Palangos taksistai didesnės konkurencijos nenori, bet pigesnių paslaugų nežada

Palangos tiltas, 2012-07-19
Peržiūrėta
1764
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos taksistai didesnės konkurencijos nenori, bet pigesnių paslaugų nežada

Gina KUBILIŪTĖ, Linas JEGELEVIČIUS

Klaipėdos taksistų atėjimas į Palangą, sukėlęs didelę vietinių taksistų nepasitenkinimo bangą, neslūgsta. Kita vertus, taksi paslaugos kurorte iki šiol buvo vienos brangiausių šalyje, o klaipėdiečiai žada jas sumažinti. Trečiadienio vakarą suprasti geriau vieniems kitus taksistai buvo sukviesti diskusijai prie bendro stalo su Tarybos nariais.

 

Rizikuoja eiti į teismą

Kurorto vežėjus piktina, kad savivaldybė davė leidimą taksi paslaugas kurorte vykdyti Klaipėdos „Švyturio taksi“.

„Mus atėjūnai sužlugdys, nes ir mūsų pačių – palangiškių taksi – mieste yra labai daug. Savivaldybė, išdavusi leidimą kurorte dirbti klaipėdiečiams, panaikino, bet po to vėl išdavė leidimą jiems čia dirbti. Tai – nesąžininga iš valdžios pusės“, – skundėsi į redakciją užėjęs Vytautas Rumšas, kurorto taksi vairuotojas.

Palangos savivaldybė aiškina, kad nebuvo pagrindo klaipėdiečiams neišduoti leidimo, nes, kurorto Tarybai dukart nepritarus dėl kvotų taksi paslaugoms įvedimo Palangoje, savivaldybės administracija rizikuotų už konkurencijos įstatymo pažeidimus atsakyti teisme.

Kvotos taksistams nebuvo patvirtintos, nes ne tik opozicija, bet ir dalis valdančiosios koalicijos – liberalcentristai – balsavo prieš jų nustatymą.

Tarybos užkulisiuose kalbama, kad liberalcentristai nelinkę nusileisti koalicijos partnerių įtikinėjimams nustatyti kvotas taksi kurorte, nes „Švyturio taksi“ savininkas Alvydas Linkevičius yra taip pat liberalcentristas.

 

Atvyko tik dalis Tarybos narių

Nors į susitikimą su taksistais buvo kviesti visi Tarybos nariai, atvyko tik nedidelė grupelė: meras Š. Vaitkus, M. Skritulskas, A. Dočkus, E. Židanavičius, T. J. Žulkus, A. Sabaliauskas, G. Šatkauskas ir N. Stasiulis.

Š. Vaitkus visiems priminė, kad jau du kartus tarybos posėdžiuose buvo svarstomas klausimas dėl kvotų taksi paslaugas teikiantiems asmenims, tačiau sprendimas nebuvo priimtas.

Taksistai skundėsi, kad taksi paslaugų situacija, į Palangos rinką įžengus klaipėdiečiams, šiuo metu yra chaotiška ir žlugdanti vietos vežėjus.

Kaip aiškino taksistas Marius Narkus, uostamiesčio „Švyturio taksi“ piktnaudžiauja padėtimi ir į kurortą atsiunčia nemažai savo automobilių.

„Savaitgalį suskaičiavau, kad jų buvo net trylika. Mūsų, palangiškių, taksi įmonių išvis yra apie penkiasdešimt. Paprastomis dienomis jie dirba Klaipėdoje, bet savaitgaliais suvažiuoja į Palangą, kadangi daug žmonių nori naudotis taksi paslaugomis. Mes neturime teisės kažką kontroliuoti“, – kalbėjo M. Narkus.

Jis pasakojo, kad klaipėdiečiai nestovi aikštelėse, o bet kur – prie kavinių, J.Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje.

Politikai siūlė patiems taksistams būti aktyviems ir pranešti, kada Palangoje pasirodo taksi automobiliai iš Klaipėdos. Tada esą atitinkamos institucijos jas patikrintų.

 

Pažėrė priekaištų taksistams

Tarybos nariai nepagailėjo ir priekaištų susirinkusiems verslininkams. Jie pasigenda tvarkos ir tarp pačių palangiškių. Siūlė jiems labiau rūpintis automobiliais, kad jie būtų tinkamai sutvarkyti bei patys rengtųsi solidžiau, o ne su šortais ar panašiai. Taip pat kritikos strėles metė dėl kainų. Esą kartais neaišku, kiek iš tikrųjų reikėtų mokėti. Kai kurie iš savo praktikos pasakojo, kad nuo autobusų stoties iki Vasaros gatvės reikėjo pakloti 20 litų, o, važiuojant į Kretingą kelis kartus, kainos buvo skirtingos, jos skyrėsi net ir dešimčia litų.

Politikai siūlė taksistams nustatyti ir paviešinti konkrečias kainas bent jau tarp strategiškai svarbių taškų.

„Norisi, kad Palangoje taksi paslaugos būtų aukštesnio lygio. Dėl aprangos, kainų taksistai galėtų patys pareguliuoti. Juk paslaugomis naudojasi ne vien palangiškiai, bet ir turistai iš užsienio“, –  teigė meras Š.Vaitkus.

Politikai nusprendė, kad bandys sprendimo projektą dėl kvotų taksi mieste nustatymo Tarybai teikti dar kartą. Tarybos posėdis numatomas rugpjūčio 9 dieną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Ne tik meilės Tėvynei ir savo artimui, bet ir keršto, pykčio bei politinių ambicijų apimti tradicinių šeimų „gynėjai" šeštadienį, birželio 12 dieną, mini šou surengė ir Palangoje: apie 10-12, daugiausiai senų ir apysenių automobilių kolona, padabinta Vyčio ir trispalve vėliavomis, važinėjo po Palangą. 


Dėl šeštadienį, kovo 27 d., Kauno Žalgirio arenoje vykusių M.A.M.A. apdovanojimų Lietuvos policija pradėjo aplinkybių tikslinimą. „Dėl vakar Kaune, Žalgirio arenoje vykusio M.A.M.A apdovanojimų renginio, Kauno policija pradėjo aplinkybių tikslinimą, visa surinkta medžiaga bus įvertinta ir priimti sprendimai. Ačiū visiems už pilietiškumą”, –...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Gina KUBILIŪTĖ, Linas JEGELEVIČIUS Klaipėdos taksistų atėjimas į Palangą, sukėlęs didelę vietinių taksistų nepasitenkinimo bangą, neslūgsta. Kita vertus, taksi paslaugos kurorte iki šiol buvo vienos brangiausių šalyje, o klaipėdiečiai žada jas sumažinti. Trečiadienio vakarą suprasti geriau vieniems kitus taksistai buvo sukviesti diskusijai prie bendro stalo su...


Aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos Palangos oro uostą pasiekia 14 valandą 20 minučių, o UAB „Vlasava“ autobusas, važiuojantis maršrutu Šventoji – Palanga, oro uosto stotelėje pasirodo 14 valandą 30 minučių, kai dauguma keleivių dar tik laukia pasiimti bagažo. Nespėjus į autobusą, taksistai, tykantys keleivių, trina rankas – už kelionę iki...


Vasaros metu, niekam ne paslaptis, Palangoje žmonių ženkliai pagausėja. Atvykę poilsiautojai pasiryžę čia išbandyti visus teikiamus malonumus, tad natūralu, daug keliauja. Ar naudojasi atvykę poilsiautojai taksi paslaugomis, norėdami pasiekti tam tikrus taškus? Kai kurie taksi įmonių savininkai ir darbuotojai tvirtina, jog ši vasara jų atžvilgiu mažiau dosni, o kiti net neturėjo laiko...


Degalai senka stovint – kai lauke šąla, tenka pasišildyti užkūrus variklį. Juk prieš akis – kelios stovėjimo ir nesibaigiančio laukimo valandos. Klientai dėl taksi nesimuša. Nesimuša jau seniai. Kaip sakoma, dabar žmogus lyjant, sningant ar griaudžiant, verčiau eis pėsčias – tingių klientų laikai jau tolima praeitis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius