Palangos ligoninėje – modernus ultragarsinio tyrimo aparatas

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-11-12
Peržiūrėta
1170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos ligoninėje – modernus ultragarsinio tyrimo aparatas

Palangos miesto savivaldybė sėkmingai vykdo savivaldybės strateginės veiklos plano sveikatingumo programos priemonę „Sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimas“, ir, siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį paslaugų teikimą pacientams, įsigijo ir panaudos pagrindais perdavė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui vieną moderniausių ultragarsinio tyrimo aparatą.

Palangos savivaldybė – socialiai atsakinga
„Miesto savivaldybės Taryba kiek gali, tiek prisideda prie miesto sveikatos sistemos gerinimo – Palangos ligoninei skiria lėšų įsigyti reikalingą medicininę įrangą, finansuoja įvairias sveikatingumo programas. Šįkart, bendradarbiaujant su Klaipėdos Jūrininkų ligonine, buvo nupirktas ilgai lauktas ir taip reikalingas echoskopas, kuris svarbus tiek miesto gyventojams, tiek į kurortą atvykstantiems žmonėms. Tai – nepigus malonumas, kainavęs apie 35 tūkst. eurų“, – apie naujai įsigytą diagnostinį aparatą sakė miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Apie aparato naudingumą ir jo reikalingumą kalbėjo ir Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga, džiaugdamasis, kad savivaldybė supranta miestiečių poreikius, rūpinasi miesto gyventojų ir svečių sveikata ir remia VšĮ KJL Palangos departamentą: „Šis aparatas mums buvo be galo reikalingas. Iki šiol buvo dirbta su senu echokardioskopu (paskutinis tokio tipo aparato atnaujinimas vyko 2002 metais). Naujai įsigytas aparatas yra visiškai modernizuotas, atitinka šiuolaikinius keliamus reikalavimus, kurio perduodamas vaizdas ryškesnis, tad kur kas lengviau nustatyti ligą ankstesnėje ligos stadijoje ir nukreipti tolesniam gydymui. Gerokai pagerės diagnostikos kokybė“.
Įvardydamas konkrečius skaičius savivaldybės Tarybai dėkingumą reiškė ir VšĮ KJL Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, atkreipdamas dėmesį ne tik į miesto svečius: „Per metus tokio tipo tyrimų, kai reikalingas toks aparatas, atliekama maždaug keturi tūkstančiai, vadinasi, šis naujas ultragarsinio tyrimo aparatas reikalingas vos ne kas trečiam miesto gyventojui, tačiau reikia nepamiršti, kad vasarą šis skaičius padidėja, nes kreipiasi ir miesto svečiai“.

Sėkmingai vykdoma sveikatingumo programa
VšĮ KJL Palangos departamento vadovo R. Kirstuko duomenimis, ligoninės gydytojai ir pacientai be savivaldybės Tarybos rėmimo išsiverstų labai sunkiai. Kadangi gydymo įstaiga 2003 metais prarado savarankiškumą, jau keliolika metų gana sėkmingai vykdomos Palangos savivaldybės strateginės veiklos programos, kurios užtikrina sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimą. Yra trys sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimo programos – pediatrinės pagalbos užtikrinimas vasaros sezono metu, chirurginė programa (kuomet nepertraukiamas antrinio lygio ambulatorinių chirurgijos paslaugų teikimas visą parą) ir slaugos be palaikomojo gydymo paslaugos teikimas.
Pediatrinė programa, anot R. Kirstuko, padeda vasaros metu įdarbinti pediatrus skubiai pagalbai, nes kreipiasi ir poilsiautojai. Visus metus, gydymo įstaigos vadovo duomenimis, pediatro miesto ligoninė neturi (žiemos sezonu galima kreiptis tik į šeimos gydytoją, kuris, jei bus reikalinga pediatro konsultacija, nukreips į Klaipėdos specialistus). „Tad jei savivaldybė nefinansuotų, mes pediatro turbūt neturėtume ir vasaros metu, kuomet pacientų srautas tikrai didelis“, – pastebėjo ligoninės vadovas. Chirurginio skyriaus Palangos ligoninėje nebėra (jis buvo panaikintas, kadangi per metus vykdavo vos 3-6 operacijos).
Gydymo įstaigoje reikalingas bent vienas chirurgijos specialistas, kuris suteikia pirmąją pagalbą ir, anot R. Kirstuko, jei tos sveikatinimo programos nebūtų, šios paslaugos taip pat miesto gyventojai netektų. Svarbi ir socialinių paslaugų programa, kadangi valstybė tokio tipo ligoniams skiria finansavimą tik 120 dienų per metus. „Pasibaigus 120 dienų laikotarpiui, Palangos miesto savivaldybė skiria apie 50 tūkst. Lt (15 tūkst. eurų), kad galėtume pratęsti slaugos laikotarpį dar tiek pat – 120 dienų. Visų šių trijų programų dėka numatytos lėšos materialinei bazei – pirminis centras, įranga ir pan. Mes patys lėšų neturime, tad Savivaldybės finansavimas – gyvybiškai svarbus“, – bendradarbiavimo rezultatais džiaugėsi R. Kirstukas.

Nauja įranga džiugina medikus
Nauja įranga džiaugėsi ir Palangos ligoninės kardiologas, profesorius Geriuldas Žiliukas, kuris noriai demonstravo ir pasakojo apie jo galimybes: „Iki šiol turėjome seną, vos veikiantį echoskopą. O šio naujojo ultragarsinio tyrimo aparato išties labai laukėme. Be jo neįmanoma diagnozuoti širdies ligų, patologinių pakitimų. Naująja įranga galėsime įvertinti širdies ertmių dydį, vožtuvų būklę, nustatyti kraujo spaudimą širdies ertmėse. Prietaisas skirtas ne tik širdies, bet ir pilvo organų, skydliaukės diagnostikai, tad aparatas ilgai lauktas ne tik kardiologų, bet ir endokrinologų, pilvo organų echoskopuotojų“.

Palangos ligoninė vis modernėja
Palangos ligoninės vadovas R. Kirstukas, kalbėdamas apie savivaldybės paramą gydymo įstaigai, pabrėžė, kad palangiškiai gali būti ramūs ir jaustis saugiai, nes užtikrintas skubios pirmosios pagalbos efektyvumas. Slaugos skyriuje įrengtos komfortabilios palatos, vėdinimo sistemos, visa slaugai reikalinga moderni įranga, kad čia gulintys pacientai būtų tinkamai prižiūrėti, slaugomi ir jaustųsi saugiai. Siekiama, jog paskutiniąsias gyvenimo dienas čia leidžiantys, neretai artimųjų ir nebeprižiūrimi senjorai praleistų garbingai.
Skyriuje dirba socialinė darbuotoja, užimanti pajėgesnius senjorus, kad diena praeitų turiningiau. Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje sparčiai moderninama fizioterapinė įranga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į „Palangos tiltas“ redakciją kreipėsi palangiškė Sigita Stančaitienė, kuri papasakojo apie, jos žodžiais tariant, netinkamą gydytojų elgesį Palangos ligoninėje (oficialiai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente) birželio 9 dieną, o dar anksčiau S. Kulikauskienės šeimos centre.


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Palangoje atidarytas modernus baseinas

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje penktadienį, kovo 1 d. duris atvėrė visuomenės ilgai lauktas modernus baseinas su sveikatingumo centru, tad jau šį savaitgalį palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami išbandyti bei įvertinti naująjį objektą. Neabejojama, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, puikiai pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokinukams, bet ir...


Palangos miesto savivaldybė sėkmingai vykdo savivaldybės strateginės veiklos plano sveikatingumo programos priemonę „Sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimas“, ir, siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį paslaugų teikimą pacientams, įsigijo ir panaudos pagrindais perdavė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui vieną moderniausių ultragarsinio tyrimo aparatą.


Palangos ligoninėje – itin modernus rentgeno aparatas  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2012 02 27 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris vėl atvėrė atsinaujinęs bei itin modernia aparatūra praturtėjęs rentgeno diagnostikos kabinetas. Atnaujinta ne tik aparatūra, bet ir patalpos. Jos suremontuotos bei įrengtos pagal šiuolaikinius reikalavimus – aparatūra bus sujungta su gydytojų kabinetais, tad medikai galės labai operatyviai teikti konsultacijas. ...


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Palangos miesto savivaldybė kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ svarsto galimybes rūšiuoti atliekas Joskaudų sąvartyne. „Šiai idėjai įgyvendinti mums reikia apie 400 tūkstančių litų, o gal net ir mažiau. Dabar vyksta derinimai, tačiau, meras patikino, kad pinigus būtinai gausime, kad idėja virstų realybe“,- pasakojo bendrovės direktorius Konstantinas Skierus.


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius