Palangos meras Šarūnas Vaitkus „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo tyliai prieš Velykas: „Prieš šventes nenorėjau žmonėms kvaršinti galvos“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-09
Peržiūrėta
2496
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Š. Vaitkus pasiskiepijo Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre
Meras Š. Vaitkus pasiskiepijo Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre

Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną.
Skirtingai nei kai kurie kiti Klaipėdos regiono merai, kurie apie gautą skiepą nuo koronaviruso pranešė viešai socialiniuose tinkliuose, Š. Vaitkus tuo viešai nepasidžiaugė. Kodėl?
Tokio klausimo sulaukęs iš „Palangos tilto“, meras Š. Vaitkus penktadienį, balandžio 9 d., atsakė: „Galvojau tai padaryti, net buvau pasirašęs „postą“ (įrašą – aut.) įdėti (į „Facebok“ aut.), bet per Velykas nenorėjau žmonėms kvaršinti galvos. Žmonės jau pavargo nuo to „kovido.“
Š. Vaitkus teigė „Palangos tiltui“, kad pasiskiepijo Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre.
„Ten esu prirašytas. Ten mano šeimos gydytojas,“ – sakė Š. Vaitkus.
Kurorto meras „Palangos tiltui“ atsiuntė savo nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip merui yra leidžiama injekcija. Įdomu, kad Š. Vaitkus skiepytis atėjo vilkėdamas sportiniais marškinėliais – ne marškiniais.
Patogumo dėlei?
Meras Š. Vaitkus „Palangos tiltui“ atsiuntė ir nuotrauką „AstraZeneca“ buteliuko.
Paklaustas, ar po skiepo nejuto kokių nors nepageidaujamų reiškinių, Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui“: „Ne, visisiškai nebuvo jokių. Nei karščiavau, nei rankos skaudėjo, ir naktį miegojau gerai. Jau savaitė praėjo, atrodo, kad tarsi net nebuvau skiepytas.“
„Temperatūros nebuvo jokios, o visą kitą dieną, šeštadienį, su žmona ir vaikais susitvarkėme namus, išsigrėbėme kiemą, nusivalėme langus. Velykoms pasiruošėme. Skiepo tikrai neverta bijoti. Būkite sveiki!“ – sakė Š. Vaitkus. „Elementarus, paprastas dalykas. Raginu visus drąsiai tai daryti.“
O Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos direktorė, prisipažino „Palangos tiltui“, kad dar nepasiskiepijo.
„Bet planuoju tai padaryti artimiausiu metu,“ – pridūrė ji.
Š. Vaitkus penktadienio vakarą pasidalijo žinute apie visų kurorto gyventojų vakcinaciją.
„Dėkoju Palangos medikams ir supratingai, susitelkusiai kurorto bendruomenei,“ – jis rašo jos pradžioje.
Anot Š. Vaitkaus, Palangos miestą šią savaitę pasiekė 732 dozės vakcinos (312 – „Pfizer“, 120 – „Moderna“, 300 – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneka“) nuo COVID-19 infekcijos.
„Likučių, kaip kitos savivaldybės, mes neturėjome. Atsižvelgiant į tai, kad dalis Palangos senjorų buvo pasirinkę konkretų vakcinos gamintoją, todėl šią savaitę maksimalios pastangos skirtos būtent vakcinuoti pirmąja doze 65+ ir vyresnius asmenis. Per ketvirtadienį (balandžio 8 d.) ir penktadienį (balandžio 9 d.) išskiepijome visą turimą kiekį „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinas, iš viso 432 dozes. Intensyvus skiepijimas šią savaitę vyko ir vakcina „Vaxzevria“, pradėjome skiepyti jaunesnius kaip 65 metų žmones, turinčius lėtinių ligų, taip pat šiandien pradėjome ir šeštadienį (balandžio 10 d.) tęsime vakcinuoti šiuos asmenis: asmenis, dirbančius arba teikiančius paslaugas Palangos miesto savivaldybės švietimo įstaigose, sportininkus, kurie dalyvauja aukšto meistriškumo sporto varžybose, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Palangos šilumos tinklai“, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų, AB Energijos skirstymo operatoriaus darbuotojus. Pirmadienį nebeturėsime ir šios vakcinos likučio,“ – paskelbė Š. Vaitkus.
„Antradienį lauksime naujų vakcinų tiekimo, kad galėtume užbaigti skiepyti 65+ amžiaus grupę ir galėtume pereiti prie pedagogų ir abiturientų vakcinavimo prioriteto. Smagu, kad palangiškiai sutinka skiepytis vidutiniškai daugiau nei santykinai Lietuvoje, tokiu būdu saugome save ir savo artimuosius, bendradarbius, kaimynus, klientus,“ – pastebėjo Š. Vaitkus.
Anot jo, Palangoje jau paskiepyta daugiau kaip 20 procentų palangiškių, o vidutiniškai Lietuvoje – 15,5 procento gyventojų.
„Taip pat jau saugiai dirba Palangos sveikatos priežiūros įstaigos, darželiai, mokyklos, socialinės įstaigos, odontologų kabinetai, vaistinės, saugiau mieste viešąją tvarką kontroliuoja ir dalis paskiepytų policijos pareigūnų.#BūkiteSveiki Gražaus savaitgalio,“ – linki meras Š. Vaitkus.
Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūro centro (ASPC) direktorė, informavo penktadienį „Palangos tiltą“ raštu, kad iki penktadienio (balandžio 9 d.) centre yra paskiepytas 1401 pacientas, iš kurių 1012 priklauso vyresnių nei 65 metų prioritetinei skiepijimosi grupei.
„Naująją savaitę Palangos ASPC planuoja gauti 192 dozes „Pfizer“ vakcinos, iš kurių 48 dozės bus skirtos pacientų revakcinacijai. Kitą savaitę „Pfizer“ vakcina turėtų būti paskiepyti 354 Palangos gyventojai. Informacijos dėl „Moderna“ ir „Vaxzevria“ vakcinų kitai savaitei dar neturime,“ – sakė J. Mikutienė.
Jurgita Ruikė, K. Preibio Gamybinė įmonės „Ave Medica“ klinikų teisininkė ir plėtros vadovė, sakė „Palangos tiltui“, kad Palangos „Ave Medica“ klinikoje paskiepytų asmenų yra apie 500.
„Kitai savaitei planuojame gauti 18 dozių „Pfizer/Biontech“ kitai savaitei planuojama gauti,“ – sakė ji.
S. Kulikauskienės centras neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimą.
Antanas Kalnius, Kretingos rajono meras, penktadienį sakė „Palangos tiltui“, kad nuo koronaviruso pasiskiepijo antradienį, balandžio 6 d., „Astrazeneca“ vakcina.
„Didelio pašalinio poveikio nejaučiau. Tik, matyt, kaip ir daugeliui, pirmąją naktį man buvo pakilusi temperatūra. Dėl tarybos narių (ar jie jau pasiskiepijo – aut.) tikrai negaliu atsakyti, reikėtų jų pačių klausti. Šiuo metu pirma doze paskiepyta apie 14 procentų rajono gyventojų,“ – A. Kalnius sakė „Palangos tiltui.“
Kretingos rajono meras apie gautą skiepą paskelbė visiems „Facebook“ paskyroje.
Darius Jasaitis, Neringos meras, apie suleistą skiepą nuo COVID-19 taip pat viešai paskelbė „Facebook“. „Šiandien (balandžio 7 d.) pasinaudojau teise būti paskiepytam – man buvo suleista pirmoji vakcinos dozė. Pasirinkau „Astra Zeneca“, nes tikiu mokslu bei medikais ir manau, kad šiuo sudėtingu visiems laikotarpiu svarbiausia yra organizmui suteikta apsauga. Kviečiu ir jus domėtis, registruotis į sąrašus pagal prioritetus, kad kuo greičiau visi jaustumėmės ramūs ir saugūs. Tai yra ypač svarbu artėjant šiltajam sezonui ir priimant poilsiautojus. Sveikatos visiems!“ – linkėjo D. Jasaitis.
Klaipėdos meras Vytautas Grrubliauskas penktadienio vakarą sakė „Palangos tiltui“, kad kol kas dar nepasiskiepijo.
„Pačiu artimiausiu metu tai padarysiu. Neturiu didelio noro daryti iš to viešos reklamos, nelabai mėgstu tokias parodomąsias akcijas, nes tas vaizdas, kuomet su pasimėgavimu rodomas visas skiepijimo procesas, įbedant adatą į petį su visomis smulkmenomis iš arti, man nekelia didelės euforijos ir įkvėpimo,“ – „Palangos tiltui“ sakė V. Grubliauskas.
„Manau, kad tai pakankamai asmeniška procedūra ir būčiau linkęs tai daryti taip, kaip ir darydavome tai visi, kuomet mus skiepijo daug kartų nuo gausybės visokiausių ligų. Ir niekam nekilo jokių minčių daryti tai teleobjektyvų šviesoje,“ – sakė Klaipėdos meras.
O kuria vakcina skiepytis sprendimą jis priimsiąs pasitaręs ne su viešųjų ryšių specialistais, bet su šeimo gydytoju.
„Jo rekomendacija ir bus man svarbiausias argumentas pasirenkant, kuria vakcina, atėjus mano eilei, skiepytis. O naudotis jau įteisinta privilegija neturiu jokio, nors ir manau, kad po valstybės vadovų pavyzdžio gerokai žemesio rango valstybės tarnautojų parodomieji skiepai žurnalistų apsuptyje ne ką nors įkvėps, o kels kitokio pobūdžio emocijas. Tačiau gerbiu ir tuos kolegas, kurie renkasi kitokį savojo pasirinkimo kelią. Tai – jų teisė ir pasirinkimas, kurį gerbiu besąlygiškai,“ – „Palangos tiltui“ pabrėžė V. Grubliauskas.

 

 

Jūsų komentaras:

geros širdies 2021-04-13 05:02 (IP: 162.158.203.30)
idomu kiek tiesos kad tai tas buteliukas

gugu 2021-04-12 07:59 (IP: 172.69.194.7)
šaunuolis meras, kad nusikratė 30 kg.

Jolanta 2021-04-10 19:31 (IP: 162.158.238.235)
Labai geras žmogus mūsų meras

Palangiskis 2021-04-10 18:35 (IP: 162.158.203.32)
Meras man nepavizdys...maisto apsipirko kažin savaitgaliui iš anksto:)))))))

Kazys 2021-04-10 16:38 (IP: 162.158.202.247)
Atsisakiau AstraZenecos, o kitos nesulaukiu......

Taip pat skaitykite

„Sodra“ ketina iki Kalėdų išmokėti visas pensijas bei kitas periodines išmokas. Kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus po dvi išmokas.


Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė kasmet rengia tarptautinę akciją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris“ .


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje lapkričio 23-gruodžio 10 dienomis eksponuojama fotografijų parodos „Moterys prieš smurtą“ dalis. Akcija siekiama pranešti visuomenei, kad smurtas prieš moteris nėra privatus reikalas, tai – nusikaltimas.


„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ –...


Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Vyriausybei apsisprendus griežtinti karantino sąlygas bei apriboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių be būtinų ir objektyvių priežasčių, jau šiandien pasigirsta kai kurių apgyvendinimo paslaugas teikiančių gyventojų bei verslininkų pasvarstymų, neva užsisakiusieji nakvynę viešbutyje ar privačiame apgyvendinimo sektoriuje turėtų ieškoti būdų, kaip „prasmukti“...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Prieš didžiausias metų šventes ne vienas Palangos viešbutis sulaukė viliojančių užsakymų iš užsienio, daugiausiai Anglijos, rezervacijų. Ne porai dienų, o kelioms savaitėms. „Neslėpsiu, dėl nepatyrimo prieš trejus metus ant tokio kabliuko ir aš „užkibau“, – sakė kurorto viešbučio „Po kaštonu“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius