Palangoje net dvi dienas vyks šeimoms su vaikais skirtos kūrybinės dirbtuvės su „Stalo teatras“ įkūrėja ir režisiere Saule Degutyte

Palangos tiltas, 2023-08-09
Peržiūrėta
1031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje net dvi dienas vyks šeimoms su vaikais skirtos kūrybinės dirbtuvės  su „Stalo teatras“ įkūrėja ir režisiere Saule Degutyte

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves. Pasakos – tai lyg vaistai, nes turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka jų tik klausyti.

Pasakose yra priemonių, padedančių pataisyti arba atkurti bet kokią prarastą sielos spyruoklę. Pasakos sukelia liūdesį, jaudulį, užuojautą, iškelia klausimų ir verčia ko nors siekti. Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus. Veikėjų skirstymas pasakose į gerus ir blogus turi taip pat nemažai ugdomųjų savybių. Vaikai skaitydami pasakas patys gali atsirinkti, kas yra geri ir blogi veikėjai, ir gali pamatyti, kas jiems nutinka. Pasakos padeda vaikui lengviau susidaryti įvaizdį apie tai, koks turi būti doras ir geras žmogus visuomenėje, ir leidžia apsispręsti, kokiu žmogumi geriau tapti užaugus. Pasakos yra tarsi kūrybiškai išreikštų taisyklių ir vertybių rinkinys.

Rugpjūčio 14 d. 15 val. klausysime pasakos iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“ ir dalyvausime kūrybinėse dirbtuvėse. Tai pasaka apie senos raganos pamestus karaliaus vaikus, apie broliškumą, atjautą ir pasiaukojimą. Apie tai, kad jeigu sieksi savo tikslo, būtinai jį pasieksi. Pasakos personažai sukurti iš spalvotų siūlų kamuoliukų, ričių, mezginių skiaučių, suveltų kuodelių, nertų kepurių, servetėlių ir neužbaigtų mezginių. Kiekvienas siūlelis, kaip takelis, galiausiai jus nuves į tikros karalystės, į gražios pasakos pasaulį. Po spektaklio vyks edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai gali susikurti savo veikėją iš siūlų ir kitų spektaklyje naudojamų atributų. Scenografė, pasakotoja - Saulė Degutytė. Premjera - 2018 m. Rėmėjas - Lietuvos Kultūros taryba. Viso renginio trukmė iki 1 val. 30 min.

Rugpjūčio 16 d. 15 val. klausysime lietuvių liaudies pasakos su dainuojamais intarpais „Bezdukas ant ežero“ ir dalyvausime visai šeimai skirtose kūrybinėse dirbtuvėse „Daiktai pasakoja“. Kviečiame šeimas laiką praleisti kūrybiškai: pasiklausyti dzūkų pasakos su dainuojamais intarpais „Bezdukas ant ežero“ ir susikurti personažą iš jūros išplautų medžio gabalėlių. Kas tas Bezdukas? Taigi vaikas, toks kaip ir visi. Jis turi valtelę, meškerėlę ir mėgsta žvejoti. Jis labai protingas ir drąsus berniukas. Moka paukščių kalbą ir nebijo jokių raganų! Priešingai, jis jas globoja: kepa joms žuvį ir blynus. Ateikite pasiklausyti ne tik Bezduko nuotykių, bet ir pasigaminti sau Bezduką. Pasakos sekėja - Saulė Degutytė. Trukmė – 1 val. 30 min.

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės skirtos šeimoms su vaikais nuo 3 metų. Renginiai vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga; patekimas iš Vytauto g. pro Jono Šliūpo biustą).

 

Kada? 2023 m. rugpjūčio 14 d. 15 val. ir rugpjūčio 16 d. 15 val.

Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga)

Kiek? Užsiėmimo kaina 2 Eur.

Kas dar? Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą: 

2023 m. rugpjūčio 14 d. - https://bit.ly/47lbghn2023 m. rugpjūčio 16 d. - https://bit.ly/3DKGQHA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Ar norėtum sužinoti kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena? 


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


„ Palanga niekada nesvetima. Man čia yra gerai. Žiemą čia gyveni, o vasarą aš Palangos išvengiu...“ Tai aštuonių autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorės, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės Redos Rimkutės-Ščerbakovienės mintys....


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius