Palangos kultūros ir jaunimo centras: „Karantinas – puikus laikas tobulėti“

Palangos tiltas, 2020-11-12
Peržiūrėta
1846
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kultūros ir jaunimo centras: „Karantinas – puikus laikas tobulėti“

Šiuo sudėtingu ir neįprastu laiku, kai viena neigiama žinutė veja kitą, kai visi iki vieno renginiai atšaukiami arba įgauna kitas formas, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda gavo puikią dovaną – investiciją į profesinį ir asmeninį tobulėjimą.
Savaitės pradžioje Lietuvos nacionalinis kultūros centras pradėjo visą mėnesį truksiantį nuotolinių seminarų ciklą regionų kultūros centrų bendruomenei. Į seminarus užsiregistravo daugiau nei 600 dalyvių iš visos Lietuvos. Kaip sveikinimo kalboje kalbėjo nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, tai pirmi tokio mąsto seminarai kultūros žmonėms, sukvietę tiek daug dalyvių. Nors laikas ir įtemptas, renginiai stabdomi, metų pabaiga - reikia perkonstruoti veiklas, visgi tai puikus laikas atrasti naujų dalykų, efektyviai susijungti visai Lietuvai, niekur neišvažiuojant iš namų. Direktorius taip pat pažymėjo, kad tokius savo srities asus pakviesti į nuotolinę konferenciją kultūros centrams, nėra taip lengva, „bet dėl karantino galime sau leisti daugiau. Juk jūs [kultūros žmonės] esate tie, kurie strategų formuojamas mintis paverčiate kūnu.“
Virtualius seminarus veda ne tik renginių režisieriai, teatrų pedagogai, bet ir visuomenei žinomi žmonės, tokie kaip Edita Mildažytė, neuromokslininkė Urtė Neniškytė. Programoje nemažai emocinio intelekto kompetencijų lavinimo trenerių, neurolingvistinio programavimo specialistų, strateginės lyderystės kompetencijų konsultantų.
PKJC direktorė Vita Petrauskienė: „Gyvename ir dirbame mums visiems neįprastu laiku ir rėžimu. Dabartinė situacija kėlė ir dar kels gausybę iššūkių ir pokyčių mūsų veikloje ir gyvenime. Tačiau ir šioje situacijoje į pokyčius reikia žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių. Nepaprastai džiugu, kad Nacionalinis Lietuvos liaudies kultūros centras parengė įspūdingą mokymų programą, ne tik įstaigos vadovams, bet ir kūrybinei komandai. PKJC komanda aktyviai įsijungė į šį visą mėnesį truksiantį mokymų procesą, kuris papildys mūsų visų minčių ir veiklų žemėlapį.” Pirmųjų seminarų nauda džiaugiasi ir kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė: „Ypač patiko pirmoji paskaita, kuri labai atgaivino vidinę motyvaciją ir priminė, kaip svarbu norint išlikti kūrybišku neapleisti savęs visapusiškai.“ Jai antrina vadybininkė Indrė Žvikaitė: „Buvo naudinga išgirsti ar dirbdami komandoje vadovaujamės teisingais komunikacijos modeliais, taip pat įsivertinti savo darbą ir kaip dar galima produktyviau organizuotis darbus karantino metu”.
Emocinio intelekto kompetencijų lavinimo trenerė Nomeda Marazienė seminarų ciklą pradėjo tokiais žodžiais: „Jūs visi čia susirinkote, nes siekiate tapti iš gero geresniu“. PKJC darbuotojai visą mėnesį savo įžvalgomis apie išklausytus seminarus dalinsis Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook socialinėje erdvėje.

PKJC info

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kultūros ministro įsakymu geriausiems 2021 metų kultūros centrams paskirtos Kultūros ministerijos premijos.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Šiuo sudėtingu ir neįprastu laiku, kai viena neigiama žinutė veja kitą, kai visi iki vieno renginiai atšaukiami arba įgauna kitas formas, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda gavo puikią dovaną – investiciją į profesinį ir asmeninį tobulėjimą.


2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius