Palangos „Grubusis" teatras išaugina profesionalius aktorius

Palangos tiltas, 2018-04-26
Peržiūrėta
475
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Grubusis" teatras išaugina profesionalius aktorius

Tikriausiai nesutiksite žmogaus, kuris nebuvo girdėjęs „Keistuolių teatro“. O ar žinote, kad jame vaidina ir palangiškis, profesionalus aktorius Jonas Šarkus?
Štai ką Jonas pasakoja apie savo pasirinkimo būti aktoriumi pradžią: „Buvau devintokas ar dešimtokas mokykloje, kai tarp laisvai pasirenkamų pamokų atsirado Teatro istorija, mokoma režisieriaus Virginijaus Milinio. Teatras tuo metu man buvo kažkas visiškai neaiškaus, nepatirto, neliesto, netgi mistiško, todėl labai traukė. Pradėjau lankyti pamokas ir taip susipažinau su „Grubiojo“ teatro režisieriumi V. Miliniu. Po kurio laiko, padedami Virginijaus, su klasiokais sukūrėme spektaklį pagal H.Kunčiaus pjesę „Vunderkindas, arba šokoladinis Mocartas“. Po spektaklio premjeros režisierius pasiūlė prisijungti prie Palangos „Grubiojo“ teatro trupės – nedvejodamas sutikau. Ten susipažinau ne tik su nuostabiais kūrėjais, bet ir su pagrindiniais vaidmens ir spektaklio kūrimo principais, įgijau drąsos, pasitikėjimo savimi ir galutinai supratau, kad noriu savo ateitį sieti su teatru. Todėl, kai baigiant mokyklą atėjo metas rinktis profesiją, žinojau, kad noriu būti aktorius ir įstojau į LMTA, vaidybos studijas. Taip prasidėjo mano, kaip profesionalaus teatro aktoriaus, kelias. Labai džiaugiuosi, kad po beveik dvidešimties metų grįžtu į gimtinę su savo dabartiniais teatro bendražygiais parodyti kaip ir ką kuriame dabar. Ir džiaugiuosi, kad turiu galimybę būtent tokiu būdu pasveikinti su jubiliejumi teatrą, kuriame prasidėjo mano profesinis kelias“.
Pirmasis Jono mokytojas, apkrėtęs meile teatrui, V.Milinis, paklaustas apie savo mokinį, nostalgiškai šypteli: „Vaidindamas atsiskleidė kaip gebąs improvizuoti, jausti ir valdyti emocinę bei fizinę energiją. Žiūrovai su pasitenkinimu stebėjo jo sceninį išradingumą. Visi tie bruožai ypač išryškėjo Palangos „Grubiojo" teatro spektaklyje „Vaidiname Valančių" (scenarijaus autorius ir režisierius V.Milinis), su kuriuo aktorius apkeliavo Lietuvą ir pelnė „Aukso paukštę“. Žiūrovų atmintyje jis išliko kaip guvus Vence („Guvus Vence“), kuris savo šmaikščiu liežuviu visus apgaudinėdavo“.

Jau šį sekmadienį, 14val., Kurhauzo salėje, Jonas Šarkus su Vilniaus teatru „Atviras ratas“ rodys spektaklį „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, skirtą Palangos „Grubiojo“ teatro 25-mečiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).Jau šį sekmadienį, 14val., Kurhauzo salėje, Jonas Šarkus su Vilniaus teatru „Atviras ratas“ rodys spektaklį „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, skirtą Palangos „Grubiojo“ teatro 25-mečiui.


Pirmadienį bus minima Tarptautinė teatro diena, o šeštadienį šiai dienai paminėti vyks tradicinė Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“. Šiame renginyje kasmet pagerbiami labiausiai nusipelnę mėgėjų teatro puoselėtojai. Įprastai niekada nelieka nepastebėti ir Palangos „Grubiojo“ teatro statomi spektakliai, juose vaidinantys...Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius