Palangos kurorto muziejus kviečia profesionalius menininkus dalyvauti parodoje „Balta drobulė“

Palangos tiltas, 2022-01-26
Peržiūrėta
928
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejus kviečia profesionalius menininkus dalyvauti parodoje „Balta drobulė“

Paroda rengiama kasmet jau penkerius metus. Kiekvienais metais ją lydi tema, kuri siejama su Palanga, jos istorija, asmenybėmis, įvykiais.

Šiais metais paroda dedikuojama iškiliai Lietuvos asmenybei, neabejotinai siejamai ir su Palanga, – dr. Jonui Basanavičiui. 2022-aisiais sukanka 100 metų kai Vilniuje buvo išleista jo studija – „Iš Palangos istorijos“.

Atkreipiame dėmesį, kad nors paroda dedikuojama dr. J. Basanavičiui, bet pagrindinė parodos tema – „Iš Palangos istorijos“. Tad kviečiame menininkus savo kūriniuose pažvelgti į Palangos miesto istoriją savitai, išskirtinai, ir nebūtinai konkretizuojant dr. J. Basanavičiaus asmenybę ar visiems gerai pažįstamus Palangos istorijos momentus.

Menininkai turi pateikti 1-2 specialiai tik šiai parodai sukurtus meno kūrinius.

Parodai pateikiamų darbų matmenys: 

tapybos kūrinių – ne didesni nei 120x100 cm, 

skulptūros – aukštis ne didesni nei 120 cm, skersmuo ne didesnis nei 60 cm.

Kūrinių geros kokybės fotografijas ir užpildytą dalyvio anketą prašome pateikti iki 2022 m. kovo 22 d. (Anketą rasite muziejaus svetainėje www.kurortomuziejus.lt.)

Pateiktus kūrinius parodai atrinks Muziejaus sudaryta Atrankos komisija.

Аtrinktus kūrinius, jau paruoštus eksponavimui, į muziejų prašysime pristatyti iki 2022 m. balandžio 1 d. 

Parodą numatoma eksponuoti nuo 2022 m. balandžio 22 d. iki 2022 m. birželio 23 d. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A).

 

Apie daktarą Joną Basanavičių ir Palangą galima paskaityti čia: https://www.palangostiltas.lt/dr+jonas+basanavicius+palangai+nebuvo+vien+didis+tautos+vyras+bet+ir+svarbus+palangos+myletojas,7,2,13239.html#_ftn7

 

Jono Basanavičiaus knygelę „Iš Palangos istorijos“ galima pavartyti čia:

https://www.epaveldas.lt/recordText/LNB/C1B0003837853/J.Basanavicius_Is_Palangos_istorijos.pdf?exId=350159&seqNr=1

Dėkojame iš anksto visiems, dalyvausiantiems parodoje

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paroda rengiama kasmet jau penkerius metus. Kiekvienais metais ją lydi tema, kuri siejama su Palanga, jos istorija, asmenybėmis, įvykiais.


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Nuo 2021 m. gegužės 8 dienos Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti ketvirtoji paroda „Balta drobulė“.


Justinas Masalskas niekuomet nemėgo sėdėti namuose, tad karantinas gerokai sujaukė aktyvaus palangiškio gyvenimą. O iš savo poilsio namų „Pas Justiną“ dėl jo negauna jokių pajamų. Pasidomėjus, ar artėjant 80-ečiui, daugiau senjoras dėmesio skiria savo sveikatai ir ramybei, atsakė: „Iki 80-mečio dar reikia palaukti. Senas nesijaučiu, galėčiau dar dalyvauti...


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Rugpjūčio pabaigoje duris visuomenei atvėrė atnaujintas „Anapilis“, į pirmąją ekspoziciją „Anapilis“ – 118 metų istorija“ šioje viloje žmonės bus pakviesti kitą penktadienį – rugsėjo 23-ąją. Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus, šis renginys bus skirtas restauruotos vilos atidarymo ir perdavimo muziejaus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius