Palangiškiai jau gali kreiptis į uostamiestyje veikiančią Karščiavimo kliniką

Palangos tiltas, 2020-04-24
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.

Karščiavimo klinika Klaipėdoje įkurta Vš. Į „Klaipėdos psichikos sveikatos centro“ pastate, esančiose Galinio Pylimo g. 3. Atkreiptinas dėmesys – čia priimami tik iš anksto užsiregistravę bei elektroninį šeimos gydytojo siuntimą turintys 18-60 metų amžiaus pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių (šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas) ir karščiuojantys (temperatūra - 37,8 laipsnio ir daugiau).

Minėtus simptomus pajutę gyventojai pirmiausia turi telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis po pokalbio su pacientu pagal kriterijus nustatys paciento būklę ir, esant poreikiui, užpildys elektroninį siuntimą į Karščiavimo kliniką.

Paskirtu laiku atvykęs automobiliu, pacientas, neišlipdamas iš transporto priemonės, darbuotojams turės patekti savo duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą, taip pat – telefono numerį.

Į Karščiavimo kliniką jis galės užeiti tik gavęs leidimą. Čia pacientas bus apžiūrėtas, jam, esant poreikiui, bus atliekami tyrimai – kraujo tyrimas, plaučių rentgeno nuotrauka ar tepinėlis dėl koronaviruso. Tuomet bus paskirtas gydymas, ir pacientas, priklausomai nuo jo būklės, bus nukreipiamas gydytis namuose, stacionare ar ligoninės infekciniame skyriuje.

Karščiavimo klinikoje uostamiestyje dirbs ir Palangos sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių pirminę priežiūrą, komandos – Asmens sveikatos priežiūros centro bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro. Kiekvienoje komandoje dirbs po 4 asmenis: gydytojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir valytojas. Visus Palangos darbuotojus būtinomis apsaugos priemonėmis aprūpina Palangos miesto savivaldybė.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Kestas 2020-04-25 16:02 (IP: 84.15.182.127)
Labai gerai

Vilma 2020-04-25 15:37 (IP: 84.15.182.127)
Aš labai džiaugiuosi

Gabrius 2020-04-25 15:22 (IP: 84.15.182.127)
O tai kas čia tau gero?

Kestas 2020-04-25 15:17 (IP: 84.15.182.127)
Labai gerai, tiesiog puiku

Taip pat skaitykite

Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo.


Klaipėda tapo penktuoju šalies miestu, kur yra bent viena budinti vaistinė – čia nuo spalio 3 d. duris atvėrė visą parą veiksianti „Gintarinė vaistinė“, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Smurtas nėra vien fizinis kito žmogaus sužalojimas – jis gali pasireikšti įvairiomis formomis: fiziniu, psichologiniu, ekonominiu ar seksualiniu kenkimu. 


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.


Klaipėdos apskrities v alstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojai, turintys nekilnojamojo turto (NT), kurio bendra mokestinė vertė viršija 150 tūkst. eurų ribą ,  Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas   pateikti ir mokestį sumokėti turi iki gruodžio 15 d. 


Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti.


Ar paminklas sovietiniams kariams iš kurorto centro turėtų būti iškeltas kitur? O gal autobusų stotis turėtų likti ten, kur yra dabar? O gal dar kartą pasiklausti miestelėnų dėl „Litesko“, ypač, kai valdžia svarsto nutraukti sutartį su įmone? Palanga prarado puikią progą to pasiklausti pačių kurorto gyventojų – kartu su Seimo rinkimais surengti gyventojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius