Palangoje apklausai nėra poreikio – uostamiestyje buvo, bet numarintas paskutinę akimirką

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-21
Peržiūrėta
444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje apklausai nėra poreikio – uostamiestyje buvo, bet numarintas paskutinę akimirką

Ar paminklas sovietiniams kariams iš kurorto centro turėtų būti iškeltas kitur? O gal autobusų stotis turėtų likti ten, kur yra dabar? O gal dar kartą pasiklausti miestelėnų dėl „Litesko“, ypač, kai valdžia svarsto nutraukti sutartį su įmone? Palanga prarado puikią progą to pasiklausti pačių kurorto gyventojų – kartu su Seimo rinkimais surengti gyventojų apklausą svarbiais miestui klausimais. Tuo pačiu – ir leisti pasijusti miestelėnams tikraisiais miesto šeimininkais, o viešojo valdymo kartelę – kaip pavyzdį kitoms savivaldybėms – kilstelėti aukščiau.

Palangoje būtinybės apklausai nėra
Palanga, regis, toli ne tik nuo Šveicarijos, kurioje kiekvienas kantonas-savivaldybė kiekvienais metais surengia keliolika gyventojų apklausų, bet net ir nuo kaimyninės Klaipėdos, kuri tik paskutinę akimirką palaidojo tokį sumanymą.
„Būtinybės kokiai nors apklausai mieste šiuo metu nėra. Manyčiau, tiesiog neturime šiuo metu tokių aštrių klausimų, kad būtų būtinas poreikis juos teikti miestelėnų apklausai. Be to, nesulaukėme jokio prašymo ar kreipimosi iš miesto gyventojų. Jeigu būtume jo sulaukę, manau, kad Palangos taryba būtų jį apsvarsčiusi“, – „Palangos tiltui“ teigė meras Šarūnas Vaitkus.
Kurorto konservatorių iniciatyva prieš kelerius metus buvo surengta apklausa dėl „Litesko“, bet ji buvo laikoma neįvykusia, nes į ją atėjo nepakankamai gyventojų.
„Jeigu kada nors gyventojų apklausa būtų organizuojama, manau, kad ji pirmiausia galėtų būti dėl miesto šildymo. Bet ir šis klausimas tapo kurortui mažiau aštrus, Palangai gavus finansavimą biokuro katilinių statybai – jos turėtų būti pastatytos po pusantrų metų. Atvirai sakau: nematau tokių didelių visuomenės ažiotažą keliančių klausimų, kad reikėtų skubėti atsiklausti gyventojų“, – sakė meras.
Patvirtinta griežta apklausų organizavimo tvarka ir jų galimi kaštai taip neskatina savivaldybės rengti apklausą.
„Manau, kad ateityje apklausų, jeigu gyventojai pageidaus, bus. Juk jos – ir demokratijos bei pilietiškumo išraiškos“, – teigė miesto vadovas.

Miestelėnų yra ko paklausti
Tarybos opozicijos lyderis „tvarkietis“ Aleksandras Jokūbauskas teigia, kad jaučiąs atotrūkį tarp miesto valdžios ir gyventojų, todėl apklausos padėtų jį sumažinti.
„Deja, kokios nors apklausos klausimas nebuvo jokia forma pateiktas Tarybai“, – sakė Tarybos narys.
Anot jo, gyventojų nuomonės turėtų būti atsiklausiama svarbiausiais kurorto infrastruktūros vystymo klausimais.
„Taip pat, pavyzdžiui, ir dėl paminklo tarybiniams kariams iškėlimo iš miesto centro, nors tai –labai jautrus klausimas“, – sakė A. Jokūbauskas.
Tarybos narys liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius taip pat teigė, kad „mintis apie kokią nors apklausą“ Taryboje nebuvo iškilusi.
„Nežinau kodėl, bet tuo požiūriu Klaipėda mus aplenkė – tik paskutinę akimirką, uostamiesčio Tarybai nesutarus dėl kai kurių apklausai teikiamų klausimų formuluotės, sumanymo buvo atsisakyta. Aš – už reguliarias gyventojų apklausas Palangoje. Miestelėnų, pavyzdžiui, galėjome paklausti nuomonės dėl kurorto infrastruktūros strateginių dalykų. Kalbant apie reikalus „arčiau žemės“ – ir dėl būtinybės steigti Palangos krašto muziejų, kai kuriais kitais klausimais“, – sakė E. Židanavičius.

Klaipėdos valdžia tarsis su visuomene
Klaipėdos miesto savivaldybė liko „per žingsnį“ nuo gyventojų apklausos su net devyniais klausimais joje organizavimo.
„Dar praėjusi uostamiesčio savivaldybės Taryba man pavedė parengti apklausos mechanizmą – išsiaiškinti tokią galimybę per bibliotekas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes. Spalio mėnesį Tarybai teiksime gyventojų apklausos tvarkos aprašą. Tikiu, kad Klaipėdos savivaldybė taps pirmoji pajūrio savivaldybė, aktyviai besinaudojanti gyventojų apklausomis“, – „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.
Per artėjančius Seimo rinkimus Klaipėdos valdžia ketino surengti visuotinę miesto gyventojų apklausą ir, anot A. Velykienės, pateikti jai devynis klausimus.
„Vienas iš klausimų buvo uostamiesčio Atgimimo aikštės pertvarka. Dar prieš 10 metų savivaldybė yra patvirtinusi detalųjį planą, pagal kurį aikštėje numatoma atkurti prieš karą buvusį istorinį gatvių tinklą. Be gyventojų pritarimo savivaldybė vis dar nedrįsta apsispręsti dėl eismo uždarymo senamiestį kertančioje Tiltų gatvėje.
Klaipėdiečių ketinome prašyti pasisakyti ir dėl siūlymo iš senamiesčio iškelti senąją turgavietę.
Miesto planavimo klausimais, įsitikinusi, turi būti tariamasi su visuomene. Aš tvirtai palaikau apklausų idėją“, – teigė uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.
Ji, beje, jau neblogai pažįstama ir palangiškiams – A. Velykienė yra Liberalų Sąjūdžio kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje, į kurią įeina ir mūsų kurortas.
„Gaila, kad Tarybos nariams užkliuvo gyventojams siūlomų pateikti klausimų formuluotės, todėl uostamiesčio politikai, balsų dauguma, sprendimo projektui nepritarė ir apklausa, kaip buvo numatyta, neįvyks“, – apgailestavo A. Velykienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Pačiame miesto centre, priešais Šventosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią vis dar tebestūkso sovietinius laikus menantis paminklas žuvusiems sovietų kariams, o karių kapinės užima visą skverelį, vieną brangiausių miesto vietų. Nors rusų turistų kurorte dėl geopolitinių įtampų gerokai sumažėjo – anksčiau miesto valdžia bijojo, kad imdamasi žygių prieš...


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Ar paminklas sovietiniams kariams iš kurorto centro turėtų būti iškeltas kitur? O gal autobusų stotis turėtų likti ten, kur yra dabar? O gal dar kartą pasiklausti miestelėnų dėl „Litesko“, ypač, kai valdžia svarsto nutraukti sutartį su įmone? Palanga prarado puikią progą to pasiklausti pačių kurorto gyventojų – kartu su Seimo rinkimais surengti gyventojų...


Lygiai prieš metus, rytą po rinkimų į savivaldybes, Šarūnas Vaitkus, Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas dėkojo palangiškiams už parodytą pasitikėjimą ir dėliojo planus, kaip suburti tokią naujosios Tarybos valdančiąją koaliciją, kuri dirbtų kartu miestui. Praėjus metams, akivaizdu, kad energingajam merui taip...


Užkliudžius vieną bėdą, jų pasipylė kaip iš gausybės rago. Taip nutiko ir sodų bendrijoje „Pavėsis“ vandeniui apsėmus vieną iš gatvelių – Aguonų taką. Praėjusią savaitę lietui merkiant vanduo sustabdė sodų bendrijos Aguonų tako gyventojų judėjimą, tad ėmė ieškoti pagalbos, o jos laukdami, nieko nelaukę patys ėmėsi veiksmų. Tačiau, kaip paaiškėjo, pagalbos jie nelabai ir gali sulaukti, nes...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Ukmergė parodė, kaip ginami gyventojų interesai

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Palangiškius engiančią sutartį su “Litesko” nutraukti bijantiems ir milijoninėmis kompensacijomis žmones gąsdinantiems Palangos politikams pavyzdį parodė Ukmergės rajono taryba. Balandžio pabaigoje į neeilinį posėdį susirinkę šio rajono tarybos nariai vardiniu balsavimu nusprendė vienašališkai nepasibaigus terminui nutraukti sutartį su rajono šilumos tinklus išsinuomojusia privačia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius