Palangoje ukrainiečiams atveriama ir „Auska“

Palangos tiltas, 2022-05-16
Peržiūrėta
1521
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Vila „Auska“, sanatorijos, teniso viešbutis, savivaldybės patalpos – taip bandoma spręsti į Palangos kurortą atvykusių karo Ukrainoje pabėgėlių problemą. Kitose savivaldybėse pabėgėlių srautas sumažėjo, be to dalis pabėgėlių jau grįžta į Ukrainą, tačiau Palangoje pabėgėlių vis dar daugėja. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus teigė, kad vis dar ieškoma, kur apgyvendinti maždaug 200 ukrainiečių.

Skaičiuojama, kad Palangoje yra apsistoję maždaug 1000 ukrainiečių. Didžioji dalis jų priimti į būstus, kurie vasarai būna nuomojami atostogautojams. Artėjant vasaros sezonui problema pasidarė itin aštri – daliai atvykėlių tenka ieškoti naujų namų.

Skaičiuota, kad tokių žmonių gali būti apie 700-800.

Tačiau, kaip teigė kurorto meras Š.Vaitkus, problema sprendžiama įvairiais būdais. Glaudžiai bendradarbiaujama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kreiptasi į Vyriausybę dėl sanatorijų atvėrimo atvykėliams iš karo. 

„Savivaldybė užleido tai, ką turėjo. Nelabai turime tokių butų. Atvėrėme teniso viešbutį, pagal poreikį apgyvendinami „Auskos“ priestate, apie 40 žmonių priima Šilutė, Kretinga 10 šeimų. Šiandien nė vienas nėra gatvėje. Šiuo metu problemos kaip ir nėra, ji yra sprendžiama. Kiek žinome, „Pušyne“ bus skirta dešimt patalpų“, – vardijo kurorto meras.

Anot Š.Vaitkaus, dauguma žmonių jau nebenori iš Palangos išvykti. Jie čia rado jūrą, tvarkingas mokyklas, darželius. 

„Jiems čia kaip rojus. Butai puikūs. Ir važiuoti niekur nenori. Nori apsistoti ilgesniam laikui. O dėl darbo... kas nori, tas jau dirba“, – kalbėjo meras. 

Dalį pabėgėlių įdarbino kurorto viešbučiai, kavinės. Kai kurie jų suteikia ir gyvenamąjį plotą.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dabartinė situacija pasaulyje rodo, kad galime būti vieningi. Ne tik padedame nuo išpuolių nukentėjusiems ukrainiečiams, palaikome juos, priimame į savo namus, bet ir domimės jų kultūra.


Vila „Auska“, sanatorijos, teniso viešbutis, savivaldybės patalpos – taip bandoma spręsti į Palangos kurortą atvykusių karo Ukrainoje pabėgėlių problemą. 


Artėjant vasaros sezonui, iš kurortuose nuomojamų būstų iškeliami Ukrainos karo pabėgėliai jau turi naujas gyvenamąsias vietas, daliai jų būstai dar ieškomi, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė .


Artėjant vasaros sezonui, kurortuose apgyvendintiems ukrainiečiams tenka ieškotis naujų būstų, o kai kurios savivaldybės ima riboti ukrainiečių apgyvendinimą dėl ugdymo įstaigų stygiaus. Ministerijų prašoma tam tinkamą jų valdomą turtą skirti karo pabėgėliams apgyvendinti.


Palangoje laikinus namus kol kas radus šiek tiek daugiau nei pusei tūkstančio ukrainiečių pabėgėlių, Palangos Caritas vos spėja suktis, o aukų pinigais – ne tiek jau ir daug. „Palangos tiltas“ kovo pabaigoje kalbėjosi su Vilma Voriene, Palangos Caritas koordinatore.


Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms. 


Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.


Ukrainoje vykstant karui, daliai ukrainiečių teko palikti namus ir slėptis. Dauguma neturėjo galimybės su savimi pasiimti reikalingų daiktų, rūbų. Todėl Lietuva organizuoja paramą Ukrainos žmonėms reikalingiausiais daiktais ir drabužiais, kurią koordinuos Lietuvos Raudonasis Kryžius. Paramą planuojama rinkti artimiausias 3 dienas.


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius