Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-14
Peržiūrėta
1715
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.

 

Kermošiuje apsilankiusieji gali ne tik sočiai pavalgyti, paskanauti įvairiausių saldumynų, apsirengti nuo galvos iki kojų, bet ir pasipuošti bei parvežti namiškiams suvenyrų. Šv. Valentino dieną įsimylėjėliai išties galės surasti dovanėlių ir įvairiausių smulkmenėlių.

Kermošiaus organizatoriai kurorto verslininkai teigė, jog prekiauti ir savo gaminius pristatyti panoro net 52 „kermošinininkai“. Aktyvūs buvo ne tik palangiškiai, bet ir Plungės, Šilutės, Jurbarko, Tauragės, Mažeikių, Vilniaus, Kauno amatininkai. Verslininkai, Savivaldybės specialistai bei Turizmo informacijos centro darbuotojai išsiuntė kvietimus ne tik šalies miestų tautodailininkams, bet ir kvietė kaimynus latvius. Pastarieji atvyko iš Jūrmalos ir Liepojos. Kermošiuje galima ne tik akis paganyti, bet ir nusipirkti. Pasiūla didžiulė. Tai ir kailinės kepurės, megztos pirštinės, gaminiai iš odos, stiklo, keramikos, gintaro ir įvairūs juvelyriniai dirbiniai. 

Prie kavinės „Dorė“ įsikūrusios pienininkės siūlo autentiškus šviežius pieno produktų gardumynus:  naminį pieną, sviestą, varškę, sūrius, o medumi prekiaujantis bitininkas kviečia nusipirkti  medaus, įsigyti įvairiausių gaminių iš vaško.

Prie ledo skulptūros latvių etnografinio paveldo gaminiais – senoviškomis sagėmis, variniais kryžiais stebina vienuolis Jakobsonas. Šalia kavinės „Monika“  latviška žuvimi bei namuose iškeptais meduoliais, garsiaisiais saldainiais „Karvutė“ vilioja mūsų kaimynai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangą jau nuo šiandien užkariauja mažoji žuvelė stinta. Tradicinis žvejiškas, beje, jubiliejinis  dvidešimtasis festivalis jau prasidėjo ir tęsis visą savaitgalį. 


Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus vos dviem savaitėms, geriausi virtuvių meistrai jau žino, kuo vaišins į Palangą atvykusius svečius.


Vasario 11-13 dienomis Palangoje vyksiančios šventės „Palangos stinta“ metu bus laikinai keičiama eismo organizavimo tvarka.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Mažiau nei po mėnesio, vasario 16 d. vyksiančiai jubiliejinei šventei „Palangos stinta“ kurortas visiškai pasirengęs – specialiu dekretu konstatavo Stintų ordino kavalieriai.


Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.


Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai kurorto svečius pakvietė į tradicinę šventę „Palangos stinta 2009“. Norintieji pasidžiaugti gražia žiemos pramoga į Palangą sugūžėjo iš visos Lietuvos. Pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje juos visus pasitiko rekordinio ilgio Palangos stinta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius