UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius: „Pradėti pirmieji realūs žingsniai pastatų renovacijos link“

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-12
Peržiūrėta
2064
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius: „Pradėti pirmieji realūs žingsniai pastatų renovacijos link“

Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB „Palangos butų ūkis‘ direktoriumi Raimondu Juodzevičiumi.

– Kokie buvo šie metai UAB „Palangos butų ūkis“, žvelgiant į praėjusius metus?

– Palyginti su praėjusiais metais, šie metai buvo  ramūs darbo atžvilgiu. Galima pažymėti tik porą rimtesnių respublikinio masto įvykių – tai karšto vandens tiekėjo parinkimas ir šilumos įstatymo pakeitimai. Pirmas, mano manymu, bereikalingas gyventojų varginimas, visi turėjo prabalsuoti ir pasirinkti karšto vandens tiekėją. Darbo daug, o naudos gyventojams nulis. Antru atveju, Šilumos įstatymo pakeitimai neleidžia šilumos tiekėjui būti namo šilumos punktų ir karšto vandens prižiūrėtojais,  nes manoma, kad tiekėjas nesuinteresuotas taupytį šilumą. Bet tai neaktualus klausimas Palangos gyventojams (nes tie pakeitimai privalomi miestams, kuriuose yra virš 40 tūkst. gyventojų), jeigu miesto taryba nenuspręs pritaikyti tą įstatymą Palangai.

O kas liečia smulkius konfliktus su gyventojais – tai normalus mūsų darbas ir gyventojai neleidžia mums atsipalaiduoti.

– Kokius atliktus darbus išskirtumėte?

– Pradėti pirmieji realūs žingsniai pastatų renovacijos link. Tikimės, kad šis procesas nesustos ir 2012 metais bus renovuoti pirmieji namai Palangos mieste. Gal šis geras pavyzdys bus užkrečiantis ir gyventojai aktyviau dalyvaus renovacijos programoje. Per paskutinius 3 metus, planingai suremontavus apie 50-ties namų stogus, šiais metais jau pasiekėme tokius rezultatus, kad praėjus stiprioms liūtims, nusiskundimų dėl pratekėjimų gauname tik vieną kitą. Kai tuo tarpu ankstesniais metais užregistruodavome po 30-40 nusiskundimų.   

– Kokių suplanuotų darbų nepavyko padaryti? Kas dėl to kaltas?

– Apmaudu, bet nepavyko įdiegti naujos programinės įrangos ir su tai susijusių kitų pakeitimų. Paliksim tai kitiems metams. 

– Labai svarbu, kad gyventojai žinotų, kokius darbus Butų ūkis vykdo ar planuoja vykdyti. Kaip buvo gerinama komunikacija su gyventojais?

– Per metus buvo suorganizuota apie 70 susirinkimų. Buvo siekiama, kad namo gyventojai išsirinktų savo atstovą, sprendžiami aktualiausi  klausimai. Per nemažai susirinkimų, dėl per mažai susirinkusių savininkų skaičiaus, negalėjo būti priimti jokie sprendimai. Norėčiau akcentuoti, kad norint bendrai priimti arba atmesti sprendimą dėl remonto, renovacijos ir t.t. susirinkime turi dalyvauti daugiau nei pusė namo gyventojų.

– Su kiek namų bendrijų jūs bendraujate? Kodėl, jūsų manymu, kitų daugiabučių gyventojai nenori jungtis į bendrijas? Kokia bendrijų reikšmė ir svarba, sprendžiant daugiabučio renovacijos, remonto klausimus?

– Administruojame 15 bendrijų. Priežastis, kodėl nesikuria bendrijos – išauga kaštai, bendrija vykdo teisės aktuose reikalaujamus darbus, nes dažnai bandoma lyginti su bendrija,  kurios veikla baigiasi tik tuo, kad turi bendrijos įregistravimo pažymėjimą, kompetencijos, taip pat ir specialistų trūkumas, sprendžiant namo priežiūros klausimus. Toks požiūris priveda prie namo „degradavimo“, nes namas kaip ir žmogus reikalauja nuolatinės „sveikatos priežiūros“.  Sprendžiant renovacijos klausimus, bendrija neturi jokios reikšmės. Priešingai – Vyriausybės patvirtinta renovacijos programa numato, kad norint renovuoti namą, bendrija nereikalinga. Tiesiog kreipiamasi į UAB „Palangos butų ūkis“  ir procesas pradedamas. Netgi galima sakyti, kad mes suteiksime daug daugiau informacijos, nes mūsų darbuotojai nuolat dalyvauja seminaruose ir žino visus pasikeitimus. 

– Plačiau papasakokite apie galimybę namų bendrijos gyventojams kaupti kaupiamąsias lėšas. Kas tai per dalykas? Kokie jos privalumai? Ar palangiškiai pasinaudojo tokia galimybe?

– Kaupiamąsias lėšas kaupti gali tiek UAB „Palangos butų ūkis“, tiek bendrijų administruojamų namų savininkai. Abejais atvejais visos procedūros tos pačios. O tikslas – sukaupti lėšas būsimiems namo stambiems darbams (stogo remontas, vamzdynų keitimas, laiptinių dažymas t.t.). Privalumas tas, kad butų mažesnės mėnesinės įmokos, galimybė pigiau atlikti darbus. Organizuojant konkursą dėl rangovo parinkimo, turint avansą, pasiūlymų kaina visada būna mažesnė, nes rangovams nereikia investuoti savo pinigų. Įvykus avarijoms ar stichinėms nelaimėms (pvz. praūžus uraganui) – operatyviau organizuoti atstatymo darbus. Deja, paskutiniu metu, manau dėl krizės, tokių lėšų nekaupia nė vienas administruojamas pastatas.

– Kaip jau daugiau kaip metus galiojančios naujosios butų ūkio taisyklės pakeitė jūsų veiklą, darbo organizavimą? Kokia nauda gyventojams?

– Ne taisyklės, o daugiabučių namų administravimo nuostatai. Aiškiau reglamentuota kokią ir kada gyventojams teikti informaciją prieš darbų pradžią, nustatyta aiški ataskaitų teikimų forma, įteisinta įgaliotų asmenų išrinkimo tvarka ir kokius klausimus sprendžiant jie galėtų dalyvauti.

– Ar nedidės daugiabučių aptarnavimo mokesčiai gyventojams kitais metais? Ar nedidės jūsų teikiamų paslaugų kainos kitąmet?

– Tarifus nustato Palangos miesto taryba, mes neturime teisės jų keisti. Šiuo metu galiojantys tarifai atitinka Lietuvos vidurkį.

– Kas žinotina gyventojams, nusprendžiantiems pasikliauti ne Butų ūkio remonto darbų rangovais, o samdant darbų vykdytojus savarankiškai?

– Pirmiausia, kad namas, kuriame gyvena gyventojai yra jų. Ir nuo to, kokius rangovus pasirinks, priklausys visos išlaidos, ne tik tuo metu, kai bus atlikti darbai, bet ir per artimiausius 10-15 metų. Paprastai, pigiai ir gerai nebūna. Kainos sąskaita sutaupoma, kai naudojamos prastesnės kokybės medžiagos nei reikalauja techniniai reglamentai, nesilaikoma darbų technologijos, nevykdoma techninė darbų priežiūra, darbus vykdo nekvalifikuoti darbuotojai, nesumokami mokesčiai valstybei. Už tokius atliktus darbus niekas neprisiima atsakomybės, atsitikus gedimui, nebus galimybės iš ko reikalauti pašalinti trūkumus, nėra jokių garantinių įsipareigojimų. Mes visada prašome, kad gyventojai aktyviai dalyvauti konkursuose, siūlytų įmones, kurios gali atlikti darbus. Tik mes reikalaujame kelių dalykų – tai garantija darbams ir darbo kokybė.

– Kokius darbus planuojate atlikti kitais metais?

– 2012 metais planuojami tokie darbai: 12-14 namų stogų remontas, 12 namų hidraulinių balansavimo priemonių įrengimas, atlikti šilumos punktų renovaciją 7 namuose, atlikti elektros instaliacijos profilaktikos darbus 70 namų, pradėti vykdyti namų renovacijos darbus 2 namuose, pradėti lėšų kaupimą renovacijos darbams 5 namams.

– Ko palinkėtume palangiškiams kitais metais?

– Per 2011 metus mūsų visų gyvenime įvyko daug įvykių, linksmų ir liūdnų, viskas tai suteikė mums unikalią, nepakartojamą patirtį. Linkiu visiems stiprybės, laimės ir sėkmės. Sveikinu su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais ne tik aš, UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius, bet irt visas mūsų  kolektyvas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė iš esmės išnagrinėjo bylą pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo, restitucijos taikymo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Byla...


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius