Palangai atsidūrus raudonoje zonoje – savivaldybės prašymas statistiką skaičiuoti kitaip

Palangos tiltas, 2021-07-29
Peržiūrėta
2404
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai atsidūrus raudonoje zonoje – savivaldybės prašymas statistiką skaičiuoti kitaip

Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šią savaitę pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 

„Vis dėlto reali situacija kurorte visai kitokia – tarp naujų susirgimo COVID-19 atvejų tik 18 palangiškių. Praktiškai, dvigubai mažiau, nei skelbia oficiali statistika. Likusi pusė sergančiųjų, kurie  įtraukti į Palangos susirgimų statistiką buvo atvykę į kurortą pailsėti žmonės, bet jie nėra nuolatiniai miesto gyventojai ir nėra čia deklaravę savo gyvenamosios vietos,“ – pirmadienį savo Facebook įraše teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis klausia: „Kaip Statistikos departamentas skaičiuoja bei pateikia duomenis?“

Anot kurorto vadovo, susirgusiųjų skaičius yra dalijamas iš miesto gyventojų skaičiaus. 

„Tačiau Palangai šis skaičiavimo metodika netinka – jei jau skaičiuojami visi kurorte susirgusieji COVID-19 (tarp jų – ir laikinai kurorte viešintys kitų šalies miestų gyventojai), tuomet šis skaičius turėtų būti dalinamas ne iš nuolatinių Palangos gyventojų skaičiaus, o iš faktinio tuo metu kurorte esančių žmonių skaičiaus (įskaitant poilsiautojus ir kt.). Žinant, kad vienu metu vasarą Palangoje vieši keli šimtai tūkstančių žmonių, naujų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų nėra tiek jau ir daug,“ – sako Š. Vaitkus.

Beje, pasak jį, neteisingai skaičiuojamos statistikos klausimas viešai keltas ne pirmą kartą, paskutinį kartą apie realią situaciją iškraipančius skaičius su Sveikatos ministerijos atstovais kalbėta praėjusią savaitę. Jie pripažino, kad statistikos skaičiavimas yra netikslus. 

„Gaila, kad nepaisant to, susirgimų skaičiavimo metodika vis dar nesikeičia – Palanga susirgimų žemėlapyje ir toliau spalvinama raudona, vis ryškesne spalva. Jei susirgimų atvejų skaičiavimo metodika nesikeis, daug poilsiautojų sulaukiantys kurortai gali patekti ir į juodąją zoną,“ – sako Š. Vaitkus.

Palangos savivaldybė siūlo, kad jei miestui priskiriami ir laikinai jame apsistojusių asmenų COVID-19 atvejai, susirgimų rodiklis, kuris skaičiuojamas imant 14 dienų ligos atvejus 100 tūkst. gyventojų, turėtų būti fiksuojamas tokiam skaičiui asmenų, koks tuo metu yra kurorte, o ne kiek jame deklaruota gyventojų.

Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė portalui lrytas.lt tvirtino, kad savivaldybė jau kelias savaites aiškinosi, kodėl Palangai priskiriama nemažai naujų koronaviruso atvejų, nors mieste esą serga vos 3-4 gyventojai. 

„Jau kurį laiką mes aiškinomės, kaip atsiranda susirgimai, kurie konstatuoti Palangos miesto statistikoje. Šiandien mes išsiaiškinome, kad iš aštuonių naujų atvejų, kurie statistikoje nurodomi kaip Palangos, tik vienas yra nustatytas palangiškiui. Kiti septyni asmenys, kuriems yra diagnozuota COVID-19 liga, yra ne palangiškiai.

Tačiau, atliekant mobiliame punkte testą, jie nurodė savo faktinę buvimo vietą – Palangą. Turint omenyje, kad šiuo metu Palangoje yra apie 100-200 tūkst. žmonių, tai, jeigu mes visus tuos atvejus, kurie šiuo metu Palangoje randasi, pripaišytume prie Palangos statistikos, situacija būtų visiškai neadekvati.

Tuomet reikėtų dalinti skaičių iš tų 200 tūkst. tuo metu mieste esančių žmonių ir epidemiologinis Palangos rodiklis būtų ne toks jau blogas“, – aiškino A.Kilijonienė.

Savivivaldybės atstovė pažymėjo, kad naujų susirgimo atvejų detektyvas tęsėsi nuo pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) iki Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), kuri esą pripažino, kad susirgimų rodiklis neatspindi realios situacijos Palangoje.

PT/Lrytas.lt info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Žinojau, koks jis darbštus ir kaip žiūri į savo komandas. Visuomet siekia aukščiausių tikslų ir motyvuoja savo žaidėjus jų siekti“, „ Maniau, kad bus griežtesnis ir piktesnis“, – taip apie klubo prezidentą Joną Vainauską „Olimpo“ tinklalaidėje kalbėjo Palangos ekipos krepšininkai. 


Didžiausio šalies kurorto, Palangos, atostogautojai bei vietiniai palangiškiai jau keturias vasaras džiaugiasi beveik 70 metrų praplatėjusiais centrinių pliažų lankomiausiais ruožais, tačiau Palangos savivaldybės administracijai paplūdimių maitinimo smėliu istorija baigėsi tik praėjusią savaitę, gavus Lietuvos apeliacinio teismo nutartį. Padedant Klaipėdos apygardos bei Lietuvos apeliaciniam...


Palanga – vis dar juodojoje COVID-19 zonoje, per parą, iš pirmadienio, spalio 4 d., į antradienį, spalio 5 d., nustatyta 13 naujų koronaviruso atvejų, serga 125 palangiškiai.


Trečiadienio, rugpjūčio 11 d., rytą juodojoje COVID-19 zonoje atsidūrė 3 Vakarų Lietuvos savivaldybės. Aukštas sergamumas pasiektas Skuodo rajone, Klaipėdos ir Palangos miestuose, rodo Statistikos departamento duomenys. Jose sergamumas 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų viršiją 500 naujų atvejų.


Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šią savaitę pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 


Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID-19 liga patenka į raudonąją zoną. Nuo šio pirmadienio be jau buvusių vienuolikos savivaldybių į raudonąją zoną iki lapkričio 1-osios patenka dar aštuonios savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Po ilgų diskusijų prieš įjungtą televizijos kamerą – vakar kurorto politikai tiek diskutavo net pačiais, regis, nereikšmingiausiais klausimais, kad sugebėjo sužlugdyti balsavimo procedūrą dėl vieno iš svarstytų Tarybos sprendimų projektų, – Palangos miesto tarybos nariai balsų dauguma nusprendė: norintys automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros...


Sudegusios medinės Palangos kurhauzo dalies atstatyti nepradėjęs Gediminas Jacka su savo šeima nusižiūrėjo valstybės ir savivaldybės lėšomis baigiamą restauruoti mūrinę istorinio kurorto pastato dalį. Prieš dešimt metų Kurhauzo pastatą pasidalijusi ir savo mūrinę dalį po gaisro jau atstačiusi Palangos valdžia sulaukė Jackų akibrokšto. Kurhauzo...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius