Palangiškis atlikėjas Kristupas Kerulis: „Baisiau nei „kovidas“ man būtų prarasti savo balsą, bet 2020-ieji mane lepino“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-12
Peržiūrėta
4024
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kristupas Kerulis džiaugiasi: 2020-ieji jį lepino laimėjimais
Kristupas Kerulis džiaugiasi: 2020-ieji jį lepino laimėjimais

Palangiškiui dainininkui Kristupui Keruliui – dar tik 15, tačiau vaikinukas jau yra susižėręs visą glėbį laimėjimų įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. Nors praėjusieji metai atlikėjams dėl griežtų karantino apribojimų buvo tokie, kad ne vienam norėtųsi juos išbraukti iš savo gyvenimo, palangiškiui jie nesutrukdė savo laimėjimų kolekciją papildyti svariomis naujomis pergalėmis. Kristupas Kerulis ir jo mama Jurgita Kerulienė, kuri yra sūnaus vadybininkė, mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. 

–Kristupai, kas tau, scenos žvaigždukui, ir tavo mamai gali būti baisiau nei „kovidas“?
Kristupas: Man baisiau būtų tik prarasti balsą.
Jurgita: „Kovidas“ mums asmeniškai nebuvo pats baisiausias dalykas. Anaiptol, buvo labai geras laikas truputėlį nurimti, daugiau laiko jaukiai praleisti namuose su šeima. Aš pati esu didelė optimistė, ir kiekvienoje nutinkančioje situacijoje stengiuosi visada pamatyti daugiau „ pliusų“ nei „ minusų“.

– Kiek koncertų dėl karantino buvo atšaukta? O kokių prizų spėjai šiais metais susižerti?
Kristupas: Realiai tik vienas, nes kai kurie, nors ir buvo atšaukti pirmojo karantino metu, bet vėliau buvo perkelti į kitą laiką ir įvyko. O per antrąjį karantiną tik vienas, skirtas kalėdiniam vakarui, nebeįvyko.
Jurgita: Nors pasauliui tai buvo vieni blogiausių metų, ko gero, per dešimtmečius, tačiau Kristupo muzikiniame gyvenime jie buvo patys geriausi. Laimėjimai patys svariausi ir vertingiausi. Net penki jų iškovoti Grand Prix tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, taip pat laimėtos kelios prizinės vietos – ir pirmosios, ir antrosios, ir trečioji. Reikšmingiausi ir įspūdingiausi laimėjimai, aišku, yra tie, iki kurių kelias buvo ilgesnis.
Paminėsiu kelis. Tai net ketvirtą kartą (2012, 2016, 2018 ir 2020 metais) paskelbimas Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelės“ laureatu. Antrąjį kartą – Lietuvos „Maximalistu“, Kristupas tapo tarptautinio vokalistų konkurso „Muzikos Talentų lyga 2020” Gran Prix Junior laimėtoju; pasauliniame menų čempionate WCOPA , vykstančiame JAV , Kalifornijoje, tiesa, šiemet pirmą kartą vykusiame online formatu, Kristupas kartu su dainininke Monika Linkyte vokalinių grupių suaugusiųjų kategorijoje nugalėjo ir tapo absoliutūs tos kategorijos laimėtojai. Turint omeny, kad jie buvo atrinkti iš labai didelio dalyvių skaičiaus, tai yra fantastiškas įvertinimas)
Tarptautinis menų festivalis konkursas „VITEBSK“, arba dar geriau žinomas kaip „Славянский базар», vykstantis Baltarusijoje, buvo Kristupo siekiamybė nuo 2014-ųjų. Konkursas dar neoficialiai vadinamas „mažąja Eurovizija“, nes į jį patenka tik po vieną kiekvienos šalies atstovą, laimėjusį Nacionalinę atranką. Kristupui, mėginusiam patekti į šį konlursą 2015, 2016 ir 2018 metais, sėkmė pagaliau nusišypsojo šiemet.
Konkursas vyko vidurvasarį, kuomet pandemijos mąstai sumažėję, tačiau neslėpsiu – turėjome nemažai abejonių: vykti ar nevykti? Bet sulaukę didžiulio palaikymo, skatinimo, apsisprendėme – atstovausime Lietuvą,ir pasistengsime ją garbingai atstovauti. Pavyko!
Kristupui pavyko Vitebske tai, ko iki šiol nebuvo pavykę padaryti kitiems Lietuvą atstovaujantiems vaikams. kaip patys organizatoriai sakė, pagaliau „lietuviai pramušė ledus“. Per 17-lika konkurso „Slavianskij bazar. Vaikai“ gyvavimo metų tik vieną kartą Lietuvos vardas buvo minimas tarp laureatų, kai buvo laimėta garbinga trečioji vieta.
Šį kartą jau po pirmojo pasirodymo (konkurse dalyviai atliko po dvi dainas), užkulisiuose sutikti žmonės negailėjo daug pagyrų, šypsenų: „Šaunuoliai!“ Tarptautinė komisija Kristupui skyrė 1-ąją vietą!
Neabejotinai didžiausią patirtį pavyko sukaupti per LRT projektą „Dainuok su manim“, kur Kristupas dainavo duete kartu su Lietuvos atlikėja Monika Linkyte. Kartu jie laimėjo daugelio žiūrovų simpatijų balsus, bet visą finalą besiveržę į priekį, tik paskutinėmis minutėmis nusileido laimėtojų duetui 40-čia balsų, liko antri
Kalėdų antrosios dienos vakare sužinojome fantastišką naujieną – laimėtas dar vienas Grand Prix Tarptautiniame konkurse Euro Pop Contest „Berliner Perle“, kuris žinomas savo ypatingai stipriais dalyviais ir kuris dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje buvo perkeltas į online formatą. Šiemet dalyvių buvo arti šimto, net 21-os šalies atstovai iš viso pasaulio – nuo Pietų Amerikos iki Azijos! Amžiaus grupės – 10-13, 14-17, 18-24. Komisijos sprendimu, vienintelis dalyvis, nepriklausomai nuo amžiaus grupės – nuo 10 iki 24 metų – buvo įvertintas aukščiausiais balais ir, kaip geriausias atlikėjas, gavo Grand Prix. Ir tai buvo Kristupas! Nuostabi Metų pabaiga! Tikimės, kad tai ir puiki įžanga į šiuos 2021-uosius metus.

– Kaip save ir kitus linksminate karantino metu?
Kristupas: Įvairiai: mėgstu patinginiauti, tiesiog nieko neveikti, žiūrėti televizorių, skaityti knygą, kai geras oras – pasivažinėti po Palangą dviračiu ar elektriniu paspirtuku.

– Koks jausmas dainuoti tuščioje scenoje? Arba prieš šaltą kompiuterio ekraną?
Kristupas:Tuščioje scenoje dainuoti man neteko, o kadangi mano kompiuteris praktiškai niekada nebūna išjungtas, tai ir ekranas visada įkaitęs (šypsosi).
– Ar žinote daug atlikėjų, pažįstamų iš savo rato šiais metais pakeitė profesiją – tapo „Barbora” vežėjais?
Kristupas: Tiesą sakant, tokio nepažįstu nė vieno...
– Kristupai, artėji prie 16-ojo gimtadienio. Ar dažniau maištauji? Kaip?
Kristupas: Aš kasdien bandau pasaulį keisti pagal save (šypsosi).
– Ar tiki Kalėdų seneliu? Ką radai po Kalėdų eglute?
Kristupas: Tikiu Kalėdų stebuklais, dvasia. Kalėdų rytą po eglute radau momentinį fotoaparatą.
Kaip tavo balsas keičiasi bręstant? Nepradėsi baubti kaip jautukas?
Kristupas: Natūralu, mano balsas keičiasi, žemėja, vyksta mutacijos procesai. Bet tokio balso, kaip šių metų „šeimininko”, tai yra jaučio, tikiu nebus.
–Ko abu tikitės iš Naujųjų metų?
Kristupas: Svajonių ir tikslų turiu daug ir kol kas noriu pasilikti juos sau, kad galėčiau šių metų gale apie tai pasakoti kaip jau apie išsipildžiusius.
Jurgita: Atsakysiu labai žmogiškai ir paprastai: kad jie būtų laimingi... Laimingi ne tik asmeniškai, bet ir visam pasauliui, visai žmonijai.
Ką norėtumėte palinkėti „Palangos tilto“ prenumeratoriams ir mūsų FC sekėjams, kurių turime beveik 4 tūkstančius?
Kristupas: Jei galima, pakartosiu savo palinkėjimą, kurį parašiau savo Instagram sekėjams Naujųjų Metų išvakarėse: „Mielieji, va, ir 2020-ųjų pabaiga. Žinau, kad nors šie metai pasauliniu mastu buvo nekokie, tačiau tikiu, kad savo asmeniniuose gyvenimuose patyrėte daug gerų emocijų ir nuotykių. Linkiu Jums visiems 2021-uosius pragyventi su tokia nuotaika, kokia aš esu šioje nuotraukoje.“
Ačiū. Sėkmės.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pritrūko vos penkiolikos minučių, kad pajūryje, Palangoje, naują gyvenimą pradėti bandantis kaunietis būtų artimųjų palaidotas gimtajame mieste. Nors tuo metu vyras po operacijos sveiko uostamiesčio ligoninėje, Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai jį oficialiai paskelbė mirusiu – pavertė žiauraus nužudymo auka. Prie urnos su tėvu paskutinį kartą atsisveikinti priėjusi dukra gavo šoką, kai...


Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs, bet savo malonumui sportuojantis Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia norintis ir toliau savo ateitį sieti su šia sporto šaka, todėl profesinį tobulėjimą tęsia studijuodamas Lietuvos sporto universitete (LSU). „Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ir...


Palangiškiui dainininkui Kristupui Keruliui – dar tik 15, tačiau vaikinukas jau yra susižėręs visą glėbį laimėjimų įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. Nors praėjusieji metai atlikėjams dėl griežtų karantino apribojimų buvo tokie, kad ne vienam norėtųsi juos išbraukti iš savo gyvenimo, palangiškiui jie nesutrukdė savo...


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) praėjusią savaitę savo šešiasdešimtmetį atšventusiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) šią savaitę savo šešiasdešimtmetį švenčiančiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Jei išgirstumėte kalbant Nomedą Kazlaus, kad ji yra solistė, suprastumėte net tada, jeigu prieš tai apie ją nieko nebūtumėte girdėję: tarptautinių konkursų laureatė, operos primadona, muzikos pedagogė žodžius ne įprastai ištaria, bet išdainuoja. Ne, klausydami jos kalbos operos arijų neišgirsite, bet vis dėl to ausį glosto ypatingas kalbos melodingumas....


„Šie metai mums visiems turėtų būti gana optimistiški. Itin palankūs jie bus tiems, kurių vertybės susijusios su šeima, kurie vertina gerus tarpusavio santykius, o taip pat kūrybingiems žmonėms – norintiems tobulėti, tiems, kurie klauso savo širdies ir dirbantiems darbą, nuo kurio ta širdis dainuoja“, – taip atėjusius 2014-uosius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius