Palangos kopose dygsta kavinė: meras sako, kad leidimas neduotas, susidomėjo ir prokurorai

Palangos tiltas, 2023-01-16
Peržiūrėta
1648
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus susirūpino dėl buvusio karinio statinio rekonstrukcijos pajūryje. Statybininkai išstumdė ir dalį kopos. / Šarūno Vaitkaus nuotr.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus susirūpino dėl buvusio karinio statinio rekonstrukcijos pajūryje. Statybininkai išstumdė ir dalį kopos. / Šarūno Vaitkaus nuotr.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienio rytą pranešė apie kopose įžūliai rekonstruojamą karinį statinį, dėl kurio nukasta ir kopa. Kurorto vadovas teigia, kad statybos vyksta be jokių leidimų. Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša pradėjusi tyrimą dėl viešojo intereso gynimo.

„Be jokių statybos leidimų pirmoje pajūrio juostoje įžūliai pradėtas rekonstruoti pastatas, net drįsta nukasti kopą. Aš griežtai reikalausiu, kad šiuo objektu susidomėtų teisėsauga ir mums visiems būtų atsakyta į klausimus, kodėl privačiam asmeniui parduodamas buvęs karinės paskirties objektas, kodėl leidžiama privatizuoti objektus kopose, pirmojoje pajūrio juostoje, kokiu būdu fiziniam asmeniui, kategoriškai nepritariant Palangos miesto tarybai, pavyko įsiteisinti detalųjį sklypo planą, praktiškai atveriantį galimybes statyboms kopose, ir ar mūsų valstybėje kažkieno privatūs interesai yra viršesni nei tos vietovės savivaldos pozicija“, – feisbuke rašė Palangos meras Š.Vaitkus.

Palangos savivaldybės administracijos specialistai, atlikę patikrinimus, aptiko, kad Kunigiškių paplūdimyje, tiesiog kopose, savavališkai, neturint jokių leidimų ir suderinimų, įžūliai dygsta nauja kavinė. 

Į kopas įvažiavo ir sunkioji technika, nustūmusi beveik 4 metrų pločio augalinį kopos sluoksnį.

Išsiaiškinta, kad rekonstruojamas pastatas – 1968-aisiais statytas radiotechninis pastatas. 

Greta buvo ir stebėjimo bokštelis, iš kurio jūra ir pakrantė kariškių dar buvo stebima ir fiziškai. 

Paskutinieji statinio šeimininkai – Valstybės turto fondas. Prieš dešimt metų pastatą įsigijo fizinis asmuo.

Patalpas įsigijusi moteris iš Pasvalio, mero Š.Vaitkaus pasakojimu, kreipėsi į vieną Palangos projektavimo įmonę ir buvo pradėtas rengti sklypo detalusis planas su tikslu žemės paskirtį pakeisti į rekreacinę, nustatant stacionarių poilsio pastatų statybos, tvarkymo ir naudojimo režimo reikalavimus bei numatant esamą pastatą rekonstruoti į poilsio paskirties ir aptarnavimo. 

Taryba rekonstrukcijai nepritarė, šeimininkai kreipėsi į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją ir gavo leidimą.

„Iš paprastų silikatinių plytų pastatytame pastate nėra jokių komunikacijų – nei šildymo, nei vandens, nei nuotekų sistemos. Užtat yra elektra, 96 kvadratiniai metrai ploto, solidus sklypas kopose bei didžiulis galvos skausmas Palangos savivaldybei ir bendruomenei, kuri pagrįstai piktinasi ne tik dėl neteisėtų veiksmų kurorto kopose, bet ir dėl valstybės pozicijos menkaverčius karinius objektus ypač jautrioje rekreacinėje zonoje ne sunaikinti, o parduoti, taip užprogramuojant sudėtingus teisinius konfliktus“, – teigė kurorto meras.

Statinį apžiūrėję valdininkai pamatė, kad pakeistas jo fasadas, sienose atsirado angos, vitrininiai langai bei įėjimas. Ant stogo atsiranda terasa, o išstumdytos kopos tapo erdve statyboms.

Valdininkai pamatė, kad leidimas statyboms nesuteiktas. 

„Ironiška, jog Savivaldybei tenka kreiptis dėl statybų teisėtumo į tą pačią instituciją, kuri, ignoruojant Palangos miesto tarybos ir Savivaldybės administracijos kolegialią nuomonę, apsukriems verslininkams vienašališkai uždegė žalią šviesą tvarkytis pajūrio kopose. Ir tam pakako tik vieno parašo. Tokios situacijos mūsų valstybėje neturi būti ir mes to tikrai taip nepaliksime!“ – teigė Š.Vaitkus. 

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša pradėjusi tyrimą dėl viešojo intereso gynimo.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) teigia, jog sklypo detalųjį planą, leidusį statybas, suderino delsiant tai padaryti savivaldybei, kaip numatė įstatymai. 

Anot inspekcijos, pagal anksčiau galiojusį teisinį reguliavimą VTPSI buvo nustatyta pareiga tvirtinti teritorijų planavimo dokumentus tais atvejais, kai savivaldybės administracijos, suderinusios teritorijų planavimo dokumentus, nustatytais terminais jų nepatvirtindavo arba nepriimdavo motyvuoto sprendimo atsisakyti juos tvirtinti.

„Būtent tokia situacija susiklostė priimant sprendimus dėl žemės sklypo Užkanavės g. 31, Palangoje, detaliojo plano. Sprendiniai buvo suderinti Palangos miesto savivaldybės 2014 metų spalio 23 dieną teritorijų planavimo komisijos protokolu, kurios pirmininkas buvo Palangos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis architektas. Detaliajam planui buvo išduota teigiama išvada, tačiau jis nebuvo nustatytais terminais patvirtintas ir nebuvo motyvuotai atsisakyta jį tvirtinti“, – informavo inspekcija. 

Dėl šių priežasčių pagal tuomet galiojusį reguliavimą jį, pasak VTPSI, ir privalėjo tvirtinti inspekcija.

Inspekcija taip pat tikina pradėjusi tyrimą dėl šio pastato ir specialistai pirmadienį apsilankė mero nelegaliomis statybomis įvardintoje vietoje, tačiau jie nenustatė, kad čia būtų atliekama rekonstrukcija, o darbus traktavo kaip remontą. 

„Sausio 16 dieną atliktas patikrinimas vietoje. Nustatyta, kad viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie galimai nurodytu adresu vykdomus rekonstravimo darbus neatitinka tikrovės. Pagal patikrinimo metu surinktą informaciją įtariama, kad šiuo atveju atliekami pastato remonto darbai“, – informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI).

VTPSI atkreipia dėmesį, kad nuo detaliojo plano patvirtinimo praėjo aštuoneri metai, todėl „nėra suprantama, kodėl šio plano patvirtinimo klausimus savivaldybė kelia tik dabar“. Pasak įstaigos, anksčiau galiojęs teisinis reguliavimas jau yra pakeistas – inspekcija nebedalyvauja teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimo procese. 

Apie atlikto patikrinimo išvadas VTPSI ketina informuoti atskiru pranešimu. 

Dėl vykdomais darbais galimai sukeltos žalos aplinkai patikrinimą pirmadienį atliko Aplinkos apsaugos departamentas.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto meras sako, kad visas buto, kuriame šią savaitę sprogo elektrinis paspirtukas, remonto išlaidas gali apmokėti savivaldybė. Tam dar turės pritarti miesto taryba, atkreipia dėmesį meras.


Kilus vietinės bendruomenės pasipiktinimui, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sako priėmęs asmeninį sprendimą neleisti vandenilio ir metanolio gamyklos statybų prie Darbėnų miestelio.


Šį rytą pabudau nuo kažkokio keisto, dar niekada negirdėto garso.  Pakėlusi lango užuolaidas, pamačiau saulėtą dangų ir du balandžius, tupinčius ant mano laukinių durų stogo. Paukščia, kraipydami uodegas ir liesdami vienas kitą sparnų galais, šoko savo meilės  šokį.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienio rytą pranešė apie kopose įžūliai rekonstruojamą karinį statinį, dėl kurio nukasta ir kopa.


Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) policija pradėjo tyrimą dėl mįslingos 60-mečio vyro mirties. Praeiviai jį rado gulintį kopose, Jūros gatvėje, ant medinio takelio.


Šiuo metu Rusijai vykdant karo nusikaltimus Ukrainoje dar makabriškiau atrodo pačiame Palangos centre stūksantis memorialas sovietų kariams su žvaigždėmis, kūjais ir pjautuvais. Kaip su juo pasielgti?


Šeštadienį, liepos 4-ąją, į Palangos policiją kreipėsi 1997 m. gimęs Vokietijos pilietis, kuris nurodė, jog jam miegant kopose, Palangoje, Vytauto g., buvo pavogti asmeniniai daiktai.


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


„Anapilio“ restauracijai ir pritaikymui – statybos leidimas

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Jau parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, gautas statybos leidimas, ir dar šią savaitę bus teikiama paraiška Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti.


Vasaros pradžioje prieš Klaipėdos prokurorus svarbias pergales šventęs Evaldas Petrauskas, vienas Palangos kredito unijos (PKU) steigėjų, vėl spraudžiamas teisėsaugininkų į kampą. Išdrįsusiam priešintis jų volui, Klaipėdos prokurorai E. Petrauskui, nuolat po suėmimo 2012-ųjų pradžioje tvirtinusiam, kad unijos užgrobimas buvo surežisuotas Lietuvos centrinės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius