Palangos gelbėtojų postuose pasirodė policijos pareigūnai: rezultatas akivaizdus

Palangos tiltas, 2022-08-01
Peržiūrėta
1398
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. Rezultatas, anot gelbėtojų vado Jono Pirožniko, akivaizdus: uniformuoto asmens taisyklių nepaisantys poilsiautojai linkę klausyti labiau.

Praėjęs savaitgalis buvo negailestingas – Baltijos jūra pasiglemžė dviejų poilsiautojų gyvybes. Ne ką ramesnis buvo ir pirmadienis, kai buvo ištraukta trylika skendusiųjų, nepaisiusių raudonos vėliavos, draudžiančios maudytis.

Elgesys stebina gelbėtojus 

Gelbėtojai šią vasarą ne kartą stebėjosi poilsiautojų elgesiu. 

„Tarsi jūrą matytų paskutinį kartą“, – pirmadienį kalbėdamas su žurnalistais sakė J.Pirožnikas. 

Sekmadienį Šventojoje nuskendęs Baltarusijos pilietis buvo įspėtas gelbėtojų. Tačiau vis tiek ėjo maudytis, netrukus iš bangų buvo ištrauktas jo kūnas. Tiesa, artimieji teigia, kad jis turėjęs sveikatos problemų. Tiksli mirties priežastis paaiškės po tyrimo.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigė darysiąs viską, kad poilsiautojai po atostogų grįžtų į namus, o ne į amžinojo poilsio vietas.

Kitą savaitę planuojamas susitikimas su Policijos departamento vadovu Renatu Požėla.

Efektas – iš karto 

J.Pirožnikas penktadienį 15min sakė, kad jau sulaukė policijos pagalbos ir efektas matomas.

„Išsyk vaizdas kitoks. Tokios priemonės pakako“, – teigė Palangos gelbėtojų vadas, akcentuodamas, kad daliai poilsiautojų tiesiog pakanka pamatyti uniformuotą policininką.

Palangos gelbėtojų vadas pasakojo, kad šią vasarą ne kartą susidūrė su įžūliu poilsiautojų elgesiu. Vienas siūlėsi surašyti pareiškimą, kad eis maudytis plevėsuojant raudonai vėliavai, nelaimei nutikus – pretenzijų neturės.

Feisbuke tarp palangiškių jau užvirė diskusija, atsirado besipiktinančių, kad nė kojos piršto negali į bangas įmerkti.

Tačiau J.Pirožikas atkirto – raudona vėliava keliama ne šiaip sau, gelbėtojams užsigeidus. 

„Yra dronų duomenys, meteorologų žinios. Duobės gali atsirasti vos pasikeitus vėjo krypčiai, bangoms. Gelbėtojai mato tikslias koordinates. 

Jei leistume taip maudytis – nežinia, kiek turėtume skenduolių“, – aiškino J.Pirožnikas, akcentuodamas, kad dažniausiai nuvertinama jūros galia.

„Aš jums pasakysiu, kodėl žmonės skęsta. Taip ir parašykite. Priežastys yra dvi: kvailumas ir durnumas“, – nevyniojo žodžių. 

Iš Rytų Europos atvykę poilsiautojai kartais stebisi, kodėl negalima maudytis, jei nėra juodos vėliavos. Tokios spalvos vėliavos Lietuvoje nelikę nuo 2004-ųjų, kai šalis įstojo į Europos Sąjungą. 

Draudimą maudytis simbolizuoja raudona vėliava. Geltona vėliava įspėja, kad maudytis pavojinga. Raudonos ir geltonos spalvų vėliava reiškia, kad maudytis galima, postuose budi gelbėtojai. 

Penktadienį Baltijos jūra buvo įšilusi iki 18 laipsnių.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.


Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, informavo "Palangos tiltą", kad Palangos postuose pareigūnai vakar, gruodžio 30 d., patikrino 1325 automobilius, neįleisti 72. "Šiandien, Naujųjų naktį, Palangos PK pareigūnai postuose planuoja dirbti iki 02:00 val., jei bus poreikis, ir ilgiau. Primename, jog...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius