Apie tris milijonus litų kainavusioje Gelbėjimo stotyje įrengtus dušus ir tualetus prisiminta tik dabar

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-30
Peržiūrėta
1924
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie tris milijonus litų kainavusioje Gelbėjimo stotyje įrengtus dušus ir tualetus prisiminta tik dabar

Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris milijonus litų. Nors stotyje buvo įrengti dušai, seifai poilsiautojų daiktams palikti, tualetai, bet sezonui jau pasiekus liepos mėnesį, jie nepasiekiami – patalpos užrakintos...

 

Buvo ar nebuvo atėjęs kalbėtis?

„Taip atsitiko todėl, kad savivaldybės Taryba užmiršo skirti pinigų tokioms paslaugoms. „Saviveikla“ užsiimti Gelbėjimo stotis  nenori ir neturi teisės, nes sutartyje su savivaldybe aiškiai parašyta, kad mes teikiame tik gelbėjimo paslaugą“, - „Palangos tiltui“ sakė Palangos Gelbėjimo stoties viršininkas Jonas Pirožnikas.

Anot jo, Tarybai turėtų būti teikiamas sprendimas dėl kitokių paslaugų Gelbėjimo stotyje teikimo.

„Žinoma, jeigu yra įrengti stotyje tualetai ir dušai, o jais negalima naudotis, nenormalu. Bet Taryba turi arba skirti pinigus apmokėti vandeniui už naudojimąsi dušais, jų tvarkymą, arba nustatyti tarifus, numatyti įdarbinti žmogų, kuris rinktų mokestį. Iki šiol tai nebuvo padaryta“, - sakė J. Pirožnikas.

Jis sakė, kad dėl to buvo užėjęs pas merą Šarūną Vaitkų prieš „kelias dienas“, bet nelabai galėjo paaiškinti, kodėl tik dabar susizgribo rūpintis užrakintomis gelbėjimo stoties patalpomis.

Klausiamas „Palangos tilto“, meras neprisiminė apie tai kada nors kalbėjęsis  su J. Pirožniku.

„Gal ir buvo pas kurį nors kitą savivaldybės valdininką atėjęs dėl to klausimo kalbėtis. Kiek žinau, jis dėl dušų buvo užėjęs kalbėtis į Verslo ir turtų skyrių“, - sakė meras.

Gelbėjimo stoties viršininkas įsitikinęs, kad jeigu dušai ir tualetai stotyje bus „palaiminti“ Tarybos, neiškils keblumų apskaityti sunaudotam dušuose ir tualetuose vandeniui.

„Nematau reikalo įrengti vandens skaitliuką specialiai dušams. Reikėtų sienas „versti“, rengti projektą. Darbai kainuotų ne litą ir ne dešimt. Užtektų naudotis vienu vandens skaitliuku. Pakaktų nustatyti vidurkį, kiek vandens stotyje išnaudoja gelbėtojai. Bet kaip reikėtų sureguliuoti vandens kiekį kiekvienam norinčiam pasinaudoti dušu, kad vieni už tą patį mokestį per daug vandens nesunaudotų, reikėtų pamąstyti“, - sakė J. Pirožnikas.

 

Kitą savaitę jau veiks?

Palangos vandens motociklininkų klubo, kuris jau trečią kartą iš eilės laimėjo konkursą gelbėjimo paslaugoms kurorto paplūdimyje teikti, direktorius Tomas Žulkus prisipažino, kad „gal nebuvo laiku susizgribta dėl dušų ir tualetų gelbėjimo stotyje“.

„Tokia funkcija – teikti dušų ir tualetų paslaugą – nėra įrašyta į sutartį su savivaldybe, dėl to ir nebuvo iki „paskutinės minutės“ apie ją prisiminta“, - sakė T. Žulkus.

„Žinau, kad iškėlus klausimą, visi „sujudo“, girdėjau, kad pats meras vakar buvo nuvažiavęs į Gelbėjimo stotį pasižiūrėti situacijos vietoje. Galbūt bus teikiamas sprendimas Tarybai dėl tokių paslaugų teikimo stotyje, gal joje esantys tualetai bus perduoti komunaliniam, ir jis čia tvarkysis. Klausimas šiandien ir vakar yra aktyviai spendžiamas. Manau, kad jau kitą savaitę tualetai ir dušai galėtų būti atviri visiems poilsiautojams“, - sakė Palangos vandens motociklininkų klubo direktorius.

 

Pirmiausia – techninis projektas

Vakar meras Š. Vaitkus, išgirdęs apie problemą, apsilankė Gelbėjimo stotyje. Jam čia buvo parodyti stotyje įrengti dušai ir tualetai.

„Sprendimą priimsime netrukus. Gelbėjimo stotis pagal sutartį su savivaldybe negali teikti komercinių paslaugų, tai yra imti kokį nors mokestį už pasinaudojimą stotyje įrengtais tualetais ir dušais. Bet rasime, kas galėtų imtis tokios paslaugos. Komunalinis – viena iš galimybių. Pirmiausia paprašysiu vandentiekio pasidomėti papildomam skaitliukui įrengti techninio projekto galimybėmis“, - sakė Palangos meras.

Paklaustas, kodėl tik įsibėgėjus sezonui susizgribta tai padaryti, meras sakė: „Labai daug klausimų reikėjo spręsti per šiuos du su trupučiu mėnesio“.

 

„Apie tai pirmąsyk girdžiu“

Bet Palangos komunalininkų vadas Konstantinas Skierus nustebo iš žurnalisto išgirdęs, kad Gelbėjimo stoties tualetus ir dušus ketinama atiduoti UAB „Palangos komunalinis ūkis“.

„Apie tai pirmąsyk girdžiu. Žinoma, jeigu taip būtų padaryta, iškart reikėtų galvoti, kas ir iš kaip dengs tokios paslaugos kaštus. Be abejo, reikėtų ir darbuotoją tvarkyti dušams ir tualetams stotyje samdyti. Matyt, tokiu atveju ir viešą tualetą prie gelbėjimo stoties reikėtų uždaryti. Pasitarsiu su meru. Sezono metu už vandenį, matyt, teks komunaliniam mokėti, jau nėra laiko ginčams, bet po sezono reikėtų tartis, kas turėtų mokėti. Gal ir „Palangos vandenys“ galėtų tokios paslaugos kaštus iš savo resursų dengti?“ – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 22 d., 10:30 val., prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties (Žvejų g. 2A, Palanga), vyks akcija „SOS – Saugi mano vasara“! 


Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Pajūryje, prie Nemirsetos planuojamas naujas jūrinis traukos objektas – Klaipėdos universitetas, bendradarbiaudamas su Palangos miesto savivaldybe, planuoja restauruoti bei Universiteto poreikiams ir edukacinei veiklai pritaikyti Nemirsetos valčių gelbėjimo stotį. Tokius planus antradienį Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas aptarė su Palangos miesto meru...


Automobilių kelių direkcija už 3,4 mln. eurų iki šių metų pabaigos ketina remontuoti 7 kilometrų ilgio kelio Klaipėda-Palanga ruožą.


Iki pat pavasario palangiškiai ir į kurortą atvykstantys ar su juo atsisveikinantys svečiai Palangos autobusų stotyje turi galimybę pasigrožėti pasaulio fotografų kūryba. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva eksponuojama keturiolika fotografijų, atrinktų iš geriausių 2017 metais virtualiam Palangos fotosalonui pateiktų darbų.


Palangiškiai iš taupyklių išpurtė milijonus litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje esančiuose Lietuvos paštų skyriuose ir bankų filialuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė daugiau nei šešis milijonus litų, o trijuose bankų filialuose iškeista apie 17 mln. 600 tūkst. Lt.


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia: ūkio ministras Rimantas Žylius pasirašė įsakymą, kuriuo pirmajam darbų etapui Vasaros koncertų salei Palangoje rekonstruoti ir daugiafunkciniam kultūros pastatui įrengti skiriami du milijonai litų.


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Paplūdimio ruože netoli Botanikos parko burzgia galinga technika, dėmesį traukia įspūdingo dydžio vamzdžiai, o visą darbų aikštelę saugo pasamdyti akylūs saugos tarnybos vyrukai. Jie, beje, tik po derybų leido trumpai šnektelėti su paplūdimyje dirbančiais belgais - ruošiamasi paplūdimio maitinimo darbams. Paplūdimių maitinimas smėliu – itin brangus malonumas. Laimei, Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius