Pasirengimas artėjančiai Stintų šventei vyksta sklandžiai

Palangos tiltas, 2015-01-29
Peržiūrėta
1785
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasirengimas artėjančiai Stintų šventei vyksta sklandžiai

Vasario 14 d. Palanga pramogautojus pakvies į vieną iš gražiausių žiemos renginių kurorte – Stintų šventę. Kaip vyksta pasirengimas šiai šventei, trečiadienį aptarti susirinko atsakingi Palangos savivaldybės administracijos specialistai, miesto tvarkytojai, verslininkai, kultūros darbuotojai bei specialiųjų tarnybų atstovai.
Pasitarimo dalyviai konstatavo, jog susidomėjimas Stintų švente bei galimybe joje dalyvauti yra didžiulis, o pasirengimas šiam renginiui vyksta sklandžiai.
Šventės metu norą prekiauti maistu J. Basanavičiaus gatvėje pareiškė rekordinis skaičius verslininkų – 33 kavinių atstovai. Šviežia stinta bei rūkyta žuvimi prekiaus ir 34 žvejai, tad iš viso žuvies – ką tik pagautos ar paruoštos įvairiais būdais – J. Basanavičiaus gatvėje bus galima nusipirkti 67 vietose.
Savo dirbinius „Palangos stintos“ metu siūlys ir tautodailininkai. Norinčiųjų tapti kermošiaus dalyviais, beje, jau šiandien yra daugiau, nei šventės metu tam tikslui bus skirta prekybos vietų. „Pirmenybė bus teikiama Palangos gyventojams bei Žemaitijos tautodailininkams. Beje, atvyks ir liaudies meistrų iš Latvijos, Kaliningrado srities“, – sakė Palangos tautodailės skyriaus vadovas Albertas Bukauskas.
Stintų šventės organizatoriai ypatingą dėmesį skyrė ne tik kultūrinei programai, bet ir prekybos turiniui. „Tai – žvejiško turinio šventė, tad tiek prekiautojai maistu, tiek ir tautodailininkai turi nepamiršti, kad prekyba su žvejišku paveldu nesusijusiais maisto produktais yra nepageidaujama“, – akcentavo Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis. Vietos verslininkai taip pat prašomi būti supratingi ir bendruomeniški bei nesudaryti sąlygų norintiems prekiauti ne žvejiškos tematikos maistu ar dirbiniais, daryti tai privačiuose J. Basanavičiaus gatvės sklypuose. „Džiugu, kad situacija šiuo klausimu kasmet vis gerėja. Akivaizdu, kad palangiškiai supranta Stintų šventės išskirtinumą – šis renginys tuo ir įdomus, kad iš kitų šalyje vykstančių švenčių išsiskiria būtent žvejiška tematika. Todėl primygtinai prašome neįsileisti į privačius sklypus kitokio turinio prekybos“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Prognozuojama, jog į Stintų šventą atvyks gausus svečių būrys, tad kurorto tvarkytojai dės visas pastangas, kad atvykusieji Palangoje jaustųsi gerai – miestas, ypač J. Basanavičiaus gatvė, kaip ir kasmet, šventei bus tinkamai parengtas. „Sniego vasario 14 d. neprognozuojama – orų prognozės skelbia, kad bus giedra, saulėta diena. Tačiau net jei pasnigtų, Palangą tikrai tinkamai parengtume šventei“, – pabrėžė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Bus pasirūpinta ir reikiamu biotualetų skaičiumi didžiausiose žmonių susibūrimo vietose. Taip pat bus pailgintas ir miesto viešųjų tualetų darbo laikas.
Kurorto policijos pareigūnai teigia esantys pasirengę užtikrinti viešąją tvarką mieste. Didelis dėmesys, pasak Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko, bus skiriamas eismo organizavimui.
Palangiškių ir miesto svečių saugumu rūpinsis ir medikai – Greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Rimvydas Juodviršis pabrėžė, jog Stintų šventės dieną Palangoje budės ne dvi, kaip įprasta, o trys Greitosios medicinos pagalbos brigados. Esant būtinybei, į pagalbą atskubėtų ir medikai iš Klaipėdos.
Jau dvyliktus metus rengiamoje „Palangos stintoje“ laukiama ne tik aukštų mūsų valstybės pareigūnų, bet ir oficialių Savivaldybės svečių iš Vokietijos, Latvijos, Rusijos bei Ukrainos. Taip pat atvyks žurnalistų grupė iš Baltarusijos.
Kartu su „Palangos stinta“ kurorte vyks ir Sveikuolių sąjungos organizuojama Sveikuolių šventė, kurios kulminacija – tradicinės „ruonių“ maudynės Baltijos jūroje ties tiltu, į pajūrį priviliojančios itin gausų būrį smalsuolių. Šioje šventėje taip pat tikimasi gausaus dalyvių skaičiaus, juo labiau, kad šiais metais Sveikuolių sąjunga švenčia 25-metį.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka, sukėlusi nemenką erzelį visuomenėje. Skubėję kuo greičiau sulaukti pažadėtų išmokų, kai kurie tėveliai atsitrenkė tarsi į sieną, nes ėmė strigti sistemos. O štai Palangoje, panašu, tėvai neskuba. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės...


Palangos atsakingos tarnybos artėjančiai žiemai yra pasirengusios – tai konstatuota Savivaldybėje vykusiame pasitarime su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskoniene.


Lietuvos ir Latvijos atstovai – ambasadoriai, politikai, ministerijų bei kultūros srities specialistai – pirmadienį Palangoje aptarė pasirengimą rugsėjį kurorte vyksiantiems kultūriniams renginiams – Baltų vienybės dienai.


Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsti ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.


Vasario 14 d. Palanga pramogautojus pakvies į vieną iš gražiausių žiemos renginių kurorte – Stintų šventę. Kaip vyksta pasirengimas šiai šventei, trečiadienį aptarti susirinko atsakingi Palangos savivaldybės administracijos specialistai, miesto tvarkytojai, verslininkai, kultūros darbuotojai bei specialiųjų tarnybų atstovai.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius