Parodoje „Balta drobulė“ – Lietuvos ir Latvijos dailininkų kūryba

***, 2021-05-01
Peržiūrėta
567
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodoje „Balta drobulė“ –  Lietuvos ir Latvijos dailininkų kūryba

Nuo 2021 m. gegužės 8 dienos Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti ketvirtoji paroda „Balta drobulė“.
Parodos šiuo pavadinimu, bet skirtingomis temomis, muziejuje rengiamos kas metai. Tema kas kartą siejama su Palanga, jos istorija, asmenybėmis, įvykiais.
Šiais metais paroda skiriama ypatingai progai – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Parodos tema – „Seserys“. Sakoma, kad „kas neturi sesers, to gyvenime siaučia skersvėjai“.
Tema pasirinkta siekiant pabrėžti, kad seserimis gali būti ir tautos, kokios yra Lietuva ir Latvija – dvi mažos baltų šalys su didžia istorija, lig šiol kalbančios giminingomis kalbomis, ne kartą susitikusios praeities istorijų vingiuose, dažnai pasilyginančios viena su kita dabarties darbuose, einančios tuo pačiu tobulėjimo ir augimo keliu į ateitį.
Neatsitiktinai parodoje dalyvauja Lietuvos ir Latvijos dailininkai, parodydami, kad praeityje buvę valstybių ginčai išspręsti, tvirtai ir taikiai laikomasi pasiekto susitarimo.
Šalia menininkų iš Rygos, Liepojos, Vilniaus, Kauno, Kretingos, Klaipėdos – gausus būrys mūsų miesto menininkų. Dalyvauja grafikė Gražina Oškinytė, Gražina Eimanavičiūtė, Miglė Jonaitienė, Reda Ščerbakovienė, Rasa Užpelkytė, Audronė Bukauskienė, ypatingai su Palangos istorija siejasi šventojiškio Petro Barono sukurti medaliai.
Viso dalyvauja trisdešimt trys menininkai. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, stiklo meno kūriniai.
Maloniai kviečiame apsilankyti nepamirštant saugumo reikalavimų.

Audronė Levickytė-Bumbulienė, Palangos kurorto muziejaus Kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2021 m. gegužės 8 dienos Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti ketvirtoji paroda „Balta drobulė“.


„Tiesiog raudona“ – taip pavadinta praeinančių metų kūrybinius ieškojimus apžvelgianti tradicinė kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkų paroda penktadienį į atidarymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje sukvietė būrį „mostiečių“ kūrybos gerbėjų.


„Dvi Venecijos“ – tokį intriguojantį pavadinimą Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkai suteikė miesto viešojoje bibliotekoje eksponuojamai parodai. Jai darbai buvo kurti šio rudens pradžioje jau devintąjį kartą vykusiame mostiečių plenere, antrąkart surengtame Lietuvos Venecija tituluojamame Minijos kaime, kuris dažniau vadinamas Minge.


Kultūros centre „Ramybė“ po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava startavusiame pirmajame asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginyje – parodoje paskaitoje „Palangos kultūros paveldas fotografijoje“ išskirtinio dėmesio sulaukė...


Kultūros centre „Ramybė“ po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava startavusiame pirmajame asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginyje – parodoje paskaitoje „Palangos kultūros paveldas fotografijoje“ išskirtinio dėmesio sulaukė...


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė – jau vienuoliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Keturiolika Palangos dailininkų čia pristato per 120 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


„Alkoholizmas yra liga. Beveik tokia pat sudėtinga kaip vėžys, tačiau žmogaus sergančio vėžiu mūsų visuomenė gaili, o alkoholikus smerkia. Tapti alkoholiku gali kiekvienas. Ši liga nesirenka nei lyties, nei amžiaus, nei išsilavinimo, nei statuso visuomenėje. Ši liga naikina visas gyvenimo vertybes. Ji paliečia kiekvieną esantį šalia: šeimą, draugus...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius