Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2011-08-08
Peržiūrėta
2057
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Gyvename didžiausiame Lietuvos kurorte, bet palangiškiai atostogų stengiasi išsprukti kitur. Renkasi jas pagal kišenę ir tik patiems atostogautojams žinomus dalykus. Vieniems puikios atostogos – turkštis svetimoje jūroje, kitiems – išvyka į kalnus, tretiems– pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Kalbinti miesto politikai dėstė esą Palangos kurorto patriotai, bet atostogų lekią kitur.

 

Ar randa laiko ilsėtis?

Ar palangiškiai mato tik darbą, o gal jau virto darboholikais, nematančiais nieko, tik stalą su krūva popierių ant jo?

Palangos savivaldybės Tarybos nariai Aleksandras Jokūbauskas ir Elena Kuznecova  teigė atostogų šiuo metu „negalintys leisti“.

Ypač liūdna pasirodė esą advokato A. Jokūbausko padėtis. „Atostogų man nėra. Mano profesija tokia, jog galima atostogauti tik gavus laisvą minutę, o vasara tikrai ne toks metas. Juolab, kad esu Tarybos narys, turiu dalyvauti ir vasarą vykstančiuose posėdžiuose“, - sakė advokatas.

„Galbūt rudenį skirsiu kokią savaitėlę atsipūsti. Manau, jog, jeigu taip atsitiks, atostogas praleisiu savame krašte – Lietuvoje“, - teigė A. Jokūbauskas.

 

Renkasi įvairų poilsį

E. Kuznecova, kuri anksčiau dirbo Palangos savivaldybės kontroliere, o dabar triūsia mokesčių inspekcijoje Klaipėdoje, prisipažino dar negalinti atostogauti, nes nėra išdirbusi šešerių mėnesių naujoje darbo vietoje. „Šiais metais atostogos nusimato tik rugpjūčio mėnesio gale, skirsiu kurią nors savaitėlę atostogoms“, - „Palangos tiltui“ sakė moteris. „Bijau, jog savaitėlės gali ir neužtekti. Kitos mano atostogos planuojamos gruodžio mėnesį, kai važiuosiu į Druskininkus profilaktiškai pataisyti sveikatą. Tada tikiuosi pavyks atsigauti nuo visų darbų“, - dėstė savo planus E. Kuznecova.

Anot jos,  visi metų laikai yra geri atostogauti. „Nereikia važiuoti nei į kitas šalis: Egiptą ar Turkiją. Puikiai galima pailsėti ir mūsų Palangoje. Su šeima daug kur važiuojame, pasiimame mano sesę, kuri turi sukaupusi daug geografijos žinių, pasiimame geografijos vadovėlį ir leidžiamės į kelią. Su vyru taip pat labai mėgstame ir dviračius“, - pasakojo Tarybos narė.

„Anksčiau bent 2 ar 3  savaites  su vyru praleisdavome poilsiaudami su dviračiais. Daug su jais keliaudavome, nuvažiuodavome prie jūros. Štai kur atostogos. Bet kokiu  atveju atostogos žmogui yra būtinos, kad jis pailsėtų ir atsigautų tiek fiziškai tiek morališkai“, - savo mintimis pasidalino E.Kuznecova.

 

Norėtų grįžti į Las Vegasą

Palangos Kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas pradžioje pasikuklino: „Atostogauju, kaip ir visi“.  Šnektelėjus ilgiau, prisipažino, kad yra atostogaudamas apkeliavęs visą pasaulį.

„Stengiuosi atostogauti vis kitoje šalyje, nes į tą pačią šalį grįžti dažniausiai būna neįdomu. Prieš dešimtį metų buvau Las Vegase, Amerikoje, ir norėčiau ten dar kartą sugrįžti, pasižiūrėti kaip viskas dabar atrodo“, - sakė E. Petrauskas, prisipažinęs, kad Las Vegas yra išimtis iš taisyklės „neatostogauti toje pačioje šalyje keliskart“. 

Kaip teigė E. Petrauskas, jis yra apkeliavęs visą pasaulį: pabuvo Tailande, atostogas leido Filipinuose.

Neseniai vyras aplankė Prahą. „Nebuvau dar joje buvęs. Mano manymu, geriausias laikas atostogauti, kaip ir visiems palangiškiams, pavasarį arba rudenį. Vasarą ir Palangoje gražu“, - sakė E. Petrauskas.

Jis pasakojo, kad jo žmona neseniai buvo išvykusi į Dubajų, kur temperatūra siekia kone 40 laipsnių. „Man toks karštis būtų sunkiai pakeliamas. Mano svajonių atostogos siejasi su jūra, ramybe ir ne per aukščiausia temperatūra. Kita vertus, kiauras dienas degintis pliaže nėra labai įdomu. Štai ne per seniausiai nusipirkau skraidyklę ir trokštu ją išmėginti. Vieni sendami perka motociklus, kiti mašinas, o aš - skraidyklę. Noriu išmokti skraidyti ir apžvelgti Palangą iš paukščio skrydžio“, - pasakojo palangiškis.

Vis tik Palangos Kredito unijos vadovas prisipažino „pamažėle grįžtąs į Lietuvą“.  „Juk ir čia galima daug ką pamatyti, nebūtina keliauti į kitą pasaulio kraštą“, - teigė vyras.

 

Poilsiauja įvairiai

Vieni renkasi paprastą poilsį su dviračiais prie jūros Palangoje, kiti turi kiek platesnes užmačias, net nuvykti į Afriką. Būtent taip savo svajonių atostogas apibūdino Palangos Neįgaliųjų draugijos  pirmininkas Antanas Šiupinys .

„Visada norėjau nuvykti į Afriką, pasivažinėti po laukines savanas, pasižvalgyti į laukinius žvėris“, - svajones dėstė A.Šiupinys.

 „Nusileidęs“ ant žemės, vyras sakė: „Šiais metais atostogų dar neturėjau. Pailsėsiu nebent rudeniop. O poilsiauju aš įvairiose vietose, tačiau dažniausiai stengiuosi išvažiuoti kur tolėliau į užsienį, štai, pamenu paskutinį kartą buvau išvykęs į pažintinę kelionę po Lenkiją, Čekiją, Slovakiją. Ji paliko išties daug įspūdžių. Geriausias laikas atostogauti, mano manymu, vasarą, kai geriausias oras“.

 

Geriausios atostogos – Lietuvoje

Palangos Tarybos narys Mindaugas Skritulskas sako, kad atostogauja „įvairiai“. „Labai mėgstu atostogas Lietuvoje – prie ežerų, miškų. Esu su šeima atostogavęs prie ežero Dusia Dzūkijoje, Palšėje, plaukęs baidarėmis. Va, ir per Žolinių ilgąjį savaitgalį ruošiuosi su šeima važiuoti į Zarasų kraštą, kur mus pakvietė šeimos draugas“, - pasakojo M. Skritulskas. Paklaustas, ar neturi kokios nors pilaitės atokiame Lietuvos rajone, Tarybos narys tik nusijuokė: „Tikrai ne“. Nėra jis atostogavęs ir Druskininkuose. „Tik esu praleidęs kelis savaitgalius šiame kurorte“, - pastebėjo vyras. Toliausiai vyras su šeima atostogų važiavo į Egiptą. „Važiavau, kaip ir dauguma, dėl palankių gamtinių sąlygų žiemą. Be to, gyvenant Palangoje, visada įdomu palyginti įvairius kurortus, pasisemti įspūdžių“, - sakė M. Skritulskas.

Su šeima nuosavu automobiliu jis važiavo ir atostogų į Kroatiją. „Visur gerai, bet, man regis, geriausiai pailsiu Lietuvoje. Juk čia yra tiek daug nuostabių vietų“, - sakė vyras.

 

Kai tik gali, važiuoja į užsienį

Buvęs miesto turgaus direktorius, Tarybos narys Eimutis Židanavičius sakė, kad paprastai atostogaująs užsienyje. „Turime draugų, gyvenančių Vokietijoje ir Ispanijoje, tai ir lankome juos. Visada yra labai sveika išvažiuoti iš Lietuvos. Va, ir dabar su žmona ruošiamės rugsėjo ar spalio mėnesį važiuoti į Ispaniją, kur įvyks mūsų draugų vestuvės. Lietuvoje negaliu gerai pailsėti, nes nuolat atostogas kas nors sutrukdo – telefonų skambučiai, darbai“, - sakė E. Židanavičius.

 

Atostogauti vasarą – „griekas“

Miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui‘, kad „būtų „griekas“ atostogauti vasarą gyvenant Palangoje“. „Pagal įstatymą galėčiau atostogauti ir neišdirbęs savivaldybėje, kaip numato įstatymas, pusę metų, bet niekada neinu atostogų vasarą“, - sakė meras. Jis ruošiasi eiti atostogų rugsėjo pabaigoje. „Imsiu atostogų dešimčiai dienų, kad pabūčiau namuose kartu su savo vaikais. Gal kur nors prie ežero nuvažiuosime“, - sakė „Palangos tiltui“ meras.

Jis prisipažino, kad jam patinka žvejoti kitose valstybėse. „2006-ais metais buvau nuvykęs žvejoti į Astrachanę ir man labai patiko“, - sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, rugsėjo 6 d, Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus padėkojo už nuoširdų darbą ir užtarnautų atostogų išlydėjo kelis miesto garbius pedagogus.


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Populiariausios šalies loterijos „Teleloto“ žaidėjams – galimybė vasarą pasitikti rankose laikant nuosavo atostogų būsto raktus. Iki pat gegužės 21 dienos visi, dalyvausiantys žaidimuose, turės progą laimėti moderniai ir praktiškai įrengtą dviejų kambarių butą Palangoje, visai šalia Baltijos jūros.


Meras Šarūnas Vaitkus išėjo atostogų  5

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, siekdamas užtikrinti, kad visi kandidatai į Palangos miesto merus rinkimų kampanijoje dalyvautų lygiomis teisėmis, nuo vasario 20 d. iki rinkimų išeina atostogų. Š. Vaitkaus atostogų metu mero pareigas eis mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Po svečius kraštus atostogų metu turėję galimybę pakeliauti palangiškiai į savo miestą grįžta vežini ne vien kelionių įspūdžiais. Visi „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, aplankę įvairius kraštus ir įvairius kurortus ar užsienyje vykusius renginius, namo grįžo su mintimis ir pasiūlymais, kas iš to, ką jie regėjo, tiktų ir pritiktų mūsų...


Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.


Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2011 08 08 | Rubrika: Jūros vaikai

Gyvename didžiausiame Lietuvos kurorte, bet palangiškiai atostogų stengiasi išsprukti kitur. Renkasi jas pagal kišenę ir tik patiems atostogautojams žinomus dalykus. Vieniems puikios atostogos – turkštis svetimoje jūroje, kitiems – išvyka į kalnus, tretiems– pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Kalbinti miesto politikai dėstė esą...


Tyrimų duomenimis, vienas iš trijų darbuotojų po ilgesnių atostogų į darbą sugrįžta nenoromis. Likus kelioms dienoms iki jų pabaigos, maždaug pusė darbuotojų ima jausti didelį stresą. O grįžę į darbą bei jame praleidę keletą dienų, jaučiasi tarsi nė neatostogavę. Patirti atostogų įspūdžiai ima blėsti taip pat greitai kaip ir odos įdegis.


Valdžia nemokamų atostogų nematys

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 10 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pristatytą sprendimo projektui dėl kurorto mero Vytauto Stalmoko ir vicemerų Rimanto Garolio bei Edmundo Krasausko prašymų išleisti juos nemokamų atostogų, įsikišus Vyriausybės atstovei, nepritarta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius