Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-15
Peržiūrėta
493
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.

 

Kermošiuje apsilankiusieji gali ne tik sočiai pavalgyti, paskanauti įvairiausių saldumynų, apsirengti nuo galvos iki kojų, bet ir pasipuošti bei parvežti namiškiams suvenyrų. Šv. Valentino dieną įsimylėjėliai išties galės surasti dovanėlių ir įvairiausių smulkmenėlių.

Kermošiaus organizatoriai kurorto verslininkai teigė, jog prekiauti ir savo gaminius pristatyti panoro net 52 „kermošinininkai“. Aktyvūs buvo ne tik palangiškiai, bet ir Plungės, Šilutės, Jurbarko, Tauragės, Mažeikių, Vilniaus, Kauno amatininkai. Verslininkai, Savivaldybės specialistai bei Turizmo informacijos centro darbuotojai išsiuntė kvietimus ne tik šalies miestų tautodailininkams, bet ir kvietė kaimynus latvius. Pastarieji atvyko iš Jūrmalos ir Liepojos. Kermošiuje galima ne tik akis paganyti, bet ir nusipirkti. Pasiūla didžiulė. Tai ir kailinės kepurės, megztos pirštinės, gaminiai iš odos, stiklo, keramikos, gintaro ir įvairūs juvelyriniai dirbiniai. 

Prie kavinės „Dorė“ įsikūrusios pienininkės siūlo autentiškus šviežius pieno produktų gardumynus:  naminį pieną, sviestą, varškę, sūrius, o medumi prekiaujantis bitininkas kviečia nusipirkti  medaus, įsigyti įvairiausių gaminių iš vaško.

Prie ledo skulptūros latvių etnografinio paveldo gaminiais – senoviškomis sagėmis, variniais kryžiais stebina vienuolis Jakobsonas. Šalia kavinės „Monika“  latviška žuvimi bei namuose iškeptais meduoliais, garsiaisiais saldainiais „Karvutė“ vilioja mūsų kaimynai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Palangoje čirška stintos – vyksta "Palangos stinta"

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje šį savaitgalį kvepia kepama stinta, čia šurmuliuoja kermošius – kurortas švenčia Stintų šventę. Jau penktadienį Vytauto gatvės atkarpoje bei J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavo kermošiaus dalyvių palapinės. Čia prekiaujama tautodailininkų dirbiniais, kulinariniu paveldu, galima įsigyti ir įvairios...


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


„Palangos stinta“ žvejus mėgėjus pakvies susirungti dėl didesnio laimikio

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 30 | Rubrika: Miestas

Artėjant šventei „Palangos stinta“, nekantriausi žvejai jau teiraujasi apie galimybes užsiregistruoti į tradicines stintų meškeriojimo varžybas. Jos, kaip ir kiekvienos Stintų šventės metu, vyksta nuo ankstyvo rytmečio iki vidurdienio, ir kaskart sulaukia didelio žvejų mėgėjų susidomėjimo.


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Mažiau nei po mėnesio, vasario 16 d. vyksiančiai jubiliejinei šventei „Palangos stinta“ kurortas visiškai pasirengęs – specialiu dekretu konstatavo Stintų ordino kavalieriai.


Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.


Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai kurorto svečius pakvietė į tradicinę šventę „Palangos stinta 2009“. Norintieji pasidžiaugti gražia žiemos pramoga į Palangą sugūžėjo iš visos Lietuvos. Pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje juos visus pasitiko rekordinio ilgio Palangos stinta.


„Palangos stinta 2009“ programa

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 31 | Rubrika: Kultūra

PALANGOS STINTA 2009 vasario 15 d.   ŠVENTĖS ŽVEJIŠKI MONAI


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius