Palangoje pasieniečiai 95-mečio ir 25-mečio jubiliejus švęs su visuomene

Palangos tiltas, 2015-06-04
Peržiūrėta
627
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje pasieniečiai 95-mečio ir 25-mečio jubiliejus švęs su visuomene

Birželio 29 d. Palangoje bus minimas ypatingas jubiliejus – kartu su visuomene Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai minės tarnybos veiklos 95-mečio jubiliejų. Beje, šiemet sukanka ir 25 metai nuo tos dienos, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėta kurti valstybės sienos apsauga.
Kad šventė būtų tikrai įspūdinga ir palangiškiai bei kurorto svečiai patirtų neišdildomų įspūdžių, itin kruopščiai dėliojamas būsimo renginio scenarijus. Tam su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi pirmadienį jau ne pirmą kartą susitiko VSAT vadovas Renatas Požėla, VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Donatas Lengvinas bei šios rinktinės Palangos užkardos vadas Juozas Rinkevičius.
Birželio pabaigoje palangiškiai ir kurorte gausiai susirinkę svečiai bus pakviesti drauge su pasieniečiais paminėti šias gražias ir reikšmingas sukaktis. Be pramoginės šventės dalies, kartu bus siekiama dar kartą priminti gyventojams, kad mūsų valstybės saugumas VSAT pareigūnų pastangomis yra puikiai užtikrinamas.
Uniformuoti VSAT pareigūnai, pasieniečių technika, ginkluotės demonstravimas, kinologų pasirodymas ir daug kitų atrakcijų neabejotinai sudomins ne tik mažuosius Palangos gyventojus ir svečius, taip pat ir jų tėvus bei senelius. Paganyti akis tikrai bus kur. Iš pradžių Palangos bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už pasieniečius. Po jų bus organizuotas maršas – paradas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėmis iki vienos iš gražiausių Palangos vietų – Jūratės ir Kastyčio skvero. Čia vyks iškilmingas ceremonialas, kurio metu bus apdovanoti labiausiai pasižymėję pasieniečiai, šventės proga skambės sveikinimai jiems. Po ceremonialo skvere įrengtoje scenoje koncertuos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.
Vėliau pagrindinis šventės veiksmas persikels prie jūros tilto – žiūrovų dėmesį prikaustys jūroje vyksiantys pasieniečių laivo „Kihu“, katerių „Boomeranger“ bei VSAT sraigtasparnio „Eurocopter“ pasirodymai, naikintuvų skrydis. Prie tilto smalsuolių lauks ir pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula.
Mažesnieji žiūrovai tikrai neliks abejingi kinologų su šunimis pasirodymui. Smalsuolių dėmesio neabejotinai sulauks ir mieste demonstruojama pasieniečių technika. Palangiškius ir miesto svečius pasieniečiai vaišins koše bei arbata.
Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkarda birželio 29 d. surengs atvirų durų dieną, kad visi norintieji galėtų savo akimis išvysti, kaip VSAT pareigūnai rūpinasi visos valstybės ir kiekvieno jos gyventojo saugumu. Su pasieniečio profesija šventės dieną visus besidominčius supažindins Pasieniečių mokyklos atstovai.
VSAT renginys netruks peraugti į viso miesto šventę – įdienojus pasieniečius scenoje pakeis Palangos pučiamųjų orkestras, koncertuos kurorto meno kolektyvai.
Šventės organizatoriai dar neatskleidžia visų renginio detalių, tačiau žada, jos atrakcijų, švenčiant VSAT 95-metį ir veiklos atkūrimo 25-metį, Palangoje tikrai netrūks.
 
Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Rugpjūčio 19 d. 12 val., „Pasaulinės švyturių dienos“ metu, bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus. Šventės svečiams bus suteikiama unikali galimybė aplankyti Šventosios švyturį, ne tik patekti į jo vidų, bet ir išvysti puikiai atsiveriančią Šventosios panoramą.


Trečiadienį Palangos gintaro muziejuje įvyko NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) vado Lietuvoje Jakobo Larseno ir 13 kariškių susitikimas su visuomene, kuriame dalyvavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Susitikimo metu buvo pristatyti NATO pajėgų tikslai ir uždaviniai reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją Europoje. Taip pat svečiai atsakinėjo į susirinkusių žmonių...


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


Birželio 29 d. Palangoje bus minimas ypatingas jubiliejus – kartu su visuomene Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai minės tarnybos veiklos 95-mečio jubiliejų. Beje, šiemet sukanka ir 25 metai nuo tos dienos, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėta kurti valstybės sienos apsauga.


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


„Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą ir sveikindamas visą kolektyvą – 171 darbuotoją, penktadienį...


„Bočių“ laukia gražus jubiliejus

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu „Bočių“ ansamblio nariai išgyvena kupinas malonaus nerimo dienas, kadangi artėja gražus 50-ties metų kolektyvo gyvavimo jubiliejus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius