Palangos Birutės parke prieš Kalėdas apsigyveno Girinis

Palangos tiltas, 2015-12-18
Peržiūrėta
404
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parke prieš Kalėdas apsigyveno Girinis

Lankytojų pamėgtas Palangos Birutės parkas, kaip ir kasmet prieš šv. Kalėdas, dabinasi šventiniais akcentais. Šiemet jie džiugina ne tik parko lankytojus – vaikus bei jų tėvus, bet ir sparnuočius.

Kalėdų senio namukas
Gruodžio pradžioje mažiesiems lankytojams duris atvėrė šventinėmis lemputėmis padabintas Kalėdų senio namukas – vaikų mylimiausias Kalėdų personažas apsigyveno prie pagrindinio įėjimo į parką esančiame Sodininko namelyje.
Šiais metais vaikai, apsilankę Kalėdų senio namuose, gali ne tik pamatyti jo daiktus bei drabužius, bet ir kartais susitikti patį namelio šeimininką ar už lango išvysti po parką bevaikštančius Kalėdų senio ėriukus.
Kalėdų senio namuko durys atviros kiekvieną savaitgalį iki Kalėdų nuo 14 iki 16 val. Čia visą šventinį laikotarpį veikia kalėdinių darbų paroda „Vienos kojinės istorija“.

Įsikūrė Girinis
Šią savaitę Birutės parko darbuotojai lankytojus pradžiugino dar viena šventine dekoracija – prie parko administracijos pastato „apsigyveno“ Girinis, o kad jam nebūtų nuobodu, greta įkurdinta ir mergaitė su rogėmis, einanti į mišką ieškoti šventei tinkamos eglutės.
„Kiekvienais metais parką papuošiame žaismingomis kompozicijomis – norisi, kad prieš šventes čia atsirastų žiemiškų, kalėdinių akcentų. Parko lankytojams tai labai patinka – šeimos ne tik grožisi kompozicijomis, bet ir noriai fotografuojasi prie jų“, – sakė kompozicijų kūrėja, floristė Daiva Galdikienė.
Girinį šiemet įkurdinti parke ji nusprendė ne atsitiktinai – šis personažas daugeliui primena vaikystėje pamėgtą animacinį filmuką „Naujametinė pasaka“. Tai pasaka apie Girinį, kuris saugojo mišką nuo triukšmo bei mašinų ūžimo, o taip pat ir apie mažą mergaitę, einančią į mišką eglutės.
Šiųmetę žaismingą kompoziciją D. Galdikienei sukurti padėjo ir parko darbuotojai Remigijus Aleksandras bei Ričardas Kairys.

Vaišės sparnuočiams
Pasirūpinta ir sparnuočiais – specialiai jiems greta kompozicijos augančių eglių šakos padabintos šventiškai papuoštais lašinių griežinėliais.
„Tiesiog pamačiau zylę, ji cypavo. Tuomet nusprendžiau, kad tikriausiai paukštis yra alkanas, ir nutariau, jog reikia ir sparnuočiams surengti vaišes“, – šypsojosi D. Galdikienė.

Kviečia oranžerija
O pasigrožėję žaismingomis žiemiškomis kompozicijomis, parko lankytojai kviečiami užsukti į čia pat, parko administracijos patalpose, esančią oranžeriją – kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val. čia galima nemokamai pasigrožėti maždaug 300 rūšių egzotinių augalų.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Pasigedo parke paukštelių

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: O man ne dzin

„Pastebėjau, jog Birutės parke jau kokias dvi savaites nesimato mažųjų paukštelių. Kur jie dingo?“ – paskambinęs į redakciją teiravosi palangiškis Vytenis


Jeigu pažiūrėję pro langą pamatytumėte egzotinį paukštį, kokia būtų reakcija? Palangiškis Stanislovas Mažeika, gyvenantis Kretingos gatvėje, būtent tokį vaizdą ir išvydo prieš keletą savaičių – gražuolę raudonplunksnę papūgą. Kaip ji atsidūrė lauke, neaišku, tikėtina, jog tiesiog paspruko, o gatvė tapo jos namais.


Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.


Paspaudus šaltukui mieste suskubta rengti čiuožyklas. Kaip ir pernai, pramogautojai jau laukiami Birutės parke, o savaitgalį norinčiuosius planuojama pakviesti ir į Taikos gatvėje esančią čiuožyklą, įrengtą prieš prekybos centrą „Iki“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės vietoje.


Botanikos parke pušys kertamos dėl sanitarijos

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 02 29 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi sunerimęs skaitytojas: Palangos botanikos parke kertamos šimtametės pušys, kurios, iš pažiūros, neatrodė nudžiūvusios, sutręšusios ar dar kitaip pažeistos. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, ar išties yra taip.


Lankytojų pamėgtas Palangos Birutės parkas, kaip ir kasmet prieš šv. Kalėdas, dabinasi šventiniais akcentais. Šiemet jie džiugina ne tik parko lankytojus – vaikus bei jų tėvus, bet ir sparnuočius.


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Palangos Vaikų parke – „Žaidimų šalies“ šventė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vaikų parke šiandien 15 val. vyks nemokama šventė mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams. „Žaidimų šalis“ – tai yra Palangos senojoje gimnazijoje stovyklaujančio Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ dovana vaikams.


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius