Palangos bibliotekoje literatė Anelė Emilija Mažeivaitė pristatė savo antrąją poezijos knygą

Palangos tiltas, 2024-05-21
Peržiūrėta
500
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Akimirkos iš šventiškų Anelės Mažeikaitės eilėraščių knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvių gegužės 15 d. Palangos bibliotekoje
Akimirkos iš šventiškų Anelės Mažeikaitės eilėraščių knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvių gegužės 15 d. Palangos bibliotekoje

Gegužės 15 dieną Palangos bibliotekoje įvyko literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės antrosios poezijos knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvės. Tai – lyg pavyzdinė šventė, organizuota pačių pajūrio literatų. 

Renginyje dalyvavo Anelei mielas moterų ansamblis „Eldija“ iš Šventosios. Jos vadovė Jūratė Baršauskienė  išmokė jo nares išdainuoti poeziją bei švelnų jausmą, o ne žodžių šauksmą. Visus palietė jautriai, švelniai, darniai sudainuota daina „Meilės gatvelėj“. Čia pat matėme ir jos autorius, Vytautą Lukšą ir A. E. Mažeivaitę. O muzika – taip pat Anelės.

Šventėje skambėjo ir kanklės, ir gitara, bet daugiausia skambėjo poezijos posmų. Renginį vedė širdingoji ir vien meile aplinkai švytinčioji Adelė Daukantaitė, Anelės bičiulė,  literatė, kuri perskaitė daug poetės, savo bičiulės, eilėraščių, juos komentavo, analizavo, kalbino pačią autorę. Pasisakė, kūrybą skaitė ir kiti pajūrio literatai. Renginys buvo gyvas, ritmingas, malonus. Taip vykusiai surengti šventę reikia turėti ir išmanymo, ir patirties. O jam Palangos miesto viešoji biblioteka – puiki vieta.

 

Janina Zvonkuvienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 15 dieną Palangos bibliotekoje įvyko literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės antrosios poezijos knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvės. Tai – lyg pavyzdinė šventė, organizuota pačių pajūrio literatų. 


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Praėjusį savaitgalį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pristatė savo kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. 


Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Penktadienio pavakare į susitikimą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pakvietusi jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė kartu su leidyklos „Charibdė“ redaktore Rita Kubiliene su palangiškiais kalbėjo ne tik apie trečiąją rašytojos knygą „Kanifolijos dulkėse“, bet ir apskritai apie kūrybą ir nuolat aplink sklandančias...


Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Poetė pristatė naują knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 18 dieną, penktadienio vakarą, Viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas Elenos Karnauskaitės ir Gyčio Skudžinsko bendras darbas: knyga „Ahrenshoop‘o sąsiuvinis“. Susirinkusi publika klausėsi poetės deklamuojamų eilių, grožėjosi meniškomis fotografijomis ir galėjo išgirsti saksofonų muzikos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius