Palangoje jau kvepia stinta – aktyviai rengiamasi artėjančiai šventei

Palangos tiltas, 2016-01-14
Peržiūrėta
1774
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje jau kvepia stinta – aktyviai rengiamasi artėjančiai šventei

Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsti ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.
Stintų kvapas garsiojoje J. Basanavičiaus gatvėje šiemet pasklis vasario 13 d., šeštadienį – taip Palanga paskelbs „Stintų turo pajūry“, po savaitės persikelsiančio į Nidą, pradžią. Kaip ir kasmet, „Palangos stintai“ aktyviai rengiasi tiek kultūros darbuotojai, tiek vietos verslininkai, tiek ir žvejai.
Šventės programą dėliojantys Palangos kultūros darbuotojai neabejoja – kaip ir kasmet, liūdėti bei šalti Palangoje Stintų šventės dieną neteks. „J. Basanavičiaus gatvėje skambės žvejiškos melodijos, visi norintieji galės išbandyti savo jėgas įvairiose atraktyviose rungtyse, stebėti Stintų grilio čempionatą ir, be abejonės, paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos“, – kalbėjo Palangos kultūros centro vadybininkas Nerijus Stasiulis.
Atšalusi jūra šiuo metu dosniai dovanoja stintų, tad dabar, iki šventės likus mėnesiui, yra puiki galimybė prisiminti senus receptus bei išbandyti naujus. Tam aktyviai rengiasi būsimieji Stintų barbekiu čempionato dalyviai. „Iš viso Stintų barbekiu čempionate dalyvaus 8 komandos iš įvairių šalies miestų. Jau dabar kepėjai intensyviai rengiasi būsimam čempionatui – suka galvas, kuo nustebinti žuvies mėgėjus, ieško netradicinių receptų“, – sakė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos direktorius Aurelijus Bagočius.
Kad stintos skonis nenuviltų, itin daug pastangų deda ir vietos verslininkai. Ir nors šventės „Palangos stinta“ metu populiarumo viršūnėje kasmet karaliauja kepta stinta, kavinių darbuotojai taip pat suka galvas, kaip nustebinti kasmet į šventę atvykstančius svečius, tarp kurių yra ir gurmanų. Tad J. Basanavičiaus gatvėje bus galima paskanauti ne tik įvairiais būdais pagamintos stintos, bet ir pasimėgauti kitokios žuvies skoniu. „Siūlysime ne tik stintų, bet ir patiekalų iš kitokių žuvų. Pavyzdžiui, skandinavišku būdu ant lentos keptos lašišos. Juo labiau kad stinta – lašišinė žuvis, ją galima vadinti lašišos „pussesere“, – sakė kavinės „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas.
Kaip ir kasmet, Stintų šventės metu J. Basanavičiaus gatvėje bus galima įsigyti ir šviežios stintos – jau dabar norą prekiauti šia žuvimi yra pareiškę 16 vietos žvejų. Šurmuliuos „Palangos stintoje“ ir prekeiviai – tautodailininkai bei tautinio paveldo meistrai, pasiūlysiantys įsigyti originalių dirbinių.
Dar viena atrakcija, laukianti pramogautojų vasario 13 d. – tradicinės sveikuolių maudynės ledinėje jūroje. Šis renginys – Grūdinimosi šventės dalis. Šalčio nepabūgstantys vadinamieji ruoniai kasmet į paplūdimį sutraukia minias smalsuolių.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

klasimas 2016-01-18 08:38 (IP: 78.57.226.210)
1 stinta 5 eurai?

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Palangos atsakingos tarnybos artėjančiai žiemai yra pasirengusios – tai konstatuota Savivaldybėje vykusiame pasitarime su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskoniene.


Likus lygiai mėnesiui iki šventės „Palangos stinta“, kurorto J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo šia žuvimi – aptarti pasirengimą artėjančiai šventei susirinkę Stintų ordino nariai iškepė pirmąsias stintas bei konstatavo: žuvies bus pakankamai, tad vasario 18 d. vyksiančioje šventėje „Palangos stinta“ nestigs nei smagių atrakcijų...


Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsti ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.


Vasario 14 d. Palanga pramogautojus pakvies į vieną iš gražiausių žiemos renginių kurorte – Stintų šventę. Kaip vyksta pasirengimas šiai šventei, trečiadienį aptarti susirinko atsakingi Palangos savivaldybės administracijos specialistai, miesto tvarkytojai, verslininkai, kultūros darbuotojai bei specialiųjų tarnybų atstovai.


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius