Palangiškiai iš taupyklių išpurtė milijonus litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-09
Peržiūrėta
1320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

valstietis.balsas.lt
valstietis.balsas.lt

Palangoje esančiuose Lietuvos paštų skyriuose ir bankų filialuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė daugiau nei šešis milijonus litų, o trijuose bankų filialuose iškeista apie 17 mln. 600 tūkst. Lt.

Apgulties nebėra
Pirmosiomis šių metų dienomis Palangoje esančiuose trijuose Lietuvos pašto skyriuose būta tikros apgulties: norinčiųjų išsikeisti litus į eurus palangiškių eilės rikiavosi iki pat durų.
„Nesuprantu: juk litai į eurus bus keičiami du mėnesius. Kodėl visiems reikia būtinai pačią pirmąją dieną pinigus išsikeisti? Ir dar su pretenzijomis, kam „smulkiais“, po 5 eurus, keičia. O man būtinai reikia išsiųsti registruotą laišką – paštas juk porą paskutinių gruodžio dienų nedirbo – tad dabar turiu tokią eilę stovėti“, – sausio antrąją piktinosi viena palangiškė.
Eilės centriniame Palangos pašte buvo ir kitomis pirmosiomis mėnesio dienomis. Keliolikos žmonių eilutė driekėsi ir sausio penktosios popietę, o čia budėjęs policijos pareigūnas trumpai pakomentavo: „Nuo pat ryto maždaug tokio dydžio eilė rikiuojasi“.
Visuose trijuose pašto skyriuose – centre esančiame Vytauto g. 53 / J. Biliūno g. 2, rytiniame kvartale Klaipėdos pl. 62A ir Šventojoje, Šventosios g. 14, dirbančios moterys lengviau atsikvėpė nuo trečiosios šių metų savaitės, kai baigėsi skubančių litus į eurus išsikeisti gyventojų apgultis.

Surinko per 6 mln. litų
„Per sausio mėnesį Palangos miesto paštuose buvo surinkta daugiau kaip 6 mln. litų arba daugiau kaip 1,7 mln. eurų“, – „Palangos tiltui“ sakė Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė, pridūrusi, jog didžiausi klientų srautai buvo kurorto centre esančiame pašto skyriuje.
Visoje Lietuvoje iškeistų pinigų suma daro išties didelį įspūdį. Pašnekovės teigimu, per minėtą laiką iš viso Lietuvos pašto skyriuose jau surinkta daugiau nei 700 mln. litų, arba daugiau kaip 200 mln. eurų.
Nors palangiškiai per mėnesį pašto skyriuose iškeitė nemenką sumą pinigų, tačiau vienu metu mainiusiųjų itin didelę krūvą kupiūrų nebūta – pagal nustatytą tvarką pašte didžiausia vienos operacijos metu keičiama suma gali būti vienas tūkstantis eurų.
Daugiausia žmonių, kaip ir tikėtasi, į paštą traukė pirmosiomis metų dienomis. Eilės Lietuvos pašto skyriuose rikiavosi dar dvi savaites po Naujųjų, nors tuo metu dar buvo galima atsiskaityti dviem valiutomis.
„Šiuo metu klientų, norinčių išsikeisti valiutą, srautas gerokai sumažėjęs“, – padėtį apibūdino A. Jonušaitė.
Pašnekovės teigimu, baigiantis sausiui paštuose buvo iškeičiama keliskart mažiau valiutos nei, pavyzdžiui, sausio 2-9 dienomis.
„Galime pasidžiaugti, kad ne tik Palangos, bet ir kitų miestų paštuose valiutos keitimas vyko sklandžiai. Valiutos keitimui ruošėmės atsakingai, taip pat ėmėmės visų saugumo priemonių – paštuose, kuriuose keičiama valiuta, nepertraukiamai budi policijos pareigūnai. Jie lydi ir į paštus bei iš jų vežamus pinigus, taip užtikrindami šios operacijos saugumą“, – sakė Lietuvos pašto atstovė spaudai.

Bankuose ramiau
Kiek sumažėjusius klientų srautus jau pastebėjo ir Palangoje esančių bankų filialų darbuotojai.
Jie minėjo, jog žmonės pradėjo plūsti į bankus dar prieš Naujuosius metus: vieni stumdėsi eilėse prie bankomatų, kiti vos ne kilogramais nešė iš taupyklių iškratytas monetas.
„Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų banko Palangos filiale klientų, norinčių nemokamai išsikeisti litus į eurus, buvo smarkiai padaugėję, – „Palangos tiltui“ sakė Šiaulių banko Palangos filialo direktorius Ovidijus Jokubaitis. – Daugiausiai Palangos filiale žmonių apsilankė sausio 2-9 dienomis, o nuo sausio 20-osios šios paslaugos besikreipiančiųjų srautas pradėjo mažėti“.
Šiaulių banko filiale palangiškiai per sausio mėnesį į eurus pasikeitė 4 mln. 100 tūkst. Lt.
Pasak O. Jokubaičio, vidutinė vieno kliento keičiamų pinigų suma buvo keturi tūkstančiai litų, tačiau buvo ir mažesnių, ir kiek didesnių sumų.
Paklaustas, ar sklandžiai vyko darbas „didžiosios apgulties“ metu, direktorius pripažino, jog per patį „įkarštį“ klientų eilių buvo, tačiau jokių nemalonumų ar incidentų neįvyko: viskas vyko sklandžiai, klientai buvo geranoriški.
„Norime priminti, kad litus į eurus Šiaulių bankas keis dar visą pirmąjį šių metų pusmetį“, – pabrėžė O. Jokubaitis.

Monetas nešė stiklainiais
„Pirmąją sausio savaitę mūsų banko skyriuje per dieną vidutiniškai apsilankydavo po 141 klientą, o tai penktadaliu daugiau nei eilinę 2014-ųjų darbo dieną. Didžiausias srautas užfiksuotas sausio 5 dieną, kai aptarnavome 195 klientus“, – informavo AB SEB ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas, pastebėjęs, jog panaši tendencija buvo ir kituose miestuose esančiuose SEB banko skyriuose.
Anot pašnekovo, klientų srauto statistika ėmė stabilizuotis nuo sausio 13 dienos, kuomet vidutinis apsilankiusiųjų skaičius „sugrįžo“ į 2014 m. vidurkį. Bet ir per patį pinigų keitimo įkarštį, kaip „Palangos tiltui“ buvo minėję ir patys palangiškiai, labai didelių eilių šio banko skyriuje nebuvo, tačiau klientams teko palaukti kiek ilgiau nei įprastai.
„Vidutiniškai vieno keitimo metu palangiškiai išsikeisdavo 3 tūkst. 600 Lt, – paklaustas kiek litų į eurus buvo pakeista nuo sausio 1-osios iki 31-osios SEB banko skyriuje Palangoje sakė A. Žilinskas. – Buvo „inventorizuojami“ centai, žmonės nešdavo maišelius monetų, o vienas klientas atsinešė į banką pilną monetų 5 litrų stiklainį. O iš viso per sausio mėnesį Palangoje į eurus iškeitėme tris su puse milijono litų“.

Iškeitė 10 milijonų
Tuo tarpu pačiame Palangos centre esančio „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinio vadovė Renata Mickūnienė tikino, jog klientų antplūdžio kurorte tikrai nebuvo, ir eilėse laukti ilgai nereikėjo.
„Didžioji dalis „Swedbank“ klientų litus į savo sąskaitas įnešė naudodamiesi bankomatais ir tokiu būdu juos konvertavo į eurus. Natūralu, kad daugiau klientų sulaukėme pirmosiomis sausio dienomis, o sausio antroji pusė jau buvo rami. Klientų aptarnavimo salėje laukdavo vidutiniškai apie 6 klientus, vidutinis laukimo laikas siekė apie 7-8 minutes. Galima sakyti, kad daugiau klientų turėdavome vasaros sezono metu, tad didesniam klientų srautui buvome pasiruošę“, – sakė R. Mickūnienė.
Per sausio mėnesį „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje Palangoje aptarnauta daugiau nei 4 tūkst. 100 klientų. Palyginimui, liepos mėnesį paprastai aptarnaujama apie 9 tūkst. klientų.
„Iš viso sausio mėnesį mūsų padalinyje Palangoje į eurus gyventojams iškeitėme apie 10 mln. litų. Vidutinė keičiama suma siekė apie 3 tūkst. 500 litų. Džiugino tai, kad klientai buvo supratingi, malonūs ir kantrūs, tad jokių incidentų nepasitaikė“, – pasidžiaugė R. Mickūnienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ 2022 metais Lietuvoje ir užsienyje numatė 77 mln. eurų dydžio investicijas, rašoma pranešime spaudai. Dar numatyta 2 mln. eurų Palangoje, kur numatyta pradėti viešbučio paskirties su SPA projektą. 


Palangiškiai iš taupyklių išpurtė milijonus litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje esančiuose Lietuvos paštų skyriuose ir bankų filialuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė daugiau nei šešis milijonus litų, o trijuose bankų filialuose iškeista apie 17 mln. 600 tūkst. Lt.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Nors šie metai – rinkimų metai, didžiosios šalies politinės partijos iš valstybės biudžeto jiems gaus tiek pat kaip ir praėjusiais metais – 19 mln. litų.


Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia: ūkio ministras Rimantas Žylius pasirašė įsakymą, kuriuo pirmajam darbų etapui Vasaros koncertų salei Palangoje rekonstruoti ir daugiafunkciniam kultūros pastatui įrengti skiriami du milijonai litų.


Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje...


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Paplūdimio ruože netoli Botanikos parko burzgia galinga technika, dėmesį traukia įspūdingo dydžio vamzdžiai, o visą darbų aikštelę saugo pasamdyti akylūs saugos tarnybos vyrukai. Jie, beje, tik po derybų leido trumpai šnektelėti su paplūdimyje dirbančiais belgais - ruošiamasi paplūdimio maitinimo darbams. Paplūdimių maitinimas smėliu – itin brangus malonumas. Laimei, Palangos savivaldybės...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius