Pasaulio fotografai – Palangos autobusų stotyje

Palangos tiltas, 2018-01-25
Peržiūrėta
1585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulio fotografai – Palangos autobusų stotyje

Iki pat pavasario palangiškiai ir į kurortą atvykstantys ar su juo atsisveikinantys svečiai Palangos autobusų stotyje turi galimybę pasigrožėti pasaulio fotografų kūryba. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva eksponuojama keturiolika fotografijų, atrinktų iš geriausių 2017 metais virtualiam Palangos fotosalonui pateiktų darbų.
„Palangiškiai – tokie žmonės, kurie pageidauja ne klaidžioti po virtualias erdves, o realiai „pačiupinėti“ fotografijas, tad, atsižvelgdami į jų pageidavimus, Palangos autobusų stoties vadovybei nebe pirmą kartą maloniai sutikus, surengėme čia parodą“, – pajuokavo pristatydamas ekspoziciją asociacijos „Fotobienalė LT“ prezidentas Adas Sendrauskas.
Atrinkti nuotraukas ekspozicijai buvo nemenkas iššūkis, mat virtualiam Palangos fotosalonui praėjusiais metais buvo atsiųsta net 8 tūkst. 399 nuotraukos. Savo darbais pasidalino 453 autoriai iš 55 valstybių.
Susirinkusiems į parodos atidarymą A. Sendrauskas trumpai pristatė, kas gi yra tas Palangos fotosalonas, kuris buvo surengtas bendradarbiaujant su Tarptautine fotografų asociacija (FIAP).
„FIAP yra tarptautinė fotografų asociacija, jungianti daugiau kaip milijoną fotografų iš 86 valstybių, o jos tikslas – fotografijos meno vystymas ir plėtojimas visame pasaulyje, – pasakojo asociacijos „Fotobienalė LT“ prezidentas. – Tam rengiami salonai, konkursai, parodos, mokymai. Lietuva FIAP nare buvo 1993–2001 metais. Daugiau kaip 20 žymiausių Lietuvos fotografų yra FIAP nariai, laimėję virš tūkstančio prizų, medalių ir diplomų. Asociacijos „Fotobienalė LT“ dėka Lietuva 2017 metais vėl tapo FIAP nare“.
Virtualus Palangos fotosalonas – „Palanga Photo salon 2017“ – buvo surengtas pernai vasarą. Jį organizavo A. Sendrauskas („Fotobienalė LT“, Palanga) ir Aleksej Anisimov („International salons“, Kijevas). Atsiųstus darbus, suskirstytus į šešias temas: „Gamta“, „Kelionės“, „Vyras ir moteris“, „Vaikai“, „Spalva“ ir „Monochromija“, – vertino komisija, kurios nariai – Ruslan Boglov (Klaipėda), Aurimas Strumila (Vilnius), Vytautas Suslavičius (Elektrėnai). Žiuri atrinko 20 autorių darbus, kuriems buvo įteikti apdovanojimai: šešių temų laureatams išdalinti FIAP aukso medaliai ir Specialios juostos bei PSA (Photographic Society of America) sidabro ir bronzos medaliai.
Aukščiausių įvertinimų sulaukė fotografai Amir Al Busaidi (Omanas); Deepak Bartakke (Indija), Viesturs Links (Latvija), Yonghong Jin (Kinija), Alexey Suloev (Rusija), Choi-Cheun Lam (Makao). Salono geriausiu autoriumi pripažintas Arnaldo Paulo Che (Honkongas).
Kalbėdamas apie perspektyvas, A. Sendrauskas sakė, jog Palangos salonas bus organizuojamas kasmet kovo mėnesį. Be to, šių metų spalį surengtas ir Vilniaus salonas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Palangos autobusų stotyje, paprastai apytuštėje kiekvieno lapkričio pabaigoje, dabar itin retai sušmėžuoja atsitiktinių keleivių figūra – jau savaitė, kai iš jos ir į ją dėl karantino vykdoma mažiau autobusų reisų.


Penktadienį, spalio 30 dieną, nustatyti 3 nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Vienas iš jų - Palangoje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse ir jų padaliniuose dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus....


Paskambinusi į „Palangos tiltą“, vilnietė Jolita Žurauskienė stebėjosi ir piktinosi, kad nei Palangos, nei Klaipėdos maršrutiniai autobusai nestabteli Nemirsetos autobusų stotelėje.


Toli gražu ne kiekvienas dar yra „ratuotas“ , todėl daugelis į Palangą keliauja autobusu. Tai – patogu, ypač, kad apynaujėje Palangos autobusų stotyje galima ir skaniai pavalgyti, ir maisto, vaistų bei kitų prekių nusipirkti.


Iki pat pavasario palangiškiai ir į kurortą atvykstantys ar su juo atsisveikinantys svečiai Palangos autobusų stotyje turi galimybę pasigrožėti pasaulio fotografų kūryba. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva eksponuojama keturiolika fotografijų, atrinktų iš geriausių 2017 metais virtualiam Palangos fotosalonui pateiktų darbų.


Norite pamatyti Rusijos užkampį? Išlipkite Panevėžio autobusų stotyje

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2015 03 12 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Nėkart nesu tiek daug keliavęs per Lietuvą, kiek praėjusią savaitę. Kartu su kolega britu, ruošiančiu straipsnį apie emigraciją iš Lietuvos (o ji lieka viena didžiausių Europos Sąjungoje), išnaršėme visą šiaurinę Lietuvą – Šiaulius, Panevėžį, Pasvalio rajoną, apsilankėme Visagine, Švenčionyse ir Vilniuje.


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius