Palangoje išsaugotas dar vienas unikalus, ant jūros kranto esantis objektas –naujam gyvenimui kyla vaikų stovykla

Palangos tiltas, 2020-11-13
Peržiūrėta
2345
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje išsaugotas dar vienas unikalus, ant jūros kranto esantis objektas –naujam gyvenimui kyla vaikų stovykla

Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai. Ta proga meras Šarūnas Vaitkus pasidalino tokia žinute savo Facebook paskyroje: "Nuostabioje vietoje – ant jūros kranto, pušynų apsuptyje esanti 4,7 hektaro stovyklos teritorija bei nenaudojami jos pastatai ilgai buvo apleisti ir ne vienerius metus badė akis. Todėl dar 2011 m. Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio metu Palangos miesto savivaldybė iškėlė šios apleistos stovyklos likimo klausimą – siekėme, kad ji būtų ne privatizuota, o panaudota vaikų poilsiui. Juo labiau kad dauguma vaikų poilsio stovyklų šalyje yra sunaikintos, ir didelė dalis mažųjų mūsų piliečių vasarų leisti prie jūros nebeturi galimybių.
Tad Kunigiškių stovykla buvo perduota Švietimo ir mokslo ministerijai, ši po keleto metų ją perdavė Nacionalinei M. K. Čiurlionio mokyklai. Šiandien turime puikų rezultatą – pušimis apaugusi pajūrio teritorija išsaugota, čia dygsta ne privačios vilos, o restauruojami stovyklos pastatai, ir jau neilgai trukus šioje unikalioje vietoje duris atvers edukacinė vaikų poilsio stovykla.
Visi 9 stovyklos pastatai bus rekonstruoti, pritaikant juos neformaliajam vaikų švietimui vykdyti. Esami namukai bus atnaujinti, nedidinat nei jų aukštingumo, nei užstatymo ploto. Šlaitiniais stogais, medinėmis dailylentėmis apkaltiems pastatams žaismingumo suteiks specialistų parinkta fasadų įvairi spalvinė gama. Taip pat stovyklos teritorijoje bus nutiesta inžinerinė infrastruktūra – vandentiekio ir nuotekų tinklai. Rekonstrukcijos metu bus išsaugoti visi teritorijoje augantys medžiai.
Iš 9 stovyklos teritorijoje esančių namukų 4 bus miegamieji – projektuojama įengti 200 apgyvendinimo vietų, iš kurių 180 bus skirta vaikams, 12 pedagogams bei 8 – personalo nariams. Kiti pastatai bus skirti vaikų meno užsiėmimams ir edukacijai vykdyti, numatytos ir pagalbinės patalpos."

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Kurhauzas be bendrasavininkių Jackų sutikimo naujam gyvenimui kyla teisėtai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies vidaus pritaikymo darbai atliekami teisėtai – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius