Penki mažiausi, tačiau brangiausi būstai Lietuvoje: sąrašo lyderis – 18 kv. m butas Palangoje už daugiau nei 100 tūkst. eurų

Palangos tiltas, 2022-12-27
Peržiūrėta
1533
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą. Vieno pagrindinių šalies NT skelbimų portalo vadovas Giedrius Zinkus specialiai portalui Delfi parengtame tekste įvardija 5 mažiausius, tačiau brangiausius šiuo metu šalyje parduodamus butus.

NT skelbimų portalo kampas.lt duomenimis, šiuo metu šalyje parduodamas mažiausias, tačiau brangiausias būstas kainuoja 110 tūkst. eurų. Tokios sumos prašoma už 18 kvadratinių metrų būstą Palangoje, Vytauto g. Kaip rašoma skelbime, apartamentai yra naujai suprojektuoti ir pilnai įrengti. Darbai atlikti 2021 metais, būstas yra trečiame iš trijų aukšte ir turi atskirą įėjimą iš lauko. 

Apartamentai išsiskiria dideliais langais, objektui priklauso 5 kvadratinių metrų balkonas, iš kurio atsiveria vaizdas į Palangos bažnyčią, o name, kuriame įrengtas būstas, veikia vaizdo kameros ir išmanioji apsaugos sistema. Nurodomas parduodamų patalpų tipas – poilsio apartamentai. Skelbime rašoma, kad metinė grąža iš nuomos siekia 10 proc. Pageidaujantys, papildomai gali įsigyti automobilio parkavimo vietą. Už ją prašoma 15 tūkst. eurų. Šis skelbimas išskiria Palangą kaip miestą, kuriame būsto kaina už kv. metrą siekia 6111 tūkst. eurų – brangiausia, kas šiuo metu siūloma rinkoje.

Kitas mažiausias, tačiau brangiausias parduodamas būstas Lietuvoje yra ne sostinėje, kaip būtų galima spėti, o Klaipėdoje. 65 tūkst. eurų arba 5416 tūkst. eurų už kv. metrą prašoma vos už 12 kv. metrų būstą uostamiesčio centrinėje dalyje, Šiaulių gatvėje. Kaip rašoma skelbime, šis mažagabaritis būstas, įkurtas trečiame iš trijų aukšte, yra pilnai įrengtas ir parduodamas su visa buitine technika. Butui taip pat priklauso rūsys, o namo kieme – priskirta automobilio parkavimo vieta.

Sostinė pagal itin mažų, tačiau savo kaina pagal kv. metrą brangiausių būstų penketuke užima trečią vietą. Čia, Žvėryno mikrorajone, Studentų g., parduodamas 17,93 kv. metrų būstas. Tai butas 1962 m. statybos bendrabučio tipo pastate, kuris 2021 m. buvo pilnai renovuotas. Pats butas yra naujai ir pilnai įrengtas, parduodamas su visa buitine technika ir baldais. Skelbime nurodyta kaina – 83 tūkst. eurų arba 4882 tūkst. eurų už kv. metrą. Skelbime rašoma, jog butas šiuo metu turi nuomininkus, o metinė grąža iš nuomos siekia 8 proc.

Klaipėdoje parduodamas dar vienas 17 kv. metrų būstas, kurio kaina – 60 tūkst. eurų. Pagal kv. metro kainą, tai ketvirtas mažiausias ir brangiausias šiuo metu parduodamas būstas šalyje. Jis yra uostamiesčio Didžiojoje vandens gatvėje, ir, kaip rašome skelbime, yra naujai suremontuotas, orientuojasi į pietinę pusę, todėl jame nesigirdi miesto šurmulio. 

Į mažiausių, tačiau brangiausių šiuo metu šalyje parduodamų būstų penketuką patenka ir 18 kv. metrų butas Kaune, Dainavos mikrorajone. Butas yra plytiniame 1968 metų statybos daugiabutyje, penktame iš penkių aukšte, Partizanų g. Objektas parduodamas su naujais baldais ir buitine technika, yra naujai įrengtas. Skelbiama, jog šiuo metu butas turi nuomininkus, todėl nusipirkus kaip investiciją, jis iškart generuos pajamas.

NT skelbimų portalo kampas.lt vadovas G. Zinkus pastebi, kad dažniausiai itin maži būstai perkami kaip investicija. „Dėl šios priežasties pirkėjai pirmiausia žiūri ne į kainą, kuri iš pažiūros yra labai didelė, bet į generuojamą grąžą, jei būstas būtų nuomojamas. Šiuo metu, kaip matome iš mažiausių, tačiau brangiausių būstų Lietuvoje, didžiausia grąža garantuojama pajūryje, toliau sostinėje ir galiausiai – Kaune“, – aiškina G. Zinkus ir priduria, kad kituose miestuose už itin mažų būstų kvadratinio metro kainą prašoma iki 2 tūkst. eurų.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje iš vyrui priklausančių įmonės sąskaitų buvo pervesta didelė suma pinigų, praneša policija.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą.


Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Jauna Palangos gyventoja vasario 9 d. vakarą buvo apgauta sukčių ir prarado solidžią sumą pinigų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius