Palangiškę pribloškė didėjanti jos buto vertė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-11
Peržiūrėta
869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Niekas jau nebesistebi, kad visoje šalyje nekilnojamasis turtas pinga, tačiau Palangoje yra kitaip. Palangiškė Danutė Apalainienė buvo priblokšta atsitiktinai sužinotos naujienos apie jos turimo turto vertę. Anot moters, jos dviejų kambarių butas, lyginant su praėjusiais metais, šiemet... pabrango 35 tūkst. litų.

 

Brangsta, bet ne pinga

„Aš niekaip negaliu suprasti. Prasidėjus recesijai, rinkoje nekilnojamojo turto kaina mažėja ir apie tai kalbama vos ne kasdien. Deja, pasirodo, mano dviejų kambarių butas ne pinga, o brangsta“, - piktinosi palangiškė.

Pasak moters, ji kasmet teikia Socialinės rūpybos skyriui dokumentus dėl  kompensacijų už šildymą ir karštą vandenį. „Pristatant visus būtinus dokumentus vienai skyriaus darbuotojai, tiesiog atsitiktinai pasidomėjau mano turimo turto verte. Norint gauti kompensaciją, atsižvelgiama ir į turto vertę, kuri šiuo metu neturi viršyti 300 tūkst. litų. Tačiau atidžiau pasižiūrėjus, kiek įvertintas mano turtas, nustėrau. Jei pernai jo vertė siekė 213 tūkst. litų, tai šiemet vasarį jis jau pabrango 35 tūkst. litų, t.y. jo vertė pasidarė 248 tūkst. litų“, - gautos informacijos aplinkybes papasakojo pašnekovė.

 

Niekas negalėjo paaiškinti 

Anot D.Apalainienės, pasiteiravus Socialinės rūpybos skyriuje, kokiu būdu padidinta turto vertė, specialistės atsakė, kad jos gauna duomenis iš Registrų centro, todėl negali nieko paaiškinti. Palangiškės teigimu, ji užsuko į Registrų centrą įsitikinti, ar iš tiesų jos turto vertė taip padidėjo. Ir šioje valstybinėje įstaigoje patvirtinta, kad tokia nustatyta jos buto vertė. Patarta kreiptis į Lietuvos turto vertintojų asociaciją, įsikūrusią Vilniuje.

 

Tokia tvarka

Moters pasakojimu, ji paskambinusi šios organizacijos prezidentui Steponui Deveikiui, kuris taip pat patvirtino, kad šių metų vasarį buto vertė buvo perskaičiuota. Pasiteiravus, kokiu pagrindu ir kas davė nurodymą perskaičiuoti, S.Deveikis miglotai „atsimušinėjo“, esą niekas tokių nurodymų nedavė, bet esanti tokia tvarka. Pasak D.Apalainienės, norėdamas ja atsikratyti, pasiūlė kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

 

Įžanga mokesčiui

Palangiškė D.Apalainienė sakė supratusi, kad kalbėtis su šiomis institucijomis beprasmiška, nes tai esąs laiko gaišinimas. Dauguma palangiškių, anot miestelėnės, nesidomi ir nesirūpina tokiais dalykais, nes jie „telpa“ į tuos nustatytus rėmus. Moters nuomone, tai esanti įžanga į ateityje numatomą įvesti nekilnojamojo turto mokestį. Galbūt taip elgiamasi dar ir todėl, kad nereikėtų mokėti kompensacijų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantino metu Palangos kurortas suklestėjo – apie 30–50 turtinių vienetų būdavo parduodami kas 2–3 dienas. Kiti pajūrio būstai vidutiniškai buvo pardavinėjami už 2,2 tūkst., vėliau – 2,4 tūkst. eurų, o dabar kaina siekia 2,6 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. 


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Palangos kredito unija (PKU) su nerimu stebėjo beveik COVID-19 uždarytą Palangą kovą ir balandį – ne vienas smulkiojo verslo atstovas paprašė „kredito atostogų“, tačiau gegužė ir ypač birželis Sandrą Garjonytę, PKU valdybos narę ir pirmininkę, nuteikia optimistiškai. „Vis daugiau sulaukiame užklausų ir paskolų paraiškų, kuriose prašoma...


Žinoma Palangos nekilnojamo turto (NT) ekspertė, agentūros „Palangos NT“ brokerė Regina Lingė įsitikinusi, kad auganti šalies ekonomika, kylantys atlyginimai, vis dar nedidelės būsto paskolų palūkanos – pagrindiniai veiksniai, kurie artimiausioje ateityje skatins būsto įsigijimą.


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Neprižiūrintiems turimo turto – didesni mokesčiai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkai Palangoje sulaukė pirmojo rimto vietos politikų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos atsako – kurorto Savivaldybės tarybai apsisprendus nesirūpinantiems savo pastatais taikyti maksimalų 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, ne vienam asmeniui šiemet teks gerokai labiau, nei iki šiol, paploninti piniginę.


Vakar buvo minima Pasaulinė hepatito diena, būtent šią dieną būna kreipiamas didžiausias dėmesys į šią užkrečiamąją ligą ir jos keliamus pavojus. Nustatyta, jog kas 12 pasaulio gyventojas serga lėtiniu hepatitu C arba B, tačiau, kaip paminėjo ir Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbanti šeimos gydytoja Nelia Macienė, dažnai hepatito viruso nešiotojai būna išaiškinami...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangiškę pribloškė didėjanti jos buto vertė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 11 | Rubrika: Miestas

Niekas jau nebesistebi, kad visoje šalyje nekilnojamasis turtas pinga, tačiau Palangoje yra kitaip. Palangiškė Danutė Apalainienė buvo priblokšta atsitiktinai sužinotos naujienos apie jos turimo turto vertę. Anot moters, jos dviejų kambarių butas, lyginant su praėjusiais metais, šiemet... pabrango 35 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius