Palangoje aptikti penki savavališkai statomi vienbučiai namai. Savivaldybė apie juos informavo Statybų inspekciją

Palangos tiltas, 2022-11-14
Peržiūrėta
11233
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Palangoje, Žiogupio gatvėje, aptiko penkis be privalomojo statybą leidžiančio dokumento statomus blokuotus neypatingosios kategorijos vienbučius gyvenamuosius namus.

Kaip trečiadienį informavo inspekcija, neplaninio patikrinimo metu statybų vietoje buvo užfiksuoti kiti dar penki savavališkai statomi statiniai.

Nustatyta, kad fizinis asmuo be leidimų savavališkai taip pat pastatė tris terasas, vieną automobilių stovėjimo aikštelę bei priėjimą prie pastatų.

Statybos inspekcijos pareigūnai statytojui surašė savavališkos statybos aktus ir privalomuosius nurodymus nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų.

Dėl nustatytų pažeidimų statytojui bus taikoma administracinė atsakomybė. Už naujo neypatingo statinio savavališką statybą gresia bauda nuo 800 iki 2 400 eurų, skelba BNS.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, lapkričio 14 d., savo Facebook paskelbė tokį įrašą dėl įvykio:

"Įžūlumui ribų nėra: iš pradžių pastato, po to prašo leidimų statyboms

Penktadienį Lietuvoje plačiai nuskambėjo Statybų inspekcijos pranešimas, jog Palangoje aptiktos nelegalios statybos – vienas juridinis asmuo savavališkai, neturėdamas statybas leidžiančio dokumento, Žiogupio gatvėje kaip niekur nieko intensyviai darbuojasi ir jau pastatė nemažai pastatų.

Statybų inspekcija dėmesį į šias statybas atkreipė gavusi PALANGOS SAVIVALDYBĖS administracijos PRAŠYMĄ.

Istorija tokia: rugpjūčio viduryje mūsų Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius per informacinę sistemą „Infostatyba“ gavo prašymus išduoti statybą leidžiančius dokumentus (SLD) statyboms vykdyti žemės sklypuose Žiogupiog.13B ir Žiogupiog.15B, Palangoje.

Skyriaus specialistė, vadovaudamasi STR nuostatomis, patikrino, ar šiais prašymais nesiekiama gauti SLD ir taip įteisinti jau atliktus savavališkus statybos darbus.

Patikrinus viešai prieinamus elektroninius žemėlapius, nuogąstavimai pasitvirtino. O nuvykus į vietą, buvo aptikta, kad sklype Žiogupiog.15B jau pastatyti trys pastatai, o Žiogupiog.13B – keli pradėti statyti.

Rugpjūčio 23 d., t.y. tą pačią dieną, kai buvo aptiktos savavališkos statybos, Palangos savivaldybės administracija raštu kreipėsi į Statybų inspekciją. Ši, Savivaldybės prašymu, atliko neplaninį patikrinimą ir nustatė, kad savavališkai, neturint privalomojo statybą leidžiančio dokumento, sklype Žiogupio g.15B jau pastatyti trys blokuoti vienbučiai gyvenamosios paskirties pastatai, kurių kiekvienas yra po 109 kv. m, taip pat penki nesudėtingi inžinieriniai statiniai – terasos, aikštelės automobiliams ir kt.

Tokia pati situacija ir sklype Žiogupio g. 13 B – savavališkai, be leidimo pradėti statyti du blokuoti vienbučiai gyvenamosios paskirties pastatai, kurių kiekvienas yra po 114 kv.m.

Statybų inspekcija šiam statytojui surašė 10 protokolų!

Paskaičiuokime, kiek toks savavaliavimas ir pozicija „ai, gal nepastebės“, paplonins nelegalaus statytojo dviejuose Žiogupio gatvės sklypuose piniginę:

- 5 savavališkos statybos pastatai x bauda nuo 800 iki 2400 eurų (ANK 351 str.),

- 5 savavališkai pastatyti nesudėtingi inžinieriniai statiniai x bauda nuo 150 iki 300 eurų,

- Statybų įteisinimas, sumokant Statybų įstatymo nustatytą įmoką iki 300 000 eurų arba iki 70 procentų savavališkai atliktų statybos darbų sąnaudų vertės,

- Sugadinta įmonės statytojos reputacija, kas yra jokiais pinigais nepamatuojamas dalykas.

Ar apsimoka ?

Iš viso vien šiais metais Palangos savivaldybės administracija statybų inspektoriams surašė 30 prašymų ištirti dėl galimai savavališkų statybų mūsų kurorte. Tad, ponai nelegalūs statytojai, pastatas ne adata, šieno kupetoj nepaslėpsit ir rizikuoti tikrai neapsimoka," - skelbia Š. Vaitkaus įrašas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Palangoje, Žiogupio gatvėje, aptiko penkis be privalomojo statybą leidžiančio dokumento statomus blokuotus neypatingosios kategorijos vienbučius gyvenamuosius namus. Apie juos inspekciją informavo pati Palangos miesto savivaldybė.


Paskutinį gegužės savaitgalį Palanga jau tradiciškai taps pučiamųjų muzikos miestu – gegužės 28 d. kurorto gyventojai ir visi aukšto meninio lygio kultūros gerbėjai kviečiami į penktąjį tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind 2022“, kuriame kartu pasirodys per 200 atlikėjų. 


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad Palangos Paliepgirių gatvėje trečiadienį, rugsėjo 29 d., apie 11 val.,vykdant kasimo darbus, buvo rasti žmogaus kaukolės ir kojos kaulai.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Šių metų liepos 10 dieną sukako 15 metų, kai Palangoje, pastate, kurio adresas – S. Daukanto g. 16, duris atvėrė Antano Mončio namai-muziejus. Būtent tą dieną čia oficialiai atidaryta nuolatinė šio menininko kūrinių ekspozicija, kuri pati yra verta kultūros vertybės statuso. O 2010-ųjų sausį pastatas, kuriame įsikūrė A. Mončio namai-muziejus, įrašytas į Lietuvos...


Šių metų liepos 10 dieną sukako 15 metų, kai Palangoje, pastate, kurio adresas – S. Daukanto g. 16, duris atvėrė Antano Mončio namai – muziejus. Būtent tą dieną čia oficialiai atidaryta nuolatinė šio menininko kūrinių ekspozicija, kuri pati yra verta kultūros vertybės statuso. O 2010-ųjų sausį pastatas, kuriame įsikūrė A. Mončio namai – muziejus įrašytas...


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Užvakar visi minėjom Tėvų dieną, vieni iškilmingiau, kiti ramiau, tačiau retas kuris pamiršta tądien savo tėvus. Kaip papasakojo penkis vaikus auginantis miestelėnas Artūras Jonkus, jie taip pat neturi jokios susiformavusios tradicijos, tačiau žinoma, tėvelis nebūna pamirštas. „Neplanavom būtent tokios savo šeimos, tačiau taip išėjo“, - nusišypsojo ponas Artūras. Jų šeimoje auga trys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius