„Palangos kredito unijos valdybos pirmininkas pasakė ne viską“

Palangos tiltas, 2013-01-25
Peržiūrėta
2448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Evaldas PETRAUSKAS
Evaldas PETRAUSKAS

Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.
Man atrodo, V. Tomkus nelabai suvokia, kas yra kooperacija, kas yra verslas ir, svarbiausia, klaidina skaitytojus.
Mano įsitikinimu, juo tiesiog Lietuvos centrinė unija manipuliuoja, siekdama savo savanaudiškų tikslų.
Skaitytojams ir V. Tomkui derėtų žinoti, kad artimiausiu metu jam ir kai kuriems kitiems Palangos kredito unijos valdybos nariams, man suteikus prokurorams informaciją ir dokumentus, galbūt bus pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir kitų nusikalstamų veikų.
Man keistoka, kad PKU (Palangos kredito unija) valdybos pirmininkas gali sakyti tokią netiesą.
Galiu pateikti kelis faktus, kurie rodo, kad valdybos pirmininkas klaidina visus.
V. Tomkus rašo, kad PKU auga, kad 2012 m. pabaigoje unijos turtas yra 28,5 mln. Lt ir 22,2 mln. Lt paskolų. Bet kodėl jis nutylėjo, kad 2011 m. pabaigoje unijos turtas buvo apie 45 mln. Lt, o paskolų išduota buvo apie 35 mln. Lt?
Tai kur dingo apie 17 mln. Lt?
Atsakymas – paprastas: geros paskolos su gerais garantais galimai iškeliavo į naujai išrinktų unijos valdymo organų unijas. Todėl Palangos kredito unija, mano žiniomis, negali gauti pajamų ir dirba nuostolingai.
2011-ųjų lapkričio mėnesio duomenimis, Palangos kredito unija buvo Lietuvoje pirmaujanti pagal pelningumą, siekė 570 tūkst. Lt.
Kalbant apie mano verslus ir mano verslo partnerius, tai, matyt, V. Tomkui ir Lietuvos centrinei kredito unijai mano sėkmė kituose versluose kelia pavydą.
Už 2010 m., VMI pateiktoje mano šeimos pajamų deklaracijoje, atskaičius pelno mokestį, pajamos buvo apie 500 tūkst. Lt.
Pajamos susidarė iš mano verslų - patalpų nuoma, statybų verslas ir t.t. Todėl mano verslo partnerių pajamos ir buvo nurodomos, kaip dalis mano pajamų, nes tai yra numatyta unijos paskolų išdavimo tvarkose. Turiu statybos leidimą, projektą, padarytos sąmatos, jau padėti pamatai daugiabučio (44 but.) statybai, todėl ir buvo reikalingos lėšos tęsti pradėtas statybas. Esu ramus, nes, jeigu skolintis, vystyti verslus, kurti darbo vietas yra nusikaltimas, tai Lietuva yra neteisinė valstybė ir joje gyventi, neturint „stogo“ teisėsaugoje, darosi pavojinga.
Tikiuosi, kad artimiausiu metu bus nušalinti neteisėtai išrinkti Palangos kredito unijos valdymo organai ir vietos bendruomenė galės išsirinkti sąžiningus, kompetentingus valdymo organus. Gaila, kad dalis teisėsaugos, regis, yra finansinių grupuočių įtakoje ir tiesiog yra susidorojama su konkurentais ar neįtikę kolegos pašalinami.
Reikia pasidžiaugti, kad tikrai yra pareigūnų, kurie nesitaiksto su kolegų atliekamomis nusikalstamomis veikomis. Linkiu visiems sėkmės ir tikėjimo, kad gėris nugalės blogį.

Pagarbiai,
Evaldas PETRAUSKAS

Jūsų komentaras:

stasiuks 2013-01-27 19:03 (IP: 212.183.128.201)
kur dideli pinigai,ten dideles problemos anksciau ar veliau.Petrauskas lb normalus,kulturingas zmogus,teko susidurti.o apie Tomku tai nekokie atsiliepimai,siaske ir tiek,kazin ar pats ka sprendzia?

žmogelis 2013-01-27 18:24 (IP: 78.61.25.134)
Vagie, kepurė dega. Patylėtum ir pinigus pataupytum skylelem dangstyti.

taip taip 2013-01-26 11:27 (IP: 212.183.128.122)
neaiski situacija toj unijoj ir Tomkus toks falsyvas,nepasitikiu.sutinku su pensininke-suede Petrauska.EVALDAI,NEPASIDUOK!!!

pensininke 2013-01-26 10:18 (IP: 212.183.128.86)
dabar,tai tikrai eisiu pasiimti savo pinigelius,man kazkas neaisku.anksciau nebuvo problemu,gaila Petrausko-suede...

jonas 2013-01-26 10:09 (IP: 212.183.128.86)
as taip ir maniau,kad kazkas ne taip.Gerb.Petrauskai,stiprybes TAU

Taip pat skaitykite

Pranešame, kad 2023 m. balandžio 21 d. 15.15 val. Palangos kredito unijos patalpose, adresu Ganyklų g. 6, Palanga, šaukiamas eilinis visuotinis Palangos kredito unijos narių susirinkimas.


Palangos kredito unijos nariai išrinko naujus unijos vadovus, stebėtojų tarybos, paskolų komiteto narius ir antrai kadencijai perrinko unijos pirmininkę Sandrą Garjonytę. Pakartotinis kredito unijos visuotinis narių susirinkimas vyko kovo 21 d. Palangoje.


2016-ųjų kovo 21-ąją įvyko Palangos kredito unijos visuotinis narių susirinkimas. Į susirinkimą užsiregistravo 192 unijos nariai. Retai kada unijų susirinkimuose balsuoja tiek daug unijos narių. Trečią kartą iš eilės per paskutinius dvejus metus susirinkimo pirmininku išrinko šių eilučių autorių Evaldą Petrauską. Į pirmininkus buvo pasiūlytas ir Centrinės unijos...


Klaipėdos apygardos prokuratūrai nusprendus nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš buvusį Palangos kredito unijos (PKU) Valdybos pirmininką Vytenį Tomkų ir Lietuvos centrinės kreito unijos (LCKU) administracijos vadovą Fortunatą Dirginčių, buvęs PKU faktinis vadovas Evaldas Petrauskas, o dabar Kredito unijų narių gynimo asociacijos valdybos pirmininkas, nenuleido rankų: jis tikisi, kad...


Buvęs Palangos kredito unijos (PKU) faktiškas vadovas Evaldas Petrauskas, neseniai įsteigtos kredito unijų narių asociacijos pirmininkas, kreipėsi į Lietuvos banko Priežiūros departamentą dėl, jo nuomone, ydingos praktikos Palangos KU – dalies išduotos paskolos pajaus panaudojimui.


Kai Lietuvos bankas (LB) per praėjusius metus gerokai papurtė ne vieną kredito įstaigą, Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad ir PKU teko dirbti pagal sugriežtintus LB reikalavimus, bet jų vykdymas yra garantas indėlininkams, kad PKU dirba skaidriai, efektyviai ir racionaliai. Net Lietuvos bankui žvelgiant pro padidinimo stiklą, PKU valdybos...


Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangos kredito unija kviečia gyventojus pasinaudoti specialia paskolų akcija „Neribokite savo norų!“. Akcijos metu Palangos kredito unijoje bus taikomos draugiškos palūkanos vartojimo paskoloms (nuo 8 iki 10 proc. metinių palūkanų).


Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


  Teisėsaugininkams sulaikius Palangos kredito unijos administracijos vadovo pavaduotoją Evaldą Petrauską ir vieną iš jos pajininkų, tarp miestelėnų kilusi sumaištis pamažu rimsta. „Darbas grįžta į vėžes. Pirmadienį visuotinio Palangos kredito unijos susirinkimo metu buvo išrinkta naujoji stebėtojų taryba, valdyba, paskolų komitetas, buvo paskirti šių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius