Palangos policijos rūpestis – saugus miestas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-23
Peržiūrėta
488
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Palangos policijos komisaras Jurgis Kažys atsiskaitė už praėjusiųju metų veiklą. Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo vicemeras Rimantas Garolis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vytautas Kazlauskas, Palangos miesto apylinkės vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė, Palangos parapijos klebonas Algis Genutis, Visuomeninės tarybos prie Palangos miesto policijos pirmininkas Rimantas Budginas.

 

Tūkstančiai pranešimų

Palangos policijos komisaro J.Kažio teigimu, pernai kurorto policijoje užregistruota per 9 tūkst. pranešimų. Dauguma jų – apie įvykdytas vagystes. Taip pat būvo pranešimų ir dėl šeimyninių nesutarimų bei tokių, kai kaimynai skundė vienas kitą. Anot policijos vadovo, į visus šiuos pranešimus reaguota, nors buvo nemažai atvejų, kai pranešimai nepasitvirtino.

               

Nusikalstamumas išaugo                                                                                                       

Pasak komisaro, tenka konstatuoti, kad nusikalstamumas išaugo. Per 2009 metus užregistruotos 596 nusikalstamos veikos, ir tai yra 96 veikomis daugiau nei 2008 metais. Taip pat opiausia problema – padidėjęs visų rūšių vagysčių skaičius, kurių užregistruota 357. Iš jų ištirtos 77, o tai sudaro 21,6 proc. Komisaro tvirtinimu, viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl toks blogas ištyrimas, tai pareigūnų ir tyrėjų trūkumas. Anot jo, įtakos turi ir ta aplinkybė, jog ypač vasaros sezono metu dauguma nusikaltėlių užplūsta Palangą. „Vagių grobis dažniausiai būna dviračiai bei atokiau stovintys prekybos kioskai. Atlikę savo juodą darbą, jie, kaip taisyklė, išvyksta, ir tuomet gaudyk vėją laukuose,“ –  apie nusikaltėlių darbo subtilybes pasakojo komisaras. J.Kažys atkreipė dėmesį, kad ir žmonės nesaugo savo turto ir elgiasi aplaidžiai. Apie 15 proc. atvejų, kai dviračiai neužrakinami ir paliekami prie parduotuvių. Poilsiautojai taip pat atvyksta į kurortą, atsipalaiduoja, praranda budrumą ir tampa ilgapirščių aukomis.

 

Sunkmečio pasekmės

Anot J.Kažio, kad įtakos padidėjusiam nusikalstamumui turėtų sunkmetis, gal yra kiek tiesos. Tačiau tvirtinti, jog vagiama ar plėšiama todėl, kad išaugo bedarbystė, gal ir nevertėtų. Komisaro teigimu, dažniausiai tokius kriminalinius nusikaltimus padaro tie asmenys, kurie jau ne kartą bausti arba iš viso niekur nėra dirbę, o jų pagrindinis amatas – plėšimai ir vagystės.  Palangos policijos vadas pripažino, kad daugiausia nukenčia senyvo amžiaus palangiškiai. Ypač nuo telefoninių sukčių, kurie vis dar sugeba išvilioti tūkstantines sumas.

 

Galvaskausmis – viešosios tvarkos pažeidėjai

 Kalbant apie viešosios tvarkos pažeidimus, komisaras teigė, kad didžiausias galvaskausmis – alkoholio padauginusiųjų muštynės prie kavinės „Luiza“, o vasaros sezono metu prie „Laukinių vakarų salūno“ bei prie naktinių klubų. Ne paslaptis, kad pareigūnams tenka važiuoti ne tik raminti įsisiautėjusį jaunimėlį, bet ir daugelis jų yra baudžiami už girtavimą viešoje vietoje. Šią vasarą, anot kurorto policijos vado, bus organizuojamas sustiprintas patrulių budėjimas J.Basanavičiaus gatvės prieigose bei kitose jaunimo susibūrimo vietose.

 

Turi bendradarbiauti

Taip pat J.Kažys atkreipė dėmesį ir į nepilnamečių nusikalstamumą. „Manau, kad ugdymo įstaigoms ir policijai vertėtų glaudžiau bendradarbiauti ir didesnį dėmesį skirti prevencijai. Tačiau pasitaiko ir tokių dalykų, kai mokykla nuslepia vieną ar kitą pažeidimo ar įvykusio incidento atvejį. To neturėtų būti, nes  tik visų mūsų pastangų dėka tokio pobūdžio reiškiniams bus užkirstas kelias“, - sakė jis.

Kurorto policijos komisaras, pabeldęs į stalą, sakė, kad pernai Palangoje nebuvo užregistruota itin sunkaus nusikaltimo – žmogžudystės. Tačiau, anot J.Kažio, kurorto kriminalistai turi nemažai darbo tiriant kitus nusikaltimus.

Komisaras apgailestavo, kad žmonės beveik nepasitiki pasitikėjimo telefonu. J.Kažio žodžiais, sulaukiama labai mažai skambučių. Komisaras ragino drąsiai skambinti ne tik šiuo telefonu, bet ir asmeniškai jam.

 

Planuojamos įkurtuvės

Komisaras pasidžiaugė, kad komisariatą numatoma perkelti į kurorto centrą – į Ganyklų gatvę, prie AB „Palangos komunalinis ūkis“. „Labai stengiausi ir įrodinėjau, kad komisariatas įsikurtų arčiau centro, nes šiuo metu miestelėnams jį pasiekti yra ganėtinai sudėtinga. Šiuo metu laukiame Vyriausybės nutarimo apie administracinių patalpų, priklausančių poilsio namams „Baltija“ perdavimą komisariatui“, - apie numatomas įkurtuves pasakojo komisaras.

Taip pat vasarį įvyks visų kurortinių šalies miestų policijos komisariatų vadovų pasitarimas, kuriame bus sprendžiami klausimai dėl papildomų pajėgų skyrimo vasaros sezonui bei dėl finansavimo.

J.Kažys sakė tikįs, kad kurorto pareigūnams šiemet pavyks pasiekti geresnių darbo rezultatų ir užtikrinti, kad palangiškiai ir miesto svečiai jaustųsi saugūs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokiniai kartu su auklėtoja Dalia Rakauskiene ir socialine pedagoge Laima Olšauskaite lankėsi Palangos miesto policijos komisariate. Su gimnazistų kolektyvu dvi su puse valandos draugiškai ir betarpiškai bendravo pareigūnai – Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Aurelijus Jankauskas, Reagavimo skyriaus...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai birželio mėnesį gyventojams padedant atskleidė keturis nusikaltimus. Sulaikyti keturi įtariamieji.


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Palangos policijos rūpestis – saugus miestas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 23 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos policijos komisaras Jurgis Kažys atsiskaitė už praėjusiųju metų veiklą. Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo vicemeras Rimantas Garolis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vytautas Kazlauskas, Palangos miesto apylinkės vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė, Palangos parapijos klebonas Algis Genutis, Visuomeninės tarybos...


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius