„Palangos butų ūkis“ kitąmet pasiūlys naujovių, bet svarbiausia – gyventojų aktyvumas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-21
Peržiūrėta
2138
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“, komercijos direktoriumi Jevgenij Sakovskij.

 

Kitąmet žada naujovių

Kitais metais „Palangos butų ūkis“ pažadėjo gyventojams naujovę – elektroninę sąskaitą. „Ši paslauga bus itin aktuali tiems, kurie Palangoje gyvena tik vasaros sezono metu. Žmonėms sąskaita už komunalines paslaugas bus atsiunčiama į jų asmeninį elektroninį paštą, taip bus išvengiama nesklandumų dėl nesumokėtų ar pavėluotai sumokėtų mokesčių“,- aiškino UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius Raimundas Juodzevičius.

Klaipėdoje žmonės gali naudotis šia paslauga. UAB „Vitės valdos“ komercijos direktorius Jevgenij Sakovskij dėstė visus šios paslaugos privalumus: „Tai taupu - apmokant sąskaitas internetu, reikės mokėti mažesnius papildomus mokesčius ir nereikės stovėti eilėse. Tai - patogu: mokesčius už UAB „Vitės valdos“ suteiktas paslaugas galite sumokėti neišeidami iš namų ar darbo vietoje. Turėdami internetinį ryšį, už paslaugas galite sumokėti net iš kitos valstybės; Tai – informatyvu: galima peržiūrėti 3 paskutinių mėnesių sąskaitas ir jas palyginti; Žinoma, tai –modernu: sąskaita pateikiama elektroninėje formoje, tausojami gamtos resursai nespausdinant sąskaitos. Operatyvu - internete patalpinus naują sąskaitą, į jūsų elektroninį paštą iškart bus išsiųstas pranešimas, todėl sąskaita visada bus pateikta anksčiau negu gaudavote paštu“.

Taigi, tokia butų ūkio naujovę ketinama įgyvendinti ir Palangoje. „Žmonėms reikės užsiregistruoti tinklalapyje ir užsisakyti elektroninę sąskaitą. Jeigu gyventojas norės, galės atsisakyti paštu siunčiamų sąskaitų. Kiekvienam norinčiam žmogui bus sukurta asmeninė svetainė, kurioje iki kiekvieno mėnesio 15 dienos gaus naujai suformuotą sąskaitą už aptarnavimą ir elektros suvartojimą“,- aiškino R. Juodzevičius.

 

Už paslaugas bus galima atsiskaityti ir  bankuose, spaudos kioskuose

Jau yra diegiama nauja programinė įranga, padėsianti operatyviau užregistruoti, perduoti vykdyti, šalinti ir kontroliuoti darbų eigą. „Gavus nusiskundimų dėl įvairių gedimų, bus plečiamas įvairios informacijos pateikimas internetiniame puslapyje“,- komentavo J. Sakovskij.

Gyventojų patogumui buvo praplėsti mokesčių priėmimo tinklai. Nuo šių metų sumokėti mokesčius galima ne tik bendrovės kasoje ar banke, bet ir naudojantis internetinės bankininkystės paslaugomis SEB banke, „Swedbanke“, „Snoro“ banke ir „Medicinos“ banke. Tai ypač aktualu dirbantiems ar gyvenantiems kituose miestuose gyventojams. Atsirado galimybė mokėti mokesčius „Perlo“ terminaluose ir „Lietuvos spauda“ kioskuose.

Toliau plėsti paslaugų kiekį, gerinti jų kokybę planuojama ir kitais metais. Atsižvelgiant į tai, kad dažnai kyla gyventojams neaiškumų dėl kaupiamų lėšų apskaitos, anot R. Juodzevičiaus, kiekvienam namui kaupiamosioms lėšoms apskaityti bus atidaryta atskira sąskaita. „Apie toje sąskaitoje esančias lėšas bet kuriuo momentu informaciją galės gauti namo atstovas“,- pasakojo R. Juodzevičius.

Kaupiamosios sąskaitos yra tarpusavio namo gyventojų susitarimas. „Kaupiamoji sąskaita yra atidaroma tuomet, kai žmonės nori kaupti renovacijai, kad nereiktų, pavyzdžiui, prakiurus stogui, „traukti“ pinigų iš kišenės. Į kaupiamąją sąskaitą žmonės gali dėti pinigus pagal buto kvadratūrą -  pagal projektą iki 70 centų vienam kvadratiniam metrui iki neribotos sumos per mėnesį. Gyventojams sutarus, jeigu norima lėšų surinkti daugiau ir greičiau, galima rinkti ir daugiau. Kaupiamoji sąskaita bus neliečiama, o prireikus pinigų, pavyzdžiui, namo renovacijai, pinigai bus panaudojami -  žmonėms bus žymiai lengviau“,- pasakojo J. Sakovskij.

Daugiabučių gyventojai gali sutarti dėl kaupiamųjų sąskaitų namo gyventojų susirinkimuose. „Deja, kaip rodo mūsų patirtis, patys žmonės vangiai juose dalyvauja. Iš 120 įvykusių susirinkimų laikomi įvykusiais tik 20, o iš 25 balsavimų raštu tik 6 balsavimai laikomi įvykę. Taip yra todėl, kad nesusirenka namo dauguma į susirinkimus. Žmonės vis dar vangūs, nors niekas namu be jų pačių sutikimo nepasirūpins “,- kalbėjo R. Juodzevičius.

 

Į namo gyventojų susirinkimus reikėtų vaikščioti

Nuo praėjusių metų sausio pirmos dienos iki šių metų gruodžio pirmos dienos buvo šaukti 120 namo patalpų savininkų susirinkimų ir organizuoti 25 balsavimai raštu. Susirinkimai buvo šaukti tokiais klausimais: 77 susirinkimai - dėl pateiktos ataskaitos apie surinktas ir panaudotas lėšas; 30 susirinkimų – dėl stogo remonto darbų; 13 susirinkimų – dėl karšto vandens būdo pasirinkimo, namo renovacijos darbų, bendrijų steigimo, buto rekonstrukcijos darbų. Kartu su pagrindiniu klausimu susirinkimo metu buvo siūloma išsirinkti namo atstovą ir pradėti kaupti lėšas.

„Tačiau susirinkimo metu priimti atitinkamus sprendimus sekėsi pakankamai sunkiai dėl pačių namo savininkų neaktyvaus dalyvavimo, kadangi reikalingas namo savininkų daugumos pritarimas. Visuomet patariame didesniuose namuose turėti neoficialų laiptinės atstovą, kuris padėtų suburti kaimynus į susirinkimus ir taip spręsti bendrai visus iškilusius klausimus“,- patarė „Palangos butų ūkio“ direktorius R. Juodzevičius.

 

Išspręsta problema dėl surinktų ir panaudotų lėšų

Nuo praėjusių metų vykdomi vis didesnės apimties darbai - tokie kaip stogų remontas vykdomi tik viešo konkurso būdu, skelbiant informaciją apie juos spaudoje ir specializuotuose konkursų skelbimo internetiniuose puslapiuose. Dalyvauti konkursinių pasiūlymų vokų atplėšimo procedūrose visuomet kviečiami namo išrinkti atstovai. Po konkurso su rezultatais supažindinami namo savininkai.

Ankstesniais metais, anot pašnekovų, kilo problemų dėl atsiskaitymo formos pateikimo apie surinktas ir panaudotas lėšas. Anot R. Juodzevičiaus, ji galų gale buvo išspręsta. „Aplinkos ministerija šių metų gegužės mėnesį patvirtino gana išsamią ataskaitos formą, pagal kurią bus pateiktos ataskaitos apie surinktas ir panaudotas lėšas per šiuos metus. Kartu su ataskaitomis bus teikiama informacija apie namo sukauptas lėšas, planuojami atlikti darbai“, - sakė „Palangos tiltui“ R. Juodzevičius.

Siekiant geriau ir operatyviau gyventojams teikti informaciją, sukurtas internetinis puslapis ir pasibaigus metams, internetiniame puslapyje bus sudėtos visos ataskaitos apie surinktas ir panaudotas lėšas. „Šios ataskaitos bus talpinamos ir pasibaigus šiems metams“, - pridūrė J. Sakovskij.

 

Toliau bus remontuojami stogai

Pagal apžiūrų aktus  kitais metais toliau bus atliekami stogų remonto darbai. „Per šiuos metus Palangoje buvo suremontuota 15 stogų. Kitiems metams yra planuojama sutvarkyti tiek pat stogų. Žmonės yra patenkinti kokybiškai atliktu darbu. Dėl sutvarkytų stogų neturėjome nė vieno nusiskundimo“,- pasakojo R. Juodzevičius.

Kitais metais taip pat planuojami vamzdyno keitimo darbai namuose, šilumos mazgų keitimas namuose, laiptinių dažymo, laiptinių durų ir langų keitimo darbai. „Žmonės kartais gaili pinigų langų keitimui laiptinėse, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad langų keitimas laiptinėse padeda sutaupyti šilumą. Žmonėms, pasikeitusiems langus laiptinėje, ateina mažesnės sąskaitos už šilumą“,- patarė R. Juodzevičius.

Taip pat taupant energetinius išteklius ir siekiant mažinti mokesčius už šildymą, namų savininkams bus siūloma renovuoti namus juos apšiltinant, renovuoti šilumos punktus. „Buvome viename seminare, kur buvo pateikti pavyzdžiai namų, kurie pasidarė renovacijas. Paaiškėjo, kad renovuotuose namuose už šilumą mokama triskart mažiau“,- pasakojo J. Sakovskij.

 

Klaipėda galėtų būti palangiškiams pavyzdys

Klaipėda jau gali pasigirti pavyzdžiais, kai renovuotame name mokesčiai už šilumą sumažėjo bent dukart. „Žmonės Palangoje dar bijo mokėti pinigus už renovacijos darbus, nes neturi jokių pavyzdžių. Tačiau atsiradus vienam namui, kurio gyventojai išreikštų norą jį renovuoti, manau, renovacijos rėmėjų skaičius tikrai išaugtų, nes namo renovacija greitai atsipirktų“,- kalbėjo R. Juodzevičius. Būtent todėl, anot jo,  UAB „Palangos butų ūkis“ siūlo žmonėms susikurti kaupiamąsias sąskaitas. „Reguliariai kaupiant pinigus, gyventojams bus ne taip „skausminga“ susimokėti už renovacijos darbus. Sugalvojus renovuoti ir apšiltinti visą namą, žmonės turės kaupiamąją sąskaitą, jiems bus patogu vykdyti namo apšiltinimo darbus“,- kalbėjo R. Juodzevičius.

Kaip minėjo J. Sakovsij, svarbiausia yra bendravimas su kaimynais ir atėjimas į susirinkimus. „Tuomet žmonės ras bendrą kalbą ir žinos visas namo problemas, bus lengviau kartu jas spręsti“, - sakė J. Sakovskij.

„Tikimės, kad jau atlikti darbai ir planuojami būsimi darbai dar labiau pagerins teikiamų administravimo paslaugų kokybę, o didesnis darbų viešumas mažiau kels gyventojams įvairių abejonių“,- įsitikinęs R. Juodzevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė iš esmės išnagrinėjo bylą pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo, restitucijos taikymo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Byla...


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius