Palangos kurorto muziejuje – tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda

Palangos tiltas, 2022-09-06
Peržiūrėta
1066
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejuje – tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda

Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.

Tautodailininkas, skulptorius Adolfas Teresius gimė 1960 m. Kelmės rajone.

Baigęs vidurinę mokyklą, 1978 m. Žemaičių Kalvarijoje, Panų kalne, sukūrė pirmuosius koplytstulpius, kurie 1980 m. kartu su unikalia medine koplyčia tarybų valdžios buvo sunaikinti.

1981–1985 m. daugiau nei 30 didelių darbų išdrožė besikuriančioje Orvidų sodyboje Salantuose.

Sukūrė per 450 monumentalių darbų Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje, Belgijoje,

Vokietijoje, JAV, Australijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Rusijoje.

Kartu su kitais autoriais dalyvavo daugiau nei 100 parodų.

Dalyvavo kuriant 50 skulptūrų parkų Lietuvoje ir užsienyje.

Darbai eksponuoti parodose Švedijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Belgijoje, JAV,

Japonijoje, Latvijoje, Suomijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Rusijoje.

Nuo 1984 m. priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai.

Svarbiausi apdovanojimai:

2001 m. – Liongino Šepkos premijos laureatas.

2008, 2012 ir 2017 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas.

Nuo 2005 m. – Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narys.

„Kad ir kokie painūs bebūtų žmogaus keliai, kokia kryptimi žmogus bekeliautų, kelionė visuomet veda Kūrėjo link“.  (Menų magistras, skulptorius, Kęstutis Krasauskas)

Adolfo kvietimu parodoje kartu dalyvauja ikonografas Borisas Jokubauskis.

Po vieną darbą parodoje eksponuoja skulptorius Gediminas Radzevičius, Robertas Strazdas, Kodėl tiek daug kūrėjų? Visus juo vienaip ar kitaip yra palietęs Vilius Orvidas, kurio gimimo 70-metį ir mirties 30-metį minime šiemet, rugpjūčio mėnesį.

„Legendų legendos sukurtos, kaip Orvidų sodyboje visi būdavo priimami, palaikomi, gaudavo pastogę ir maisto.

Šiandien brolis Gabrielius ir jo istorija gražiai sugultų į popiežiaus Pranciškaus „Fratelli tutti“ programą arba sinodinį Bažnyčios kelią.

Tik, deja, nei programų, nei projektų tas brolis nemėgo ir nesilaikė.

Tai tebūnie jis ir toliau laisvas nuo mūsų akmeninių plokščių.

Net nuo pelnyto alter Christus titulo, su kuriuo jis iš tiesų nežinotų kaip elgtis.“

(Kun. Julius Sasnauskas OFM, www.bernardinai.lt, 2022.08.22).

 

Maloniai kviečiame!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) 2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, 15 val. atidaroma vizualaus meno kūrėjos Lauros Guokės paroda Pasirinkimas II .


2022 m. spalio 7 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma vilniečio dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda.


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Palangos kurorto muziejuje lapkričio 19 d. 16 valandą atidaroma paskutinė šiais metais paroda. Bus eksponuojami vienų žymiausių ir talentingiausių Palangos tautodailininkų, Teresės ir Alberto Žulkų, kūriniai. Paroda parengta bendradarbiaujant su asociacija „Žulkų kūrybinės dirbtuvės-galerija“. 


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


Nuo lapkričio 3 d. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama meno kūrėjo, dievdirbio, skulptoriaus iš pašaukimo Virgilijaus Vaičiūno medinių skulptūrų paroda. Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. kviečiame įalbumo „Iš medžio iškirsti stebuklai” sutiktuves.Renginio dalyvių laukia puiki proga išgirsti autorių irpaliesti...


„Stefanas yra sakęs – kiekvienas kūrinys savyje turi ženklą. Aš, kai žiūriu į jo skulptūras, išties matau ne tik kūrinį, bet ir ženklus“, – kalbėdamas apie Stefano Viežbickio (Stefan Wierzbicki) kūrybą sakė vienas iš šeštadienį A. Mončio namuose-muziejuje atidarytos garsaus iš Lietuvos kilusio lenkų skulptoriaus parodos rengėjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas