„Palangos dienų“ renginiai bibliotekoje: kraštotyrinis-orientacinis žaidimas ir edukacinė viktorina

Palangos tiltas, 2016-04-07
Peržiūrėta
1392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos dienų“  renginiai bibliotekoje: kraštotyrinis-orientacinis žaidimas ir edukacinė viktorina

Balandžio 1 d. „Palangos dienų“ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė į atnaujintą jaukią skaityklos erdvę, kur buvo paskelbtas vienijančio kraštotyrinio-orientacinio žaidimo „Palanga. Pažink išmaniai“ startas. Biblioteka subūrė Palangos miesto senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai. Kraštotyrinio-orientacinio žaidimo idėją pasiūlė ir išmaniąją techninę dalį parengė aktyvaus jaunimo atstovas Žygimantas Mitkus. Į šį unikalų renginį registravosi palangiškiai, besidomintys Palangos istorija, kultūriniais paminklais, mėgstantys vaikščioti, pažinti nematytas ar seniai užmirštas istorines Palangos vietas.
Mišrios dalyvių komandos sugalvojo įdomius pavadinimus. Renginį vedė bibliotekininkė Lina Šilgalytė ir komisijos narys Ž. Mitkus. Jie išsamiai paaiškino žaidimo taisykles, kokią programėlę atsisiųsti į savo išmaniuosius telefonus ar planšetes, kvietė užduotis vykdyti kūrybingai. Komandoms taip pat buvo išdalinti „pagalbos vokai“, kuriuose buvo paslėpta naudinga informacija, jei žaidimo metu kuriai nors komandai užduotys pasirodytų sunkai įveikiamos. Užduotis vertino komisija: Palangos Kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius, muziejininkė-archeologė Eglė Stankevičiūtė, Palangos neformalios jaunimo organizacijos „Aš esu kultūra” įkūrėjas Ž. Mitkus. Komandoms teko gerai pasukti galvas, rasti buvusį Palangos progimnazijos pastatą, pirmojo Palangos burmistro memorialinės sodybos namą, nuskaityti QR kodus, nusifotografuoti prie pastato, kuriame veikė pirmasis kazino Palangoje, padaryti komandos asmenukę prie gydytojo, visuomenės ir kultūros veikėjo Liudo Vaineikio biusto. Atliekant kraštotyrinio-orientacinio žaidimo užduotis neužteko vien sėkmės ir geros nuotaikos, reikėjo ir nemažai žinių. Gerai nusiteikusios komandos skubėjo Palangos gatvėmis nuo vieno objekto prie kito. Komisija skaičiavo rezultatus, dalyviai aptarė žaidimo užduotis prie kavos, arbatos ir pyragų. Greičiausiai, tiksliausiai ir kūrybiškiausiai užduotis įveikė, visus numatytus objektus aplankė ir pirmąją vietą kraštotyriniame-orientaciniame žaidime užėmė komanda pavadinimu „Gintaras“: Petronėlė Kasmauskienė, Jovita Liepienė, Beatričė Karpovič, Viktorija Karteškina, Pranciškus Samauskas ir Gvidas Šedys. Antrąją bei trečiąją vietas užėmė komandos „Smiltelė“ ir „Vaisiai“.
Balandžio 5 d. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius K. Rudys sveikino susirinkusius bendruomenės narius jau paskutiniame Palangos sugrąžinimo Lietuvai 95-osioms metinėms paminėti skirtame renginyje – edukacinėje viktorinoje „Palangos istorija jungia kartas“. Padėkos žodį visuomeninėms organizacijoms ir renginių sumanytojams tarė Palangos miesto savivaldybės meras ir šventės globėjas Šarūnas Vaitkus. Savo sveikinimo kalboje jis džiaugėsi tradicija tapusiomis ir vis daugiau palangiškių įtraukiančiomis „Palangos dienomis“, dėkojo negailėjusiems laiko aktyviems palangiškiams. Meras kvietė gražinti, garsinti mūsų taip mylimą Palangą ir būti kartu.
Viktorinos klausimus komentavo Palangos kurorto muziejaus direktorius J. Liachovičius. Jis stebėjosi neblogomis viktorinos dalyvių žiniomis apie Palangą. Išskirtinio dėmesio sulaukė klausimas apie objektą Palangos pietrytinėje dalyje – 1422 m. Melno sutartimi nustatytą LDK valstybinę sienos atkarpą – vieną seniausių Europoje. Į istorinių datų apie pirmąjį Palangos vardo paminėjimą diskusiją įsijungė aktyvios palangiškės Birutė Mockuvienė ir Petronėlė Kasmauskienė. Lengvai įveikti viktorinos klausimai apie Palangoje veikiančius muziejus, dalyviai nepasiklydo miesto istorijos datose, prisiminė senuosius miesto gatvių pavadinimus, žinojo palangiškius, apdovanotus nacionaline kultūros ir meno premija, vardijo miesto Garbės piliečius. Komisijai skaičiuojant viktorinos rezultatus, Palangos senjorai ir jaunimas diskusijas ir bendravimą tęsė prie vaišių stalo. Bibliotekoje baigtos „Palangos dienos 2016“.

Monika RUKŠĖNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 17 d. (penktadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje  išskirtinė popietė! Iškalbos ir intelekto puota, dedikuota labiausiai nuo Antikos iki šių dienų filosofijos tradicijoje ištirtiems genialaus filosofo ir rašytojo Platono tekstams. 


Gegužės 20 d. nuo 8 val. iki 17 val. Palangos, Žibos, Joskaudų, Dimitravo, Kadagynų, Padarbio, Vydmantų miškuose Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnu bataliono kariai vykdys orientacinį žygį.


Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta...


Rugsėjo 24 d. Palangos viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“ mokymų ciklas, kuriame dalyvavo bibliotekų darbuotojai iš Skuodo ir Palangos. 


Nors Palanga nėra labai judrus miestas, tačiau manydamos, kad mūsų vaikams svarbu pasikartoti eismo taisykles, prisiminti kaip saugiai elgtis gatvėse, kovo 17 d. „Baltijos“ pagrindinės mokyklospradinių klasių mokytojos AurelijaŽaromskienė, Dalytė Daukšienė ir Dalia Šiupinienė sukvietė pradinukus į saugaus eismo viktoriną „Į trijų švieselių...


Praėjusią savaitę, vasario 23 dieną, Gimnazijoje vykusi I klasių viktorina „Kalbos turtai“ – Gimtosios kalbos dienos paminėjimui skirtų renginių ciklo dalis. Kaip ir praėjusiais metais, renginyje dalyvavo ne tik gimnazijos I klasių, bet ir Palangos „Baltijos“ bei Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų komandos, viktoriną pradėjusios žaismingais prisistatymais. Toliau...


Jaunas žmogus, paklaustas, kas yra „geocache“, gal ir atsakytų, tačiau vyresnis – vargu. O tai, pasirodo, vis populiarėjantis visame pasaulyje lobio ieškojimo žaidimas. Lietuvių kalboje kol kas atitikmens šiam žodžiui nerasta, bet daugelis įprastai jį vadina tiesiog lobiavimu.


Balandžio 1 d. „Palangos dienų“ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė į atnaujintą jaukią skaityklos erdvę, kur buvo paskelbtas vienijančio kraštotyrinio-orientacinio žaidimo „Palanga. Pažink išmaniai“ startas. Biblioteka subūrė Palangos miesto senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos...


Balandžio mėnesio renginiai Palangoje

Balandis - margas pavasario mėnuo, 2010 03 23 | Rubrika: Kultūra

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje.


Šeimos dienos renginiai Šventosios mokykloje

N.Šauklienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Šeimos dienai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas