Palangos gatvėse apsigyveno ryškiaspalvė papūga

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-04-26
Peržiūrėta
397
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tokią ryškiaspalvę papūgą savo kieme užfiksavo palangiškis Stanislovas Mažeika, čia ji palesti atskrenda dažnai.
Tokią ryškiaspalvę papūgą savo kieme užfiksavo palangiškis Stanislovas Mažeika, čia ji palesti atskrenda dažnai.

Jeigu pažiūrėję pro langą pamatytumėte egzotinį paukštį, kokia būtų reakcija? Palangiškis Stanislovas Mažeika, gyvenantis Kretingos gatvėje, būtent tokį vaizdą ir išvydo prieš keletą savaičių – gražuolę raudonplunksnę papūgą. Kaip ji atsidūrė lauke, neaišku, tikėtina, jog tiesiog paspruko, o gatvė tapo jos namais.
Palangiškiai išskirtinį paukštį iškart pastebėjo, – o ir kaipgi tokių ryškių plunksnų nepastebėsi. Miškininku keletą dešimtmečiu dirbęs Stanislovas savo kieme yra sukonstravęs lesyklėlę zylutėms. Šioje lesyklėlėje maisto atrado ir papūga.
„Žinoma, jai ji per maža, tačiau stebėjau, kaip ji vis tik pasičiumpa maisto. Užsilipa ant stogelio ar paplasnoja sparnais ir pasiekia. Kadangi jau žinome, kokį turime svečią, paukščiui nuolat paberiame saulėgrąžų. Ir papūga atskrenda pasisotinti jau kurį laiką. Įsitaiso esančiame kadagyje“, – apie išskirtinio paukščio viešnagę pasakojo S. Mažeika.
Palangiškis papasakojo, jog papūga – labai baukšti, tad ir ją pagauti nebūtų lengva. „Pradžioj ji sureaguodavo net kai vos pažvelgdavom pro langą – labai baukšti. Ją ir nufotografavau pro langą. Paskui lyg ir priprato. Man išėjus laukan jau ir pašvilpauja skardžiu balsu. Tačiau prisileisti artyn ji nelabai nori, tad ir pagauti nebūtų lengva. Aišku, esama spąstų paukščiams. Aš pats apie paukščius klausiausi paskaitų pas žymųjį gamtininką Tadą Ivanauską. Jis kaip tik, pamenu, pasakojo apie narvelius, kuriuose, priviliojus paukščius, galima juos ir uždaryti. Tačiau tikiu, kad ši papūga turi savininkus, į kuriuos galbūt ji ir taip sureaguotų, leistųsi pagaunama. Labai gražus paukštis, kažkas jo tikrai pasigedo“, – kalbėjo S. Mažeika.
Jis papasakojo, jog ir šeimos namuose kažkuomet augino papūgą, kuri nuo mažumės buvo užauginta jų namuose, išmokyta kalbėti ir suteikė daug džiaugsmo tenykščiams namų gyventojams, ypač dukrai, kurios papūga nuolat laukdavo grįžtančios, net jausdavo, kada ji grįš. Išgyveno 12 metų. Tad šio egzotinio paukščio manieros ir būdas nėra svetimi. Nors kyla klausimas, kaip jai pavyksta išgyventi lauke tiek laiko. „Turi plunksnas, paukštis nėra toks mažas, jis karvelio dydžio, gal ir nešalta. O ir matosi, kad ji labai atsargi, save saugo, nieko neprisileidžia“, – svarstė palangiškis.
Jis prisiminė, jog kažkuomet matęs vienoje Palangos parduotuvėje laikomą papūgą, kuri nuolat čiauškėdavo, tačiau ar ji ten tebėra, jis nežinąs.
Papūga, kaip pastebėjo jau ne vienas palangiškis (papūgos nuotrauka buvo skelbiama ir socialiniuose tinkluose), sėkmingai gyvena Palangos gatvėse ir savo išskirtinumu visus džiugina.
Jau po pokalbio redakcijoje paskambinęs palangiškis Stanislovas papasakojo, jog grįžęs iš poliklinikos jis vėl sulaukė išskirtinio svečio. „Sėdau prie stalo valgyti, o ir papūga, žiūriu, atskrido man palaikyti kompaniją“, – šyptelėjo S. Mažeika.
Galima spręsti, jog papūga palangiškio kieme jau jaučiasi saugi, tad jo ir nepalieka. Drauge pajuokavom, jog nejučia palangiškis įsigijo naują augintinį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki metų pabaigos likus vos kelioms savaitėms, dvejose gatvėse – Gintaro ir Simpsono – dar burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Jeigu pažiūrėję pro langą pamatytumėte egzotinį paukštį, kokia būtų reakcija? Palangiškis Stanislovas Mažeika, gyvenantis Kretingos gatvėje, būtent tokį vaizdą ir išvydo prieš keletą savaičių – gražuolę raudonplunksnę papūgą. Kaip ji atsidūrė lauke, neaišku, tikėtina, jog tiesiog paspruko, o gatvė tapo jos namais.


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Savaitgalį Palangoje karaliavo amerikietiški automobiliai bei motociklai. Čia vyko kasmetinis tradicinis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „AmericanSpirit 2016“.


Lankytojų pamėgtas Palangos Birutės parkas, kaip ir kasmet prieš šv. Kalėdas, dabinasi šventiniais akcentais. Šiemet jie džiugina ne tik parko lankytojus – vaikus bei jų tėvus, bet ir sparnuočius.


Palangiškiai bei kurorto svečiai artėjant vasarai galės atsipūsti nuo kamščių pagrindinėse miesto gatvėse – vakar oficialiai atidarytas Palangos aplinkkelis. Nutiestas naujas Palangos aplinkkelio kelias ir modernizuota Vydmantų sankryža pagerins ne tik vairuotojų, vykstančių per Palangą tranzitu į Latviją, bet ir pačių palangiškių bei kurorto svečių situaciją....


Kai vis skaisčiau spindinti pavasario saulė nušviečia plikas ir pilkas medžių šakas bei nurudusią pernykštę žolę, kai taip norisi spalvų, tikrai verta užsukti į „Ramybės“ galeriją, kur penktadienį atidaryta Džinos Jasiūnienės tapybos darbų paroda „Abrakadabra“, nukelianti į margą, ryškiaspalvį „Tūkstantis ir vienos nakties“...


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Chaosas gatvėse – amžinas Palangos kryžius  3

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 07 26 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos gatvėmis vėl burzgia nesibaigiančios voros automobilių, pakelės nuklotos transporto priemonėmis, sankryžose – didmiesčio lygio mašinų spūstys, o po darbo grįždami į namus kurorto gyventojai kelių kilometrų kelionei sugaišta mažiausiai 20 minučių. Ištisą dieną į Palangą ir iš jos kursuojant tūkstančiams automobilių ypatinga kančia yra iš...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius