Palangoje griuvo „Berlyno siena“

„Palangos tilto“ informacija, 2009-08-19
Peržiūrėta
1945
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę Palangoje buvo užtvėrusi „Berlyno siena“ – taip palangiškiai bei poilsiautojai pakviesti vienai dienai persikelti į 1961-ųjų rugpjūčio 14-ąją, kai pradėta statyti pasaulį į Rytus ir Vakarus padalijusi Berlyno siena, kuri tapo „geležinės uždangos“ simboliu visoje Europoje.

 

„Šia akcija siekėme priminti žmonėms to meto įvykius, pakeitusius Europos istoriją ir daugelio žmonių gyvenimą, bei paskatinti iš naujo pažvelgti į galimybes, atsivėrusias 1989 metais griuvus Berlyno sienai ir Europai pasirinkus taikų vienijimosi kelią. Prieš 20 metų mes, lietuviai, kartu su latviais ir estais, susikibę Baltijos kelyje, taip pat įrodėme, kokia mums svarbi laisvė. Tad norime priminti demokratijos svarbą mūsų šaliai ir visai Europai“, - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas.

Vienai dienai Palangos centre iškilusi „Berlyno siena“ suteikė galimybę pajusti dvasią, kuomet Vokietijos gyventojų įprastą gyvenimą sutrikdė per keletą naktų netikėtai atsiradusi „geležinė uždanga“. Kurorto J.Basanavičiaus gatvės praeivius pasitiko vielomis apraizgyta beveik tokio pat aukščio ir storio siena, ją saugantys ginkluoti kareiviai – taip sugrąžinta 20 metų senumo realybė.

Kirtus sieną atsivėrė visiškai kitoks pasaulis – šiandieninėje Europoje jau įprasta saviraiškos ir minčių laisvė. Demokratijos idėjos akcijos metus Palangoje išreikštos kūryba: Europos mandalos dėliojimu, simbolinių „Kopėčių į laivę“ gamyba ir kt. kiekvienas praeivis buvo kviečiamas ant sienos palikti savo delno atspaudą, tarsi pažadą puoselėti laivę ateities kartoms. Akciją pabaigė teatralizuota „Berlyno sienos“ griūtis bei ugnies šou.

Berlyno sienos griūties 20-mečiui paminėti skirtas renginys surengtas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iniciatyva.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos gintaro muziejuje Palangoje atnaujinta ekspozicija „Mūsų gyslomis teka gintaras“. Joje ironiškai žvelgiama į 20 a. suformuotas gintaro ir lietuviškumo sąsajas. 


Trečiadienį, gruodžio  6 dieną, Tėvynės Sąjungos-LKD Palangos skyrius rinkosi į rinkiminį-ataskaitinį susirinkimą.  Skyriaus pirmininku dar vienai kadencijai buvo išrinktas Šarūnas Vaitkus.


Sausa statistika: 1921 m. kovo 31 d. lygiai 12 val. oficialiai nustatyta nauja siena tarp Latvijos ir Lietuvos respublikų. Mūsų valstybė atgavo Palangą ir beveik 20 km pajūrio ruožą.


Palangiškiui lrytas.lt apžvalgininkui Alvydui Ziabkui paskelbus šią savaitę straipsnį „Ukrainiečiai Lietuvos kurorte genami į gatvę: nugarą atsuko ir valdžia, ir savanoriai“, populizmu vėl dvelktelėjo Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian – ji siūlo problemą spręsti ukrainiečiams leidžiant įsikurti legendinėje vilohe „Auska“, kuri pernai buvo išnuomota 21-erių...


Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


Švenčiant Baltų vienybės dieną buvo pristatyta tarptautinė vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“. Pirmą kartą savo darbus šiam konkursui-parodai pateikė ne tik vietiniai vaikai, bet ir kaimyninės šalies jaunieji dailininkai. Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, piešiniai...


Palangoje griuvo „Berlyno siena“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę Palangoje buvo užtvėrusi „Berlyno siena“ – taip palangiškiai bei poilsiautojai pakviesti vienai dienai persikelti į 1961-ųjų rugpjūčio 14-ąją, kai pradėta statyti pasaulį į Rytus ir Vakarus padalijusi Berlyno siena, kuri tapo „geležinės uždangos“ simboliu visoje Europoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius