Palangos eglę giria, o Šventosios eglutės idėją suprato ne visi

"Delfi", 2020-12-12
Peržiūrėta
1087
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos eglę giria, o Šventosios eglutės idėją suprato ne visi

Šių metų Palangos ir Šventosios eglutės turi vieną itin išskirtinę staigmeną, kurios nerasite niekur kitur. Tiesa, net paslaptinga kvapų skraistė prie Šventosios eglutės daug gerbėjų nepritraukė. Palangoje ir Šventojoje vienu metu įžiebtos eglutės sulaukė labai skirtingos žmonių reakcijos. Palangos eglutė kone vienbalsiai giriama, o štai daug lankytojų šaltuoju metų laiku nesulaukianti Šventosios eglutė kelia dvejopas nuotaikas. Vieni ją lygina su Vilniaus technologine žaliaskare, kiti svarsto, kam reikėjo faneros lakštus primenančių puošmenų.

„Man patinka, įdomi“, –„Delfi“ sakė iš Šiaulių atvykęs vyras. Tačiau jo sutuoktinė pasvarstė, kad galėjo palikti labiau natūralią eglę, be kelių keistokai atrodančių puošmenų. „Nesuprantu, ką tas dizaineris galvojo. Patikrinau net, ar čia ne faneros lakštai“, – atviravo kretingiškis.

„Jei kopijavo Vilniaus idėją, tai labai nesėkmingai“, – svarstė iš Kauno laisvalaikį Šventojoje leidusi pora. Eglutės kūrėjai atremia, kad kopijuoti kitų miestų eglučių nebuvo laiko. Visi ruošiasi puošti žaliaskares ištisus metus, tai nėra paskutinės nakties sprendimai.

„Erdvės, kur puošiamos eglutės, skirtingos. Buvo pageidavimas iš Palangos savivaldybės, kad eglutės derėtų su naująja erdve, atitiktų tas pačias dekoracijas etniniais motyvais. Šventojoje eglutė taip pat atsirado naujoje erdvėje. Ten yra moderni aikštė, todėl buvo pageidavimas, kad eglė būtų moderni. Sprendimas – modernios technologijos, geometrinės ir architektūrinės formos; jei pažiūrėtumėte į pačią aikštę ir jos formas, pamatytumėte, kad eglutė priderinta prie tos erdvės“, – sako įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas.

Anot N. Chmieliausko, Šventosios eglutė buvo projektuojama dar vasarą, o apie sąsajas su Vilniumi pašnekovas sako nė nebuvo girdėjęs. Be to, kiekvienais metais visi eglučių kūrėjai seka naujausias tendencijas, tad jei ir yra koks panašumas, tai dėl specialių girliandų. Apie tai, kad eglutė ne visų giriama, pašnekovas sako turintis savo nuomonę

. „Yra posakis „ne doleris, kad visiems patiktų“. Kiek žmonių, tiek nuomonių. Bandėme priderinti spalviškumą prie rašto, kuris yra apačioje (aikštėje) ir šalimais stovinčio naujo pastato toje erdvėje. Pasirinktos RGB girliandos, kad parodytume aikštės modernumą. Tokios girliandos – ganėtinai nauja puošybos technologija. Tai yra simbolinė modernios aikštės išraiška ant eglutės“, – sako N. Chmieliauskas.

Tiesa, ne vienas prie Palangos ir Šventosios eglučių priėjęs smalsuolis gali pajusti nematomą panašumą – jos vienintelės sutinka lankytojus ne tik išpuoštos spindinčiomis girliandomis, bet ir išskirtiniais kvapais.

„Daugybę metų eglutės buvo šokančios ir dainuojančios, šiais metais norėjome ko nors kitokio, tarkim, kad jos kvepėtų Kalėdomis. Kai sugalvojome pasitelkti kvapų terapiją ir ieškojome įmonių, kas įgyvendintų, mums net 13 kvapų pasiūlė. Mano jaunimas išrinko marcipanų, cinamono ir mandarinų kvapus. Dabar juokaujame, kad jei užuodžiate kvapą, viskas gerai, nesergate, tačiau tai nebuvo padaryta su ta mintimi“, – atvirauja Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Anot V. Petrauskienės, idėja panaudoti kvapą kilo dar ir dėl to, kad šiais metais nėra kalėdinių mugių, kur kvepia kalėdiniai kepiniai, kava ir arbata. Ieškodami įdomaus sprendimo ir sumanė sujungti Palangos ir Šventosios egles ne tik bendra atidarymo šventės pasaka, bet ir vienodais kvapais.

Rita Gečiūnaitė, "Delfi"


 

Jūsų komentaras:

mama to Drąsa 2020-12-13 08:55 ([email protected] / IP: 162.158.183.104)
Eglutė firminė, tik krepšinio deimantas jau smėlis nuo išsigimėlių parkerių šeimų ir kt trenerių

Taip pat skaitykite

„Laba diena, skambinu iš Jūsų banko, – ragelyje pasigirdo melodingas, bet tvirtas moteriškas balsas. – Ar šiuo metu galite kalbėti? Jūsų sąskaitoje pastebėjome įtartinų operacijų.“


Šių metų Palangos ir Šventosios eglutės turi vieną itin išskirtinę staigmeną, kurios nerasite niekur kitur. Tiesa, net paslaptinga kvapų skraistė prie Šventosios eglutės daug gerbėjų nepritraukė. Palangoje ir Šventojoje vienu metu įžiebtos eglutės sulaukė labai skirtingos žmonių reakcijos. Palangos eglutė kone vienbalsiai giriama, o štai daug lankytojų...


Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...


Gausiai Baltijos jūroje paplitę grundulai padiktavo šventės idėją – ateinantį savaitgalį, gegužės 12-14 d. Palangoje vyks „Grundulinės“. Nors kaip pastebėjo renginio koordinatorius Nerijus Stasiulis, švente dar to jis pats nedrįstų pavadinti, nepalyginsi su viskuo gausia Stintų švente, tai bus savotiška informacinė, kultūrinė akcija....


Namuose džiuginusios Kalėdų eglutės, pasibaigus šventėms dažniausiai vėjo draikomos voliojasi prie atliekų konteinerių. Kiti miestai stato specialius konteinerius, kuriuose surinkti kalėdiniai medžiai būna perdirbami biokurui, rengia įvairias šventes. O kaip elgiasi Palangos miesto gyventojai? Gal su eglutėmis šiemet bus atsisveikinta pagarbiai?


Per atostogas praėjusią savaitę apie Palangą tegirdėjau vieną vienintelę žinią. Info TV, TV3 ir kitų TV kanalų reportažiukai apie eglę – milžinišką Kalėdų senį Palangoje mane pasiekė Vilniuje.


Palanga įžiebė muzikinę eglę ir pirmoji šalyje žengė į Kalėdas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Pirmoji šalyje įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga jau paskelbė artėjančių švenčių pradžią. Kalėdų šviesos miestu tapęs kurortas, šventinėmis spalvomis nušvitęs ryškiau, nei bet kada anksčiau, visą gruodį dovanos įsimintinus renginius bei išskirtinę kalėdinę nuotaiką.


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 09 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


Nupuoštos eglutės panaudotos kurui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus Trijų Karalių šventei pasibaigia ir didžiųjų švenčių sukeltas šurmulys, tad tenka nupuošti visus kalėdinius papuošimus bei eglutes. Šios žaliaskarės, ilgai visus džiuginusios šventiniu laikotarpiu, dažnai nukeliauja ne ten, kur reikėtų, tačiau šiais metais UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus patikino, kad problemų nekilo, kadangi eglučių netinkamose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius