Palangiškių amžino poilsio vietoje – granitinis kolumbariumas

Palangos tiltas, 2014-10-30
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškių amžino poilsio vietoje – granitinis kolumbariumas

Prieš Visų Šventų dieną bei Vėlines Palangos kapinių naujoje dalyje baigiamas sumontuoti granitinis kolumbariumas. Jame amžino poilsio vietą ras beveik 700 velionių.

Pradėjo liepą
170 kriptų kolumbariumo, kurio įrenginius pagamino UAB „Arsenalas“, montavimo darbai miesto kapinių naujoje dalyje buvo pradėti šių metų liepos mėnesį. Šioje Palangos amžinojo poilsio vietoje baigiami įrengti penki 18-os kriptų bei du 40-ies kriptų kolumbariumai. Kiekvienoje kriptoje bus galima laidoti 4 urnas, tad iš viso kolumbariume amžiną poilsį ras beveik 700 velionių.
Liepos mėnesį buvo pradėti montuoti penki mažesnieji, 2,7 metro aukščio 18-os kriptų tiesūs kolumbariumai, pagaminti iš šviesiai pilkų poliruotų granito plokščių su juodo poliruoto granito durelėmis. Mėnesio pabaigoje buvo atvežti bei pradėti montuoti du didieji, 2,2 metro aukščio apvalūs poliruoto granito kolumbariumai.

Išskirtinis kolumbariumas
Naujųjų kapinių pakraštyje, pušų pavėsio dengiamoje aikštėje iškilęs Palangos kolumbariumas išsiskiria savo solidžia estetika.
Kaip sakė UAB „Arsenalas“, pagaminusio panašius kolumbariumus Kauno ir Klaipėdos kapinėms, projektų vadovė Lina Rutkauskienė, išskirtinį Palangos kolumbariumo, kurto pagal individualų projektą, estetinį vaizdą sukuria poliruotas granitas. Jis puošia ne tik kolumbariumo išorę, bet ir kriptų vidų. „Granitas – itin solidus, prabangus bei ilgaamžis akmuo“, – sakė L. Rutkauskienė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, jog čia pasirūpinta ne tik estetiniu vaizdu, bet ir amžino poilsio atgulusių artimųjų ateisiančių aplankyti gyventojų patogumu: ties kiekviena kripta įrengtos specialios prie pačių kriptų įrengtos lentynėlės, skirtos pastatyti žvakėms ar pamerkti gėlėms.
Pasak L. Rutkauskienės, Palangos kolumbariumas išsiskiria ir tuo, jog kriptose galima laidoti iki keturių urnų, o tai esą labai svarbu šeimoms, norinčioms, kad jų artimieji ilsėtųsi greta.
Be to, kolumbariumas miesto kapinėse įrengiamas etapais: atsiradus poreikiui, jį bus galima plėsti.

Sutvarkys aplinką
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ specialistai dar praėjusį rudenį įrengė pamatus kolumbariumui. O šiandien, kaip sakė bendrovės direktorius Konstantinas Skierus, jau baigti visi tiek kolumbariumo įrengimo, tiek jo aplinkos sutvarkymo darbai. „Jau pakloti trinkelių takai bei jomis išklota aikštė, pastatyti suolai, įrengtas apšvietimas, pasodinta tujų“, – sakė K. Skierus.
Šiuo metu laukiama, kad Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtintų laidojimo kolumbariume tvarką. Priėmus šį sprendimą, palangiškių artimieji jau galės čia būti laidojami.
Beje, kolumbariumas padės išspręsti ir laidojimo vietų stokos klausimą. Prieš keletą metų išplėtus miesto kapines, šiuo metu čia yra apie 500 laisvų vietų. Tokio skaičiaus, pasak K. Skieraus, pakakti turėtų 6-7 metams.

Atnaujino laidojimo namus
Naujasis kolumbariumas – ne pirmas projektas, įgyvendintas besirūpinant palangiškių amžino poilsio vieta bei paskutiniąja jų kelione. Pernai prieš Vėlines, spalio pabaigoje, buvo pašventinti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ iš pagrindų atnaujinti komunalininkų žinion perimti Laidojimo namai.
Per mažiau nei metus laiko kurorto komunalininkai sutvarkė ne tik pastato fasadą, pakeitė langus bei duris, bet ir perplanavo pastato vidų. Tad atnaujintuose laidojimo namuose vietoje buvusių dviejų šarvojimo salių įrengtos trys, prie kiekvienos jų yra virtuvės su modernia įranga – šaldytuvais, mikrobangų krosnelėmis, indaplovėmis, visais reikalingais indais bei stalo įrankiais.
Atnaujintame pastate taip pat atsirado erdvus vestibiulis, kuriame sušilti gali ne tik Laidojimo namų paslaugomis besinaudojantys, bet ir kapinėse darbavęsi bei sušalę palangiškiai. Taip pat šiuolaikiškai įrengti ir tualetai, kurių dalis pritaikyta ir neįgaliesiems.
Laidojimo namuose atsirado vietos ir ritualinių reikmenų parduotuvei, čia taip pat įrengta ir mirusiųjų paruošimo patalpa.
Atnaujinant Laidojimo namus dėmesys buvo skiriamas ne tik pastato vidui, bet ir aplinkai –trinkelėmis iškloti link Laidojimo namų vedantys takai, įrengta naujų želdinių.
Taip pat sutvarkytas ir maždaug 1 ha miško prie Palangos kapinių plotas, įrengtas apšvietimas, atnaujinti takai senoje kapinių dalyje.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


„7bet-NKL“ sezonui jau prasidėjus ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje besirikiuojanti Palangos „Kuršių“ (4-2) ekipa sulaukė pastiprinimo.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Nepamirštami veiklūs žmonės būna net ir atgulę amžinojo poilsio vietose. Nuolat lankomi kapai įrodo, jog žmonės vertina jų nuveiktus darbus. Surasti kurorto vardą garsinusių žmonių kapavietes nuo lapkričio mėnesio bus dar lengviau, mat Palangos kapinėse sukurtas virtualus turas, įamžinantis žymių palangiškių amžino poilsio vietas. Šią Palangos miesto etninės kultūros...


Laidotuvės – labai sunkus metas tiems, kurie amžino atilsio išlydi artimus žmones. Sunku ir dvasiškai, ir finansiškai, nes palaidoti velionį nėra pigu. Į mūsų laikraščio redakciją paskambinę palangiškiai pasakojo, kad juos nemaloniai nuteikė miesto laidojimo namuose taikomi įkainiai: jeigu neperki karsto čia pat, vietoje, už salės nuomą turi mokėti...


Prieš Visų Šventų dieną bei Vėlines Palangos kapinių naujoje dalyje baigiamas sumontuoti granitinis kolumbariumas. Jame amžino poilsio vietą ras beveik 700 velionių.


Tyla ir ramybė, trikdoma tik lapus šluojančių, spyglius renkančių ir gėles sodinančių žmonių tylių tarpusavio pasikalbėjimų. Rudens lietaus nupraustų medžių ir žolės aromatas. Žingsniai, stabtelintys, kad akys pasidžiaugtų gražesne kompozicija ar kad lūpos ir širdis sukalbėtų „Amžinąjį atilsį“ prie sielai brangaus Anapilin iškeliavusio artimojo ar tiesiog...


Šiandien, penktadienį, Palangos senosiose kapinėse amžino poilsio atgulė Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje velionis įveikė paskutinę kelionę per miestą, kuriame jis paliko ryškų pėdsaką. Prie duobės, nuklotos gėlėmis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius