Palangoje planuojamą ekstremalaus sporto aikštyną įvertino bendruomenė

Palangos tiltas, 2022-01-18
Peržiūrėta
1753
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje planuojamą ekstremalaus sporto aikštyną įvertino bendruomenė

Pirmadienį Savivaldybėje vyko Palangoje planuojamo ekstremalaus sporto aikštyno projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas su visuomene. Šio susitikimo metu bendruomenės nariai ne tik susipažino su planuojamo aikštyno sprendiniais, bet ir išsakė savo pasiūlymus bei pastabas. Į bendruomenės nuomonę bus atsižvelgta koreguojant projektinius pasiūlymus. 

Pristatymo metu projekto rengėjai su bendruomene aptarė aikštyno kokybiško apšvietimo klausimus siekiama suteikti galimybę riedutininkams, riedlentininkams bei BMX dviračių entuziastams jiems skirtomis pramogomis džiaugtis kiek galima ilgesnį paros laiką. Taip pat buvo aptarti mažosios architektūros klausimai, nuspręsta didinti suoliukų ir prie jų planuojamų šiukšliadėžių skaičių, išsakytas pasiūlymas parke įrengti ir geriamojo vandens fontanėlį. Kadangi modernus ekstremalaus sporto aikštynas bus įrengtas S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje esančios automobilių stovėjimo aikštelės rytinėje dalyje, netoli Palangos sporto arenos, kalbėta ir apie saugumo klausimus – tartasi, kaip ekstremalaus sporto aikštynas bus atskirtas nuo automobilių stovėjimo aikštelės. 

Planuojamas aikštynas skirstomas į keletą zonų: vieną – daugiafunkcinę, skirtą riedutininkams, riedlentininkams ir BMX dviratininkams, antrąją – riedučiams ir riedlentėms, trečiąją – BMX dviratininkams. Pagal projektą visi aikštyno elementai bus išdėstyti tarpusavyje logiška seka, išlaikant saugius atstumus tarp jų, o ten, kur reikia, – paliekant pakankamai vietos įsibėgėti. Aikštyne numatoma įrengti ne mažiau kaip 10  įvairaus sudėtingumo ekstremalaus sporto mėgėjams tinkančių įrenginių.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, Palangoje, kaip ir visoje šalyje, ekstremalus sportas darosi vis populiaresnis, tačiau šiuo metu kurorto jaunuoliai gali džiaugtis tik ekstremalaus sporto mėgėjams skirtu įrenginiu šalia Senosios gimnazijos. „Šis jau yra morališkai pasenęs, todėl naujas, modernus bei saugumo reikalavimus atitinkantis ekstremalaus sporto aikštynas kurorte yra būtinas. Projektuojamame aikštyne numatytų elementų pobūdis ir įvairovė leis ekstremaliu sportu džiaugtis bei mėgautis tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems šio sporto entuziastams. Naujos galimybės praturtins jaunųjų palangiškių laisvalaikį, praplės kurorto jaunimo laisvalaikio praleidimo erdves bei formas“, – kalbėjo Š.  Vaitkus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto kompleksas (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2024 05 11 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai.


Šeštadienį, gegužės 11 d., 12 val. visi, mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikį, kviečiami į Palangos ekstremalaus sporto aikštyno atidarymą.


Naująją aktyvaus laisvalaikio praleidimo erdvę ekstremalaus sporto mėgėjai galės išbandyti jau netrukus, kadangi rangovai ją įrengti turi iki vasaros. 


Abu artėjantys savaitgaliai bus kupini įspūdžių tiems, kurie mėgsta ekstremalų sportą ir motociklus. 


Džiugia žinia socialiniame tinkle pasidalijo Palangos miesto meras.


Pirmadienį Savivaldybėje vyko Palangoje planuojamo ekstremalaus sporto aikštyno projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas su visuomene. Šio susitikimo metu bendruomenės nariai ne tik susipažino su planuojamo aikštyno sprendiniais, bet ir išsakė savo pasiūlymus bei pastabas. Į bendruomenės nuomonę bus atsižvelgta koreguojant projektinius pasiūlymus. 


Planuojama, kad neilgai trukus Palanga turės modernų ekstremalaus sporto aikštyną – jau yra paskelbtas konkursas šio aikštyno projektavimui, laukiama projektinių pasiūlymų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gruodžio 14-18 dienomis Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai Bronius Vaitkus ir Justas Žulkus viešėjo Portugalijoje, Portimao, kur vyko konferencija, skirta urbanistinių (miesto) sporto šakų plėtojimui. B. Vaitkus ir J. Žulkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


Liepos 2 dieną Palangos senosios gimnazijos stadione vyko ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė daug Palangos ir kitų miestų jaunimo ir paskatino turiningai praleisti savaitgalį. Dalyviai galėjo varžytis trijose sporto šakose: buvo organizuojamos tinklinio, krepšinio ir ekstremalaus sporto rungtys. Be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius