Palangiškių žygis dviračiais - dėl kilnaus tikslo

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-13
Peržiūrėta
813
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Padėti žmonėms, kuriems būtina parama, yra daugybė būdų. Vieną jų išbandė Palangos meras Šarūnas Vaitkus su bendradarbiais. Jie dalyvavo mažame Italijos miestelyje tradiciškai rengiamame žygyje vintažiniais dviračiais.

Dvi dešimtis metų Šveicarijoje gyvenanti palangiškė Ilona Emanuelsson su vyru Joachimu pakvietė savo gimto miesto atstovus dalyvauti nuo 1997 m. Italijos Toskanos regione esančiame Gaiole in Chianti miestelyje rengiamame labdaros renginyje.

Žygiai, vadinami "Eroica", ypatingi tuo, kad dalyviai mina vintažinių dviračių pedalus. Didžiuliame dviratininkų būryje galima pamatyti žygio dalyvius, važiuojančius 1920 ar net 1910 m. pagamintais dviračiais.

Žygyje svarbiausia – ne pramoga, o kilnus tikslas, 160 eurų starto mokestis skiriamas labdarai.

 

Palangiškė I.Emanuelsson ir jos sutuoktinis sugalvojo, kad, dalyvaudami šiame žygyje, lietuviai galėtų jungtis prie žmonių, neabejingų specialiųjų poreikių turintiems Lietuvos kurorto vaikams, ir padėti surinkti lėšų mažiesiems itin reikalingoms ugdymo priemonėms ir infrastruktūrai.

"Eroica" išaugo į pasaulinio lygio judėjimą, renginį, pritraukiantį tūkstančius dviratininkų mėgėjų ir jų palaikymo komandų visame pasaulyje.

Nemažai italų palangiškius kalbino, tikino žinantys Lietuvą. Dalyviai gali pasirinkti, kokią trasą jie sieks įveikti – 46, 81,135 ar 209 km. Žygis nėra lengvas, nes važiuoti tenka kalvotomis Toskanos apylinkėmis.

Spalio 6-ąją šešių palangiškių delegacija susitiko su I.Emanuelsson ir jos vyru Italijoje. Lietuviai tapo daugiau nei 7 tūkst. žygio dalyvių dalimi.

"Miestelis, kuriame gyvuoja vintažinių dviračių žygio tradicija, yra kur kas mažesnis už Palangą. Man, kaip žmogui, kuris per vasarą sėdo ant dviračio vos porą kartų, ir pati trumpiausia trasa buvo nemenkas iššūkis. Prisipažinsiu, nebuvo lengva, bet finišą pasiekėme visi. Keturi palangiškiai važiavo trumpiausią atstumą, du numynė 81 km. O mūsų draugas Joachimas įveikė 135 km. Oras buvo tobulas, žygis – be galo įspūdingas, o kai žinai, kad sumokėti pinigai bus skirti kilniam tikslui, jautiesi dar labiau pakylėtas", – atviravo Palangos meras Š.Vaitkus.

 

J.Emanuelsson tokiame žygyje dalyvavo ketvirtą kartą, jo žmona iki šiol renginį stebėdavo su vaikais, bet šiemet ir Ilona ryžosi minti pedalus. Sykiu sutuoktiniai nusprendė rinkti lėšas ypatingų poreikių turintiems autizmo sutrikimą turintiems Palangos vaikams ir tam tikslui atidarė specialią sąskaitą.

Per kelias šios savaitės dienas paaukota suma jau pasiekė 3 tūkst. svarų, tikimasi, kad per visas 10 aukų rinkimo dienų pavyks šią sumą padvigubinti. Šie pinigai pasieks Palangos savivaldybės paramos sąskaitą, už juos bus perkamos priemonės mažiesiems palangiškiams.

Š.Vaitkus ketina ir Palangoje skleisti informaciją apie labdaros renginį, raginti daugiau lietuvių jame dalyvauti.

"Važiuodami į renginį pasiruošėme, visi vilkėjome vienodomis uniformomis, taip reklamavome Palangą. Nemažai italų mus kalbino, tikino žinantys Lietuvą. Gimė mintis dalį šio renginio perkelti į Palangą. Tikimės pritraukti verslininkų ir dalyvių, turime vilties, kad renginys išaugs", – planais dalijosi Palangos meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įveikta kalvota trasa, keliauta akmenuotu žvyrkeliu: prakaitas, nuovargis, smulkūs nusibrozdinimai, nuolatinis stabdžių spaudimas, ypač stačiose įkalnėse ir be galo daug adrenalino – visa tai dėl kilnaus tikslo – už Lietuvą, Palangą ir jos vaikus. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, verslininkas Dainius Drungilas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Bronius...


Palangiškių žygis dviračiais - dėl kilnaus tikslo

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 13 | Rubrika: Miestas

Padėti žmonėms, kuriems būtina parama, yra daugybė būdų. Vieną jų išbandė Palangos meras Šarūnas Vaitkus su bendradarbiais. Jie dalyvavo mažame Italijos miestelyje tradiciškai rengiamame žygyje vintažiniais dviračiais.


Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Dovana Lietuvai – žygis iki Prezidento ąžuolo

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet sveikiname Lietuvą su gimtadieniu jau 14 kartą ir dovanojame spartųjį žygį iki Prezidento ąžuolo. Nei lietus, nei vėjas nesutrukdė Palangos senosios gimnazijos I ir II klasių mokiniams dalyvauti sveikatingumo renginyje. Per 200 mokinių bėgo, ėjo, važiavo riedlentėmis, dviračiais link tikslo. Mokytojas Egidijus Kukta juos pasitiko prie Birutės kalno.


Šeštadienį, rugpjūčio 27 d., Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai organizuoja turistinį žygį dviračiais „Palanga 2016“.


Grupė Palangos Trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakulteto dviračių entuziasčių mokslo metų užbaigimo proga saulėtą pavasarišką gegužės dieną leidosi dviračiais į žygį Šventosios link.


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Į Palangos paplūdimį – dviračiais

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 08 | Rubrika: Miestas

Aktyviai laisvalaikį mėgstantys leisti palangiškiai ir kurorto svečiai į paplūdimį raginami vykti dviračiais – specialiai jiems šiemet įrengtos šešios aikštelės su dviračiams pastatyti skirtais stovais. Dviratininkų patogumu pasirūpino miestą tvarkančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai.


Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir...


Prasidėjus vasarai pajūryje vėl krykštauja vaikai, atvykę ir susikūrę sau patogią stovyklavietę netoli aerouosto. Jau septintąjį kartą Šiaulių savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniai išbando savo jėgas įvairiose sportinėse varžybose, lepinasi jūros ir saulės malonumais pajūryje, kur atrado jiems tinkamą vietą stovyklauti-atostogauti, priglaudžiančioje įvairaus amžiaus ir įvairių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius