Išvengti plėšikaujančių aerouosto taksistų – ristute iš lėktuvo į autobusą. Jei tik spėsi!

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-13
Peržiūrėta
1919
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išvengti plėšikaujančių aerouosto taksistų – ristute iš lėktuvo į autobusą. Jei tik spėsi!

Aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos Palangos oro uostą pasiekia 14 valandą 20 minučių, o UAB „Vlasava“ autobusas, važiuojantis maršrutu Šventoji – Palanga, oro uosto stotelėje pasirodo 14 valandą 30 minučių, kai dauguma keleivių dar tik laukia pasiimti bagažo. Nespėjus į autobusą, taksistai, tykantys keleivių, trina rankas – už kelionę iki miesto centro reikalauja 30 litų ar net daugiau. Dar arčiau – iki „Lino“ – tiek pat. Apie tokią padėtį informavęs palangiškis piktinosi, kad taksi vairuotojams plėšikauti prie aerouosto yra sudarytos visos sąlygos. Ar tokiais susisiekimo „patogumais“ Palanga pasitinka savo gyventojus ir, svarbiausia, svečius?

 

Derinti atvykimo laikus

 

Keiksnoti nepatogų keleiviams „Vlasava“ autobusų tvarkaraštį, sukandus dantis taksi mokėti 30 litų už kelionę iki miesto ar... prašyti artimųjų, jog šie atvyktų jų pasiimti į oro uostą. Tokį pasirinkimą turi iš Kopenhagos į Palangą atskridę keleiviai.

Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė „Palangos tiltui“ sakė, jog nusiskundimų dėl prasilenkiančių lėktuvo atvykimo ir autobuso išvykimo laikų yra susilaukusi nekart.

„Pernai pavasarį susitikime su tuometiniu Palangos meru Vytautu Stalmoku, aptarėme šią situaciją ir jis pažadėjo padėti išspręsti šią problemą. Tačiau viskas liko kaip po senovei. Mes vieni negalime išspręsti grafikų klausimo, tad žadame kreiptis į dabartinį merą Šarūną Vaitkų, kad jis tarpininkautų sprendžiant klausimą dėl autobusų grafikų suderinimo su „Vlasava“. Keleiviai patiria nepatogumų, tad sprendimas turi būti“, - pabrėžė J. Jucevičiūtė.

Ar kas nors kontroliuoja aerouosto taksistus, kurie, likus paskutinei keliauninkų vilčiai, reikalauja mokėti vos ne 5 litus už kilometrą?

  J. Jucevičiūtės teigimu, sukontroliuoti taksi vairuotojus sudėtinga, nors aerouostas yra pasirašęs paslaugų sutartį su viena kurorto taksi bendrove.

 „Dauguma taksi, lūkuriuojančių keleivių prie aerouosto, turi teisę užsiimti keleivių vežimo paslaugomis, tačiau dalis taksi yra „iš šono“. Pamatę juos, nuvejame. Tačiau visų nelegalių taksistų sukontroliuoti neįmanoma. Buvo vienas atvejis, kuomet teko kviesti policiją, tačiau patys keleiviai turi pranešti apie nesąžiningus vairuotojus“.

Paskambinus oro uosto tinklalapyje nurodytu taksi telefono numeriu, atsiliepęs vyriškis patikino, jog kelionė iki Palangos centro kainuoja apie 30 litų: „Taksi automobiliai atvažiuoja tik prieš lėktuvo reisus, tad tektų palaukti. Už kelionę tektų mokėti apie 30 litų. Šiuo metu galite iki Palangos nuvykti autobusu“, teigė J. Jucevičiūtė.

 

Atsirastų naujas maršrutas

 

Su „Vlasava“ vadovu Sauliumi Čepkausku „Palangos tiltui“ susisiekti nepavyko, tačiau į „Palangos tilto“ klausimus atsakė jo pavaduotojas Arūnas Zaveckas. „Jeigu žmogus pavėlavo į autobusą, išvykstantį 14 valandą 30 minučių, po valandos į Palangą važiuoja kitas. Ne tiek daug reikėtų palaukti, žinant, jog oro uostuose užtrunka dokumentų tvarkymas“, - pabrėžė A. Zaveckas.

O jeigu esi Lietuvos pilietis ar keliautojas iš Šengeno erdvės ir nereikia „tvarkyti“ jokių dokumentų?

Pavaduotojas pripažino, jog visi autobuso grafikai ir maršrutai turi būti derinami su miesto savivaldybės administracija: „Maršrutų užsakovas yra miesto savivaldybė, todėl visi klausimai turi būti sprendžiami joje. Dėl šių prasilenkiančių grafikų esame derėjęsi ir su praėjusios kadencijos meru, ir su oro uosto direktore, tačiau sprendimas nebuvo rastas. Šiuo metu esame pateikę kitokį sprendimo būdą. Pagal klientų pageidavimą, savivaldybei pateikėme prašymą, jog leistų atidaryti naują maršrutą: Oro uostas – Klaipėda. Galutine stotele pasirinkome uostamiestį todėl, kad dažniausiai verslo reikalais keliaujama būtent į ją. Laukiame atsakymo iš savivaldybės ir tikimės, jog jis bus patenkintas“.

Miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė laikraščiui sakė, jog vežėjai turi pateikti prašymą dėl grafikų pakeitimo. „Pirmą kartą išgirdau šią problemą, tačiau pabandysime ją išspręsti“, - pažadėjo A. Kilijonienė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis vyks gegužės 30 dieną, 9 valandą.


Lietuvos oro uostai per 2023 metus aptarnavo daugiau nei 6 mln. keleivių, tai yra net 12 proc. daugiau nei 2022 metais. 


Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei 250 tūkst. keleivių ir daugiau nei 3 tūkst. skrydžių. Palyginimui – praėjusių metų sausį per tris oro uostus keliavo tik apie 53 tūkst. keleivių ir buvo aptarnauta kiek daugiau nei 1 300 skrydžių.


Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet ženkliai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas „Caffeine“ tęsia plėtrą šalies oro uostuose – nuo birželio pradžios Palangos oro uoste duris atvėrė dvi šio tinklo kavinės.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė – Kliento dieną nustebino Palangos oro uosto keleivius, ėmęsi darbo aviacijos saugumo keleivių tikrinimo pirmojoje pozicijoje.


Vietos gyventojų ir svečių patogumui Palangoje jau kitą savaitę – nuo gruodžio 8 d. – autobusai pradės kursuoti nauju maršrutu. Taip bus užtikrintas itin patogus ir greitas susisiekimas su kurorto centru – į centrinę dalį nuvešiančio visuomeninio transporto laukti reikės vos keliolika minučių ar dar trumpiau.


Nuo praėjusių metų rudens „Omnitel“ pasiūlymais lojaliems klientams jau pasinaudojo daugiau negu pusė klientų, kurių numeris „Omnitel“ tinkle veikia 5 metus ir ilgiau. Auksiniai ir sidabriniai „Omnitel“ klientai dovanų jau gavo beveik 9 milijonus nemokamų minučių pokalbių ir 2 milijonų litų vertės nuolaidų naujiems telefonams. Tai reiškia, kad...


Aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos Palangos oro uostą pasiekia 14 valandą 20 minučių, o UAB „Vlasava“ autobusas, važiuojantis maršrutu Šventoji – Palanga, oro uosto stotelėje pasirodo 14 valandą 30 minučių, kai dauguma keleivių dar tik laukia pasiimti bagažo. Nespėjus į autobusą, taksistai, tykantys keleivių, trina rankas – už kelionę iki...


Saulėtą praėjusio penktadienio popietę duris atvėrė naujas Palangos oro uosto keleivių išvykimo terminalas. Oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė bei susisiekimo ministras Eligijus Masiulis perkirpo naujojo terminalo juostą bei atvėrė oro vartus ir Šengeno erdvės keleiviams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius