Palangos koncertų salėje – pianino įžymybė, Maskvos miesto baleto „Gulbių ežeras“ ir „The Beatles Show“

Palangos tiltas, 2016-11-28
Peržiūrėta
1423
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos koncertų salėje – pianino įžymybė, Maskvos miesto baleto „Gulbių ežeras“ ir „The Beatles Show“

Palangos koncertų salė žiemą geros muzikos mėgėjus pakvies į aukšto lygio muzikinius renginius – be kitų atlikėjų, scenoje sužibės ir pasaulinio lygio muzikos žvaigždė Richard Clayderman.

Superžvaigždė Richard Clayderman
Nėra pasaulyje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs R. Claydermano atliekamos raminančios ir padedančios atsipalaiduoti muzikos. Romantikos princu vadinamas R. Claydermanas yra laikomas populiariausiu instrumentinės muzikos atlikėju. Dėl savito grojimo stiliaus jis tapo superžvaigžde visame pasaulyje. Į įspūdingą koncertą Palangos koncertų salėje šis pianistas pakvies vasario 4 dieną.
Atlikėjo publikai nebereikia pristatinėti, tačiau keletas jo biografijos faktų negali nekelti susižavėjimo ir nuostabos: per 30 metų R. Claydermanas sugrojo daugiau nei 1800 koncertų, scenoje gavo daugiau nei 50 tūkstančių gėlių puokščių, buvo nominuotas 340 auksinių ir platininių albumų, pasirašė daugiau nei 50 tūkst. autografų.
R. Claydermano populiarumą liudija ir tai, kad yra parduoti 85 milijonai šio atlikėjo įrašų, neskaičiuojant parduotų 30 milijonų piratinių albumų. Dvidešimt metų jis praleido gastrolėse užsienyje, o populiariausią savo kūrinį „Baladę Adelinai“ sugrojo daugiau nei 8 tūkstančius kartų.

Baletas „Gulbių ežeras“
Įspūdingų renginių Palangos koncertų salė dovanos ir gruodį. Jau netrukus, gruodžio 29 dieną, Palangos koncertų salė atvers duris baletui – didžiųjų metų švenčių proga Maskvos miesto baletas (Moscow City Ballet) didžiausiame šalies kurorte pristatys populiarųjį Piotro Čaikovskio baletą „Gulbių ežeras“.
„Gulbių ežeras“ – rusų kompozitoriaus P. Čaikovskio kūrinys, pastatytas pagal Vladimiro Begičevo ir Vasilijaus Gelcerio libretus. Spektaklio premjera įvyko 1877 m. kovo 4 dieną Maskvos Didžiajame teatre.
Nors egzistuoja daug pastatymo versijų, absoliuti dauguma baleto trupių pripažįsta Marijaus Petipo ir Levo Ivanovo choreografinę interpretaciją. Baleto spektaklis „Gulbių ežeras“, atliekamas „Maskvos miesto baleto“ trupės, iš kitų šio baleto pastatymų išsiskiria ypatingai stipriu aktoriniu meistriškumu.
„Maskvos miesto baletas“, įkurtas 1988 metais žymaus rusų choreografo Viktoro Smirnovo-Golovanono, šiuo metu yra daugiausiai pasaulyje gastroliuojanti baleto trupė. Nuo įkūrimo ši trupė aplankė daugybę šalių, bet didžiausios sėkmės sulaukė Didžiojoje Britanijoje, kur nuo 1991-ųjų surengė jau 800 pasirodymų. Trupę sudaro daugiau nei 50 baleto šokėjų, daugelis jų – trupės vadovo V. Smirnovo-Golovanovo žmonos, primabalerinos Liudmilos Narubasenko, mokiniai. Daugiausia šokėjų yra iš geriausių Rusijos ir Ukrainos baleto mokyklų, o trupės tradicija kyla iš rusų klasikinio baleto mokyklos.

„The Beatles show“
Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 d., Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Palangos koncertų salėje pristatys „The Beatles show“: Naujieji metai Liverpulio stiliumi. Tai – dviejų dalių teatralizuotas šventinis koncertas, kviečiantis pasiklausyti gerai žinomų kultinės grupės „The Beatles“ dainų. Koncerto metu skambės tokie hitai kaip „Help“, „All you need is love“, „I want to hold your hand“, „Lady Madonna“ ir kiti. Be šių puikiai pažįstamų melodijų, Palangos koncertų salės scenoje skambės ir netikėti grupės kūriniai.
„The Beatles“ – anglų roko legenda, suformuota Liverpulyje 1960 metais. Grupės nariai: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ir Ringo Starr. Tai ketveriukė, tapusi vienu iš didžiausių ir įtakingiausių 20 amžiaus muzikos reiškinių.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Grupė „AC/DC show“


Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Palangos koncertų salėje vyks nemokamas iškilmingas koncertas „Mažesnieji broliai – su žmonėmis ir dėl žmonių“ , skirtas brolių pranciškonų atsikūrimo Lietuvoje 30-mečiui.


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


  Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. 


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Palangos koncertų salė žiemą geros muzikos mėgėjus pakvies į aukšto lygio muzikinius renginius – be kitų atlikėjų, scenoje sužibės ir pasaulinio lygio muzikos žvaigždė Richard Clayderman.


Kylančioje Palangos koncertų salėje prasidės apdailos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 11 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės statybos jau vis labiau dvelkia pabaigtuvėmis: iki rugsėjo 1-osios turi būti baigti visi vidaus apdailos darbai, o spalį, kaip ir buvo numatyta, raktai nuo beveik 4.5 tūkstančių kvadratinių metrų statinio, palangiškiams labiau žinomo kaip Vasaros estrada, turės sužvangėti šeimininkų – Palangos miesto savivaldybės – rankose.


Buvusioje vasaros estradoje, kur šiandien dar burzgia sunkiasvorės statybų mašinos, jau 2015-ųjų pabaigoje turėtų iškilti moderni Palangos koncertų salė. Nors dar nežinia, kam bus pavesta rūpintis renginių joje organizavimu, miesto kultūrininkai mintyse jau svaičioja, kokias pasaulinio garso žvaigždes netrukus bus galima vilioti į Palangą. Tarp pageidaujamų kurorte...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius