Palangiškei nepatiko po kojomis čiužantys medžių lapai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-26
Peržiūrėta
134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškei nepatiko po kojomis čiužantys medžių lapai

Auksinis ruduo, kuomet medžius palieka įvairiaspalviai lapai, regis, patinka ne visiems. „Palangos tilto“ skaitytoja Liongina, gyvenanti Baltijos aikštėje, skundėsi:  „Atvykite į mano gatvę ir patys pamatysite didelę netvarką. Nukritę medžių lapai nepuošia vejos, o miesto komunalinis ūkis nesiskubina jų grėbti. Be to, medžių alėja tokia didelė, jog vasarą užstoja saulę“, - kalbėjo ponia Liongina.

 

Lapai patvoryje

 

Skaitytojų problemoms neliekame abejingi bei skubame į vietą. O ji išties jauki: nuosavų namų rajonas, kurio centre veši medžiai, tylu, ramu. Tiesa, tokios „netvarkos“, kokią apibūdino Liongina – nepastebėjome. Kiek daugiau lapų buvo prie jos tvoros vejos. Kaimyninių namų gyventojai su tokia problema, matyt, nesusidūrė, kadangi jų kiemų prieigose – tvarkinga, lapai sugrėbti.

„Palangoje auga šimtai medžių, o ir  komunalinio ūkio darbuotojai nesnaudžia. Tačiau jau po valandos darbo rezultatų nė nematyti, kadangi lapų prikrenta iš naujo. Juk negalime visai dienai darbuotojo palikti prie vieno namo. Mums šios gatvės gyventojų problemos yra žinomos. Jie nori praretinti medžių alėją. Medžius atmatavome, sudarėme sąmatą ir visus duomenis perdavėme savivaldybės ekologei. Medžių genėjimo darbus pradėsime tuomet, kai savivaldybė skirs 7 tūkstančius litų“, - „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

 

Komunalininkai nesnaudžia

 

Kurorto komunalinio ūkio darbuotojų rankų reikia ne tik medžių lapams, bet ir miesto puošmenai – gėlynams. Vis labiau vėstant orams imtasi pertvarkyti želdynus. Šią savaitę vietoj vasarinių gėlių bus pasodintos naujos. Praėjusį pirmadienį iš Ukmergės buvo atgabenta 6 tūkstančiai kelmų našlaičių, kurių žiedai komunalininkams kainavo apie 12 tūkstančių litų. Taip pat pradėta ruoštis pavasariui. Iš Šalčininkų atvežtos neužmirštuolės, kurios miesto tvarkytojams kainavo dar maždaug 8 tūkstančius litų.

Miesto apželdininmui per metus komunalininkai išleidžia apie 140 tūkstančių litų, o želdinių priežiūrai – 1,1 milijoną litų.

Užmiršti neliko ir šventojiškiai. Praėjusią savaitę buvo sutvarkytos prasčiausios būklės gatvės, kurioms sunaudota 160 kubinių metrų žvyro.

„Pažvyravome prasčiausios būklės gatvių atkarpas Miško take, Kalgraužių kelyje, Pašventupio gatvėje ir Paukščių take. Šiems darbams panaudota per 3 tūkstančius litų, kurie buvo sutaupyti miesto biudžete. Dar apie 1 tūkstantį litų kainavo Palangos gatvių būklės gerinimas. Sutvarkytas Vilimiškės kelias ir Lenktoji gatvė“, - sakė K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Palangos komunalinis ūkis pradėjo dezinfekuoti ir viešąsias miesto erdves, suoliukus, autobusų stoteles, atliekų konteinerius, autobusų stotį ir kitas viešąsias vietas.


Palangoje, netoli Birutės parko, medžiais gausiai apaugusiame kvartale žemės sklypus įsigiję savininkai panoro nusitiesti gatvę, dėl kurios būtų išguldyta apie porą šimtų brandžių pušų. Kad Aitvarų kvartalu vadinamame pušyne kažkas ruošiasi plynam kirtimui, čia gyvenantys žmonės pastebėjo dar sausio pabaigoje. Kretingos aplinkos apsaugos inspekcija...


Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...Palangos miesto gatvėse ir bendro naudojimo teritorijose intensyviai pluša UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai ¬– siekiant sukurti gražią ir saugią aplinką Palangos miesto gyventojams bei svečiams, vietoje sausų bei sergančių medžių, per šią savaitę bus pasodinta per 70 naujų medžių. Kurortui pagražinti pasirinkti paprastieji ir rausvažiedžiai...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Ketvirtadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti pernai rudenį penkerių metų jubiliejų atšventusio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai rinkosi į parodos „Medis“ atidarymą....


Auksinis ruduo, kuomet medžius palieka įvairiaspalviai lapai, regis, patinka ne visiems. „Palangos tilto“ skaitytoja Liongina, gyvenanti Baltijos aikštėje, skundėsi:   „Atvykite į mano gatvę ir patys pamatysite didelę netvarką. Nukritę medžių lapai nepuošia vejos, o miesto komunalinis ūkis nesiskubina jų grėbti. Be to, medžių alėja tokia didelė, jog...


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius