Palangoje griuvo „Berlyno siena“

„Palangos tilto“ informacija, 2009-08-20
Peržiūrėta
167
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę Palangoje buvo užtvėrusi „Berlyno siena“ – taip palangiškiai bei poilsiautojai pakviesti vienai dienai persikelti į 1961-ųjų rugpjūčio 14-ąją, kai pradėta statyti pasaulį į Rytus ir Vakarus padalijusi Berlyno siena, kuri tapo „geležinės uždangos“ simboliu visoje Europoje.

 

„Šia akcija siekėme priminti žmonėms to meto įvykius, pakeitusius Europos istoriją ir daugelio žmonių gyvenimą, bei paskatinti iš naujo pažvelgti į galimybes, atsivėrusias 1989 metais griuvus Berlyno sienai ir Europai pasirinkus taikų vienijimosi kelią. Prieš 20 metų mes, lietuviai, kartu su latviais ir estais, susikibę Baltijos kelyje, taip pat įrodėme, kokia mums svarbi laisvė. Tad norime priminti demokratijos svarbą mūsų šaliai ir visai Europai“, - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas.

Vienai dienai Palangos centre iškilusi „Berlyno siena“ suteikė galimybę pajusti dvasią, kuomet Vokietijos gyventojų įprastą gyvenimą sutrikdė per keletą naktų netikėtai atsiradusi „geležinė uždanga“. Kurorto J.Basanavičiaus gatvės praeivius pasitiko vielomis apraizgyta beveik tokio pat aukščio ir storio siena, ją saugantys ginkluoti kareiviai – taip sugrąžinta 20 metų senumo realybė.

Kirtus sieną atsivėrė visiškai kitoks pasaulis – šiandieninėje Europoje jau įprasta saviraiškos ir minčių laisvė. Demokratijos idėjos akcijos metus Palangoje išreikštos kūryba: Europos mandalos dėliojimu, simbolinių „Kopėčių į laivę“ gamyba ir kt. kiekvienas praeivis buvo kviečiamas ant sienos palikti savo delno atspaudą, tarsi pažadą puoselėti laivę ateities kartoms. Akciją pabaigė teatralizuota „Berlyno sienos“ griūtis bei ugnies šou.

Berlyno sienos griūties 20-mečiui paminėti skirtas renginys surengtas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iniciatyva.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks rugpjūčio 7-8 d. Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš didžiąsias metų šventes, Kalėdas ir Naujuosius metus, vieną žinią, itin svarbią Palangai ir visai Lietuvai, daugelis dėl šventinio šurmulio, matyt, praleido ir pro akis, ir pro ausis – gruodžio 20 d. Seimas didžiule balsų persvara priėmė įstatymą, suteikiantį galimybę Savivaldybėms pačioms spręsti, kam patikėti viešųjų paslaugų teikimą...


Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


Švenčiant Baltų vienybės dieną buvo pristatyta tarptautinė vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“. Pirmą kartą savo darbus šiam konkursui-parodai pateikė ne tik vietiniai vaikai, bet ir kaimyninės šalies jaunieji dailininkai. Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, piešiniai...


Šeštadienį pašventintas paminklas, pastatytas Telšių rajone, netoli Šatrijos kalno, skirtas Žemaitijos krikšto 600 metų sukakčiai paminėti. Šventėje dalyvavo ir būrys Palangos šaulių bei tremtinių.


Rugpjūčio 30-31 d. Palangoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Michaelis Crameris, kuris pristatys „EuroVelo Geležinės uždangos“ („EuroVelo 13“) tarptautinę dviračių trasą.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


Palangoje griuvo „Berlyno siena“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę Palangoje buvo užtvėrusi „Berlyno siena“ – taip palangiškiai bei poilsiautojai pakviesti vienai dienai persikelti į 1961-ųjų rugpjūčio 14-ąją, kai pradėta statyti pasaulį į Rytus ir Vakarus padalijusi Berlyno siena, kuri tapo „geležinės uždangos“ simboliu visoje Europoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius