Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-19
Peržiūrėta
467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  

 

Palangiškiai savo kreipimesi teigia, kad Palangos miesto savivaldybės bendrajame plane numatyta, jog teritorija, esanti Klaipėdos pl. 44A, pažymėta kaip bendrojo naudojimo želdiniai. Taip pat pažymėta, kad šiame sklype statybos teisė netaikoma. Be to, Palangos miesto savivaldybės taryba 2003 m. lapkričio 13 d. sprendimu Nr. 176 aiškiai pasisakė, kad aptariama teritorija nėra laisva (neužstatyta) žemė, o yra išperkama valstybinė žemė, t.y. toje vietoje nuosavybė neatkuriama. Atkreiptina, jog čia yra ne tik miesto bendrojo naudojimo želdiniai, bet ir miestui priklausantys infrastruktūros statiniai (šaligatvis).

Nežiūrint į šias aplinkybes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas pasirašė akivaizdžiai neteisėtą, prieštaraujantį Palangos miesto bendrajam planui ir Tarybos 2003 m. lapkričio 13d. sprendimui Nr. 176 direktoriaus 2008 m. sausio 15 d. įsakymą Nr. A1-21, kuriuo atkurta nuosavybė į žemės sklypą aptariamoje teritorijoje.

Apie šiuos neteisėtus Savivaldybės direktoriaus veiksmus gyventojai sužinojo atsitiktinai, kai buvo pradėtas rengti šios teritorijos detalusis planas. Kaip pavyko išsiaiškinti, ketinama šioje vietoje pastatyti komercinį objektą – prekybos centrą. Gyventojų nuomone, statant tokį objektą būtų sunaikinti miesto želdynai ir infrastrutūra. Vadinasi, būtų pažeistas viešasis interesas.

Pasirašę 120 Palangos gyventojų prašo Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą ginti viešąjį interesą, kad būtų apsaugotos ne tik gretimybėje esančių daugiabučių namų gyventojų, bet ir viso miesto bendruomenės teisės. Kreipiamasi tiesiai į Generalinę prokuratūrą, nes netikima, kad Palangos miesto apylinkės prokuratūra, kurios vadovybė per daugiau kaip 10 metų „susigyvenusi“ su vietine valdžia, galės objektyviai ir sąžiningai apginti viešąjį interesą.

Pasirašo 120 gyventojų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Ar liks dalis Šventosios gyventojų be vandens? Ką nuspręs teismas pagal prokuratūros teikiamą ieškinį dėl viešo intereso gynimo? Verslininkas V. Šimaitis teigia, kad jis neginamas – valstybė turėtų jį ginti nuo Teritorijų planavimo ir Statybų priežiūros inspekcijos užmačių.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangos miesto policijos komisariatas apylinkės prokuratūros pavedimu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio pareiškimo. Jame nurodoma, kad pernai gruodį savivaldybės Administracijai B.Skersys pateikė savo kasmetinę veiklos ataskaitą, tačiau  gavęs vertinimo išvadą...


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius