Palangos kultūros ir jaunimo centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ mini 25-ąjį jubiliejų

Palangos tiltas, 2022-05-04
Peržiūrėta
1789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų. Vyks parodos „Banguolis po 25 metų“ atidarymas bei poezijos ir muzikos improvizacijos „Jausmų džiazas“ su aktorė Egle Jackaite ir pianistu Antanu Cirtautu.

Šokių kolektyvą 1996 metais subūrė ir jam iki šiol vadovauja choreografė Janina Serapinienė. Pasitelkdamas tautinį šokį „Banguolis“ stengiasi perteikti Žemaitijos regiono subtilybes: charakterį, kostiumo išskirtinumą, krašto tradicijas. Banguolis -  Baltijos jūros augalas, ypač gausiai  aptinkamas Baltijos jūros pakrantėje prie Palangos.

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ nuolat dalyvauja didžiuosiuose Palangos miesto renginiuose: vasaros sezono atidarymo šventėse, „Palangos stintoje“, Joninių šventėje, Užgavėnėse. Šokėjai aktyviai dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuojamuose renginiuose, Lietuvos valstybinių švenčių minėjimuose ir koncertuose. Nauja patirtis – koncertiniai pasirodymai krepšinio varžybų pertraukose Palangos sporto arenoje. Per du dešimtmečius kolektyvas tapo brandus ir yra kviečiamas atstovauti ne tik Palangos miestą, bet ir Lietuvą – dalyvauja įvairiose miestų bei miestelių renginiuose, respublikinėse dainų šventėse. „Banguolis“ kartu su senjorų liaudiškų šokių ansambliu „Bočiai” nuo 1997 metų atstovauja Lietuvą ir Palangos miestą „Europiadoje“ - didžiausioje tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventėje Europoje. „Banguolis“ ne tik glaudžiai bendradarbiauja su kitų Lietuvos miestų šokių kolektyvais, bet su lietuvišku tautiniu šokiu jau spėjo supažindinti ir Prancūzijos, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kroatijos, Suomijos gyventojus bei svečius.

Šokių grupės kūrybinę veiklą vainikavo kolektyvo sumanytas ir inicijuotas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Pirmasis festivalis įvyko 2017 metais ir tapo tradiciniu.  Festivalyje jau spėjo sudalyvauti šokėjai iš Latvijos, Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos miestų ir miestelių bei mūsų šalyje gyvenančių Tautinių mažumų šokių kolektyvai. Kiekvieną rudenį šokiai ir muzika pasklinda Palangos erdvėse ir įtraukia į šokio sūkurį palangiškius ir kurorto svečius. 

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį savaitgalį Palangoje skambės šokti kviečianti muzika, o miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros. Nuo rugsėjo 15 dienos kurorte prasideda septintą kartą rengiamas tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Praėjusį penktadienį Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ dalyvavo Kaišiadorių kultūros ir meno centro organizuotoje respublikinėje pagyvenusiųjų žmonių tautinių šokių šventėje „Gudobelės žiedas“. Renginys vyko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius