Atvežęs savo knygą, M.Budraitis atvirumu sužavėjo palangiškius

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-05
Peržiūrėta
2445
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.

 

„Dažnai renginiuose paskaitydavau savo eiles, todėl kartais sulaukdavau klausimo: „Jūs čia savo kūrybą skaitėt, kur galėčiau įsigyti jūsų knygą“, o aš jos neturėjau, tad dabar jau galėsiu visiems pasakyti, kad taip, galit įsigyti, nes ją turiu“, - apie knygos atsiradimo priežastį papasakojo M.Budraitis, keletą eilėraščių paskaitęs ir susirinkusiems klausytojams. Nors tai pirmoji jo išleista knyga, tačiau rašymas M.Budraičiui niekuomet nebuvo svetimas. Jis – daugiau kaip 300 dainų bendraautorius, už savo kūrybinę veiklą apdovanotas „Lietuvininkų vilties premija“, tapęs „Poezijos rudens“, „Jaunosios Lietuvos“ laureatu.

Jog M.Budraitis „kažką tokio turi“ buvo pastebėta, kuomet jis tebuvo perkopęs vos dešimties metų slenkstį. Kūrybos jis neapleido niekuomet. Juo labiau, kad kasdien girdimos jo sukurtos dainos, kurias atlieka Lietuvos žymiausi atlikėjai. „Kai tik išgirsti savo dainą, tai žinai, jog ima kapsėti ir pinigėliai į tavo sąskaitą“, - neslėpdamas pasakojo M.Budraitis susirinkusiems palangiškiams.

M.Budraičio atvežtas eilėraščių rinkinys neabejotinai patvirtina, jog talentą šilutiškis turi. Tai pastebėjo ir susirinkusieji, tačiau, kaip jis pats paminėjo, ne visiems gali patikti vienokios ar kitokios eilės, dėl to ginčytis negalima. „Man – svarbiausia, jog iš šio vakaro kiekvienam iš jūsų kažkas atminty išliktų, tuomet manau, vakaras būtų praleistas turiningai“, - išsakė savo gražų norą šilutiškis. O jo eilėse telpa labai daug gyvenimo akimirkų, žinoma, labai emocionalių – trykštančių meile ne tik žmogui, bet ir gyvenimui, atsispindi siekiai nugalėti ne tik kitus, bet svarbiausia save.

„Visi išvykstantys iš savo gimtinių jaunuoliai tiesiog trykšta didžiuliu noru save atskleisti, įrodyti savo vertę – „Visas pasaulis apie mane žinos ir čia negrįšiu“ – pagrindinė galvoje besisukanti mintis, tačiau anksčiau ar vėliau ima kirbėti sentimentai, neleidžiantys išsižadėti savo šaknų“, - savo mintimis pasidalino svečias. Pasak jo, svarbu ir mokykloms palaikyti ryšius su tokiais buvusiais mokiniais, kurie tikrai kažko pasiekė. „Kartą savo mokykloj sakiau, jog trūksta duomenų bazės, jie nežino nieko apie savo mokinius, tačiau tai nėra vien šilutiškių problema, manau, kad taip yra visoj Lietuvoj. Dabar mūsų mokykloj pasižymėję buvę mokiniai steigia savas premijas labiausiai nusipelniusiems, manau, tai mokiniams – didžiulė paskata stengtis“, - kalbėjo M.Budraitis.

Susirinkusiems miestelėnams knietėjo išgirsti ir apie jiems nežinomą pasaulį, kuriame sukasi M.Budraitis – televizijos užkulisius, o ir jo nuomonę apie dabartinę šalies valdžią. Pasak jo, netinkama mokyti vaikų, pasitelkus televizinius pavyzdžius. „Kai pamatai, kaip daromos visos laidos, tuomet supranti, jog vedėjai tampa „prostitutėmis“, tiesiog kartojančiomis žodžius“, - atviravo svečias. Dėl politikų jo nuomonė buvo dar griežtesnė: „Aš neslepiu, jog man netrūksta pinigų, kas mėnesį uždirbu nuo 10 iki 13 tūkst. litų, tačiau nevažinėju nei prabangiomis mašinomis, neturiu ir didžiulio namo, o jie iš valdiškos algos gali sau leisti viską. Man tai yra nesuprantama, gal kažkam ir aišku, nežinau“.

„Nesitikėjau, jog atvyks į mano pristatymą tiek žmonių, tad labai malonu visus matyti“, - pasidžiaugė M.Budraitis, kuriam palangiškiai paliko gerą įspūdį, o apie patį kurortą jis atsiliepė kur kas prasčiau. „Kas man – galiu sakyti viską, juk aš čia negyvenu“, - juokavo šilutiškis. Pasak jo, Palangos vienintelis trūkumas yra tas, jog nebuvo gerų merų, puikus pavyzdys yra tvarkomi Druskininkai. „Daugelis peikia J.Basanavičiaus gatvę, man ji neatrodo tokia bloga, tačiau tikiuosi, jog Meilės alėja nevirs tokia pati, jog tie prekybininkai neišplis ir ten, tuomet neliktų visiškai ramybės“, - savąją nuomonę išdėstė M.Budraitis. Visgi jis pripažino, jog su šeima atvyksta į Palangą tikrai ne vasaros metu.

Kai kurie eilėraščiai į jo knygą nebetilpo, nes kaip jis pats pasakė, buvo parašyti jau po išleidimo, tačiau suteikė malonumo pasiklausyti ir jų. M.Budraičio knyga išskirtinė ir tuo, jog išleista ant specialaus riebalų ir dėmių nesugeriančio popieriaus, atvežto iš Vokietijos, ir prasideda keletu priešlapių. „Žinot, kam šie priešlapiai, tam, jog prieš pradedant skaityti, kol atverčiamas tekstas, nusivalytų pirštai“, - papasakojo M.Budraitis, palikęs ne tik kaip žavaus, žodžio kišenėje neieškančio pašnekovo, bet ir kaip emocingo poeto įspūdį.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 15 dieną Palangos bibliotekoje įvyko literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės antrosios poezijos knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvės. Tai – lyg pavyzdinė šventė, organizuota pačių pajūrio literatų. 


Palangoje vasarį atidaryti modernūs Bendruomenės namai džiugina palangiškius, kurie čia sėkmingai vykdo savo veiklas. 


Liepos 7 d. (penktadienį) 17 val. kviečiame į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę, kur vyks J. Zabarskaitės monografijos „Kaip kalba gamina prasmę“ pristatymas.


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Benas Bėrantas debiutuos trumposios prozos istorijų rinkiniu suaugusiems skaitytojams „Pirštų galiukais".


Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Jau trejus metus Palangoje veikianti vaikų futbolo komanda „Gintaras“, skinanti pergales įvairiose varžybose, savo amžiaus grupėje iškovojusi Vakarų Lietuvos čempionų titulą, kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį. Kodėl verta rinktis futbolą ir kodėl būtent šioje komandoje, pasakoja klubo vadovas Marselis Balasanovas.


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius