Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas žino, kaip geriausia kovoti su COVID-19: „Palangos parapija palaiko gerus ryšius su miesto vadovais, meldžiasi už miestą ir jo gyventojus"

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-08
Peržiūrėta
2380
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas
Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas

Lietuvos Vyskupų sprendimas pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, nepasaint karantino suvaržymų, atnaujinti mišių laikymą nuo sausio 11 dienos ne juokais papiktino daugelį – kaip gi šitaip? Laimei, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyskupai atsitraukė: mišios nebus kol kas laikomos.

Paprašytas pakomentuoti Vyskupų sprendimą atnaujinti mišias nuo sausio 11 d., Palangos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas trečiadienio ryte priminė „Palangos tiltui“, kad pagal Vatikano ir Lietuvos Valstybės konkordatą Bažnyčia turi autonomiškumą.

„Palangos parapija, kaip ir kitos Lietuvos parapijos, paklūsta savo vyskupams ir vykdo jų sprendimus. Iš pamaldų dalyvių prašoma laikytis visų saugumo reikalavimų: privaloma dėvėti kaukes, laikytis dviejų metrų atstumo, komunija dalijama tik į rankas, bažnyčia dezinfekuojama,“ – sakė klebonas K. BalčiūnasĮ pastabą, kad atnaujinus mišias, jų dalyviai gali užsikrėsti koronaviru, klebonas atsakė: „Palangos parapija palaiko gerus ryšius su miesto vadovais, meldžiasi už miestą ir jo gyventojus.“ 

Pasidomėjus, ar nereikėtų matuoti mišių dalyvių temperatūros prieš jiems įeinant į maldos namus, klebonas pastebėjo, kad jam neteko pastebėti, kad kas nors matuotų temperatūrą žmonėms, einantiems į prekybos centrus.

„Todėl ir bažnyčia nesiims tokių priemonių. Šiuo sunkiu metu žmonėms reikia ne tik pavalgyti, bet ir dvasinės pagalbos bei palaikymo. Atidarytą bažnyčią dieną aplanko žmonės, kurie būna pasimetę, sutrikę ir pokalbis su ten budinčiu kunigu suteikia jiems bent truputį vilties, kurios norisi palinkėti visiems palangiškiams,“ – sakė Palangos klebonas.

Anot jo, rizikos grupėje esantys vyresnio amžiaus žmonės yra pakankamai sąmoningi ir patys saugo save ir meldžiasi namuose.

Bet po pasipiktinimo, kilusio dėl Lietuvos Katalikų Bažnyčios sprendimo nuo sausio 11 dienos atnaujinti pamaldas su tikinčiaisiais, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas apie pietus trečiadienį pranešė, kad pamaldos nebus atnaujinamos.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį taip pat paragino Vyskupus pergalvoti sprendimą ir nerengti viešų pamaldų, kol šalyje galioja kiti griežti karantino ribojimai.
Jos teigimu, nors „pasaulietinė valdžia nenurodinėja bažnytinei valdžiai lygiai taip pat, kaip bažnytinė valdžia nenurodinėja pasaulietinei, tačiau solidarumas abiejų valdžių tokiomis aplinkybėmis, kaip dabar, yra be galo svarbus.

Vilniaus universiteto filologijos fakulteto profesorius Vytautas Ališauskas laidoje Delfi diena sakė, kad naujausią Bažnyčios sprendimą vertina teigiamai. „Politikos pasaulyje, galios pasaulyje persigalvoti ir pasakyti, kad iš pradžių ne viską įvertinome – retas reiškinys. Šiuo atveju Lietuvos Vyskupų Konferencija parodė puikų pavyzdį, įsiklausymą. Buvo pripažinta, kad sprendimas buvo kiek skubotas...“ – sakė profesorius.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujametę naktį atgijo ir Palanga. Centrinė kurorto promenada J. Basanavičiaus gatvė priminė vasarą – čia tūkstančiai žmonių plūdo jūros tilto link, kur tikėjosi nors akies krašteliu pamatyti žadėtąjį fejerverką. 


Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie svarbiausius pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. 


Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Ruošdamiesi Velykų šventėms, tikimės jūsų supratingumo ir primygtinai prašome laikytis visų būtinųjų saugumo reikalavimų, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo potvarkius. VISOS Velykų pamaldos bus transliuojamos parapijos facebook paskyroje. Bažnyčioje leidžiama būti ribotam skaičiui žmonių. Didįjį šeštadienį ir Velykų I...


Lietuvos Vyskupų sprendimas pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, nepasaint karantino suvaržymų, atnaujinti mišių laikymą nuo sausio 11 dienos ne juokais papiktino daugelį – kaip gi šitaip? Laimei, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyskupai atsitraukė: mišios nebus kol kas laikomos. Paprašytas pakomentuoti Vyskupų sprendimą atnaujinti mišias...


Žolinės šventės proga Palanga poilsiautojus stebino gintarą primenančia pusantros tonos sveriančia širdimi iš ledo ir vaistažolių. Kartu su žinoma menininke ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaite sukurta įspūdingo dydžio instaliacija ir jos vaistažolių piešiniai priminė, kad būtina rūpintis savo širdimi.


Palangiškis priminė seniai girdėtą pažadą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 07 05 | Rubrika: Miestas

Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai buvo statoma naujoji autobusų stotis, būta kalbų, jog autobusai iš stoties į miestą gyventojus vežios nemokamai. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. „Dabar, kai vyksta kelio remonto darbai, tenka vargti, norint pereiti gatvę, o būtų įvykdę pažadus, nereiktų sukti galvos – sėstum į...


Šie metai ypatingai prasidėjo 65-erių metų sukaktį sausio 15-ąją minėjusiam Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenės pirmininkui Edvardui Brigmanui. Tačiau tikrais stebuklų metais jis pavadino praėjusius – 2017-uosius – metus, kai buvo pradėta renovuoti Būtingės bažnyčia.


Palangoje dažnai besilankantis, kurorte puikiai besijaučiantis kaunietis gidas profesionalas Chaim‘asBargman‘as, galima sakyti, yra tarsi aukso grynuolių ieškotojas. Tik jis aukso ieško netiesiogiai, tai, kas vertingiausia, jis įžvelgia žmonėse. Jo dėka sužinota daug detalių apie tris žmones, kurie verti didvyrių vardo. Apie tai jis kalbėjo trečiadienio vakare...


Vyksta bažnyčios restauravimo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia pasipuoš nauju stogu. „Toliau bus tęsiami stogo ir fasadų restauravimo darbai. Jau šiais metais didžioji restauravimo darbų dalis bus atlikti, o tuo labai džiaugiasi visa parapija“,- kalbėjo Palangos bažnyčios klebonas Marius Venskus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius