Palangos kultūros ir jaunimo centras – vis dar be vadovo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-14
Peržiūrėta
1822
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nerijus Stasiulis iki šiol darbuojasi vadybininku Palangos kultūros ir jaunimo   centre.
Nerijus Stasiulis iki šiol darbuojasi vadybininku Palangos kultūros ir jaunimo centre.

Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien darbuojasi Kultūros ir jaunimo centre kultūrinės veiklos vadybininku. Tačiau centras – vis dar be vadovo. Konkursas paskelbtas, visi, pageidaujantys diriguoti kurorto kultūrai, gali pateikti dokumentus.

Dauguma vietų – jau užimtos
Laikinai PKJC vadovės pareigas einanti Monika Jarulytė šiandien sako, kad laisvos vietos bemaž visos jau yra užimtos. „Turime naująją buhalterę ir sekretorę, taip pat naują meno vadovą – juo tapo Jurgis Žalimas“, – sakė M. Jarulytė.
Jos teigimu, dar jai net neužėmus laikinųjų vadovės pareigų, Kultūros centras jau seniai ieškojo ir tebeieško pavaduotojo ūkio reikalams, bei, žinoma, paties centro vadovo.
Pasak laikinosios vadovės, darbas Kultūros centre tikrai nesustojęs ir net neapmiręs: „Dirbame kaip dirbę, niekas nesubyrėjo ir nepasikeitė. Imamės naujų projektų, tačiau naujojo vadovo laukiame – tikėkimės, gegužės mėnesį kėdė jau bus užimta“.

Draugišku susitarimu sutartis pratęsta
N. Stasiulis „Palangos tiltui“ tvirtino, kad tebedirba Kultūros centre ištiesdamas pagalbos ranką laikinajai centro vadovei: „Puikiai suprantu, kad atėjus naujam, o juo labiau jaunam žmogui, visą ūkį perimti į savo rankas nėra lengva. Tad draugiškai nusprendėme dar šiek tiek padėti“.
N. Stasiulis teigia, kad darbo sutartį pratęsė iki tol, kol bus užimtos Kultūros centro vadovo pareigos: „Konkursas tebevyksta, nors kažkodėl procedūra labai lėta“.
Palangos kultūros veidas sakė nebenorintis prisiminti žiemos įvykių: „Viskas yra gerai, nebeliko niurzgančių ar nepatenkintų. Kultūros centro veikla, kaip matome, nesugriuvo, vadinasi naujoji vadovė sugeba tvarkytis. O aš taip pat turiu naujų ir įdomių projektų, dirbame toliau“.

Labiau atgijo jaunimas
Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Bronius Vaitkus teigia, kad pokyčiai Kultūros ir jaunimo centre jam jaučiami. „Visi labai plyšavo, kaip čia bus, kai išeina tiek žmonių. Pasirodo visai be reikalo ta baimė. Laikinoji vadovė, akivaizdu, tvarkosi puikiai“, – pastebėjo pašnekovas. B. Vaitkus neslepia, kad M. Jarulytėvisai tiktų būti naująja Kultūros ir jaunimo centro vadove: „O kodėl gi ne – jaunas, perspektyvus žmogus, dirbęs šioje srityje. Matau ją kaip mūsų kurorto atstovę kultūros klausimais“.
Pasak Tarybos nario, jaunas specialistas dažniausiai atneša į naują darbovietę ir šviežių minčių: „Ne paslaptis, kad dirbant bet kokį darbą, o ypač kultūrinį, reikia labai daug kuo domėtis, sekti naujoves ir spėti bėgti kartu su jomis. O jaunas žmogus tą dažniausiai spėja puikiai“.
B. Vaitkus dalijosi ir pastebėjimais, kad centrui vadovaujant laikinajai vadovei, miesto jaunimas pasidarė kur kas aktyvesnis: „Apskritai džiugu, kad jaunimas įsitraukia į bet kokią veiklą mieste. O šiuo atveju, pastebėjau, kad jaunimas tapo dar gyvesnis. Regis, M. Jarulytė labiau bendrauja, imasi daugiau iniciatyvos jaunimo įtraukimo klausimais“.
Tai, kad vadovaujant buvusiam centro vadovui Ž. Kažiui jaunimas nebuvo toks aktyvus kaip šiandien, Tarybos narys sieja su laikinosios vadovės priimtinesnėmis idėjomis ir kitokiu bendravimu: „Panašus amžius, lengviau randama bendra kalba. Žiūrėsime, kaip Kultūros centrui seksis toliau, ne tik kalbant apie jaunimą“.

Reikia duoti laiko parodyti save
Dar vienas Tarybos narys – Eugenijus Simutis – teigia, kad pasikeitimus Kultūros ir jaunimo centre pajuto turbūt didžioji miesto dalis: „Natūralu, neįmanomas dalykas, kad nepasijaustų bet kokios miesto įstaigos vadovo kaita“.
Bet nepastovumas, anot E. Simučio, nėra geras dalykas: „Tas kėdžių stumdymas, kaip dabar komunaliniame ūkyje, atrodo juokingai. Ar nebus su Kultūros centru panaši situacija“.
E. Simučiui buvo naujiena, kad N. Stasiulis vis dar dirba Kultūros centre: „Labai įdomu, žinau, kad šis žmogus turi rimtų ir įdomių projektų kituose miestuose. Vadinasi, nėra viskas taip lengva ir paprasta, jei dar prašė Nerijaus kuriam laikui pasilikti. Visi labai rėkė, kad nieko tokio, rasime kitus specialistus – pasirodo, viskas kiek sunkiau“.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys prisiminė vasario mėnesį kilusį triukšmą, kuomet pasitraukė ne vienas darbuotojas. „Visiškai tai pateisinau. Esu ir Tarybos posėdžiuose ne kartą sakęs, jog kiekvienas žmogus turi būti įvertintas teisingai. Birutės parko ir komunalinio darbuotojai – abu, tarkim, pjauna žolę, bet komunaliniame šis darbuotojas kažkodėl gauna dvigubai didesnį atlyginimą. Keistai yra tvarkomasi“, – stebėjosi E. Simutis.
Kalbant apie laikinąją Kultūros centro vadovę, E. Simutis mano, kad niekada nėra tokio Mesijo, kuris atėjęs parodytų visas savo galimybes: „Praėjo dar labai mažai laiko, kad galėtume jos veiklą vertinti teigiamai ar neigiamai. Į žmogų nukreiptos visų akys, dauguma nori greito rezultato – taip niekada nebus“.
O dar blogiau, anot Tarybos nario, kai naujojo žmogaus veikla lyginama su ankstesnio: „Tai yra labai prastas vertinimas. Niekada nebus taip, kaip buvo prie ankstesnio vadovo. Čia kalbu ne tik Kultūros centro kontekste“.

Jūsų komentaras:

??!! 2016-04-16 13:37 (IP: 78.57.226.210)
o, o kokius MOKSLUS baige NERIJUS STASIULIS ?

jonas 2016-04-15 05:10 (, / IP: 78.57.226.210)
o kame beda, tas kur ant nuotraukos tikrai tinkamas kulturos darbui, prasom pasilikt

Taip pat skaitykite

Kultūros ministro įsakymu geriausiems 2021 metų kultūros centrams paskirtos Kultūros ministerijos premijos.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Šiuo sudėtingu ir neįprastu laiku, kai viena neigiama žinutė veja kitą, kai visi iki vieno renginiai atšaukiami arba įgauna kitas formas, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda gavo puikią dovaną – investiciją į profesinį ir asmeninį tobulėjimą.


2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.


Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Palangos kultūros centras galynėsis su LATGA-A

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Palangos Kultūros centras – svarbiausia įstaiga, organizuojanti kurorto šventes bei masinius renginius. Pagrindinis švenčių įkvėpėjas ir varomoji jėga, centro direktorius – Nerijus Stasiulis, kurio nenuilstamo darbo vaisiais džiaugiasi tiek miestelėnai, tiek kurorto svečiai. Tačiau pastarųjų dienų įvykiai nustebino daugelį. Lietuvos Autorių teisių gynimo asociacijos agentūrai (LATGA-A)...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius