Palangiškiai kainas mielai keltų, bet baiminasi konkurencijos

"Delfi", 2020-06-14
Peržiūrėta
1670
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros karščiu alsuojančioje Palangoje kainos kol kas panašios į pernykštes. Kompleksiniai pietūs kainuoja 4,5–5,5 euro. Kai kurie verslininkai tikina patiekalų nebranginsią, nes tam nėra pagrindo. Tačiau kiti patyliukais nežymiai kainas kelia, rašo Delfi.lt  žurnalistas Mindaugas Milinis.

Automobiliai į Palangą nenutrūkstamu srautu lėkė jau nuo penktadienio. Šeštadienį vidurdienį Palanga jau buvo tikrai panaši į vasaros sostinę. J. Basanavičiaus gatvėje veikė visos kavinės ir kioskai. Pasidairius ir pastudijavus valgiaraščius atrodo, kad tikrai papietauti galima rasti ir pagal skonį, ir pagal kišenę. Daugelis kavinių siūlo dienos pietus po 4,5 euro, tačiau kai kuriose vietose pietų kaina suapvalinta iki 5 eurų, o kai kuriose ji viršija minėtą sumą ir siekia 5,5 euro. 

Kelias kavines J. Basanavičiaus gatvėje valdantis Ramūnas Pocevičius „Delfi“ sakė, kad šiemet kainų kelti neketina. Pasak verslininko, jos turėtų likti tokios pat, kaip ir pernai. „Negaliu kalbėti už kitus, tačiau šiemet kainų nejudinsiu. Net ir meniu su patiekalų nuotraukomis pernykštį naudojame. Matyti, kad nenaujas, jau vieną sezoną „nešiotas“. Konkurencija labai didelė, kelti kainų neapsimoka. Kol kas dar ta Palanga „savaitgalinė“, poilsiautojų nėra daug. Tuo labiau, kad žaliavos nebrango, kuras atpigo, su tiekėjais pavyko susitarti, kad kainas, tiek mėsos, tiek daržovių, sumažintų. Ir dėl to branginti nereikia“, – aiškino verslininkas.

Šeštadienį jis patvirtino, kad patiekalai bent jau jo kavinėse tikrai nebrangs. Bet apie alaus kainą, kuri dabar siekia 2,5 euro, reikės pagalvoti. „Penktadienį atvežė šviežio alaus statines ir pažiūrėjau į sąskaitą... Akys išsprogo, aludariai tikrai nepasikuklino. Tai ir aš ilgai negalėsiu senųjų kainų laikyti“, – aiškino R. Pocevičius. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė „Delfi“ patikino, kad asociacijos nariai susirinkę išsakė savo nuostatas dėl kainų ir žadėjo jų nedidinti.

„Bendravome su asociacijos nariais karantino metu, kai veiklos buvo sustabdytos, paskui jau atnaujinus veiklas, tai visi laikosi pozicijos kainų nekelti ir laikyti jas praėjusių metų lygyje. Nenorime išbaidyti klientų. O išaugusias sąnaudas, susijusias su griežtesniais higienos reikalavimais, prisiimtume sau. Vyrauja toks požiūris. Išlaidos labai padidėjo. Jei nori laikytis visų karantino metu keliamų reikalavimų... ir pirštinės, ir kaukės, jų keitimas, taip, kaip reikia, dezinfekciniai skysčiai, stalų valymas. Kai viską sudedi, tai per mėnesį tie papildomi kaštai susidaro labai dideli. Nepaisant to, kaštus verslas ketina prisiimti sau“, – ketinimą nekelti kainų deklaravo I. Valaitienė. Tačiau kai kuriose Palangos vietose, net ir toje pačioje J. Basanavičiaus gatvėje, yra ir tokių kavinių, kurios nesikuklina ir patiekalai jose eurais kainuoja tiek pat, kiek seniau kainavo litais. Pigesnių nei 10 eurų patiekaluose jose nerastum.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžiausias mobilaus ryšio operatorius Lietuvoje „Tele2“ mažina populiarių interneto ir pokalbių planų kainas savo klientams. 


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradeda kampaniją „Mes mažiname kainas“, skirtą sušvelninti infliacijos įtaką maisto produktų kainoms.


Vasara Lietuvoje jau įpusėjo, tačiau dauguma Palangos verslininkų teigia pasidžiaugti kol kas neturintys kuo.


AB DFDS Seaways, vieni didžiausių keltų linijų operatorių Baltijos valstybėse, priklauso laivybos lyderei - Danijos kompanijai DFDS A/S, šiuo metu ieško tokių darbuotojų.


Vasaros karščiu alsuojančioje Palangoje kainos kol kas panašios į pernykštes. Kompleksiniai pietūs kainuoja 4,5–5,5 euro.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Šią savaitę, antradienį, į Palangą atvykusi Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą. Palangos miesto simbolis jau po kelerių metų pakvies miesto visuomenę. Pakeliui į Palangą D. Varnaitė atsakė į „Palangos tilto“...


N uo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“...


Palanga tampa užuovėja nuo įvairių „gyvenimo vėjų ir audrų“ garsiems palangiškiams, pasirinkusiems gyvenamąja vieta kitą aplinką ar dažnai keliaujantiems, tačiau niekuomet nepamirštantiems savo namais vadinamo kurorto. Nepaneigdami, jog Palangoje ne viskas idealu, psichiatrė, rašytoja Palmira Rudalevičienė ir estrados dainininkas Stasys Povilaitis patikino, jog visgi ramybę, kurioje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius